kuchnia

CIASTA recepty przaśny drożdżowe FOTO

Chude ciasto drożdżowe

115 opinii

chude ciasto drożdżowe przepis ze zdjęciemUniwersalny chude ciasto z drożdżami, która jest odpowiednia dla wszystkich pieczonych smakołyków w okresie postu, ponieważ uzyskuje się wspaniałe pączki z różnych nadzienia, zarówno słonych i słodkich. Takie ciasto rośnie estetycznie i jego wytwarzanie zajmuje mniej niż 1 godzinę. Jest smaczne i samo w sobie, ale jeśli masz zamiar upiec bułki słodkie bez dodatkowych dodatkami dodać 1-2 łyżki cukier. A dla przypomnienia, że ​​okruchy w artykułach uzyskać najsmaczniejsze, elastyczna i nie suche, ugniatać ciasto jest zbyt sztywny, to musi być miękkie, lekko wilgotne, nawet trochę kij do ręki while pat. Przed ugniatanie smaru ręce olejem roślinnym - tak, aby pracować z ciasta jest dużo łatwiejsze.
składniki:

  • 1 kg mąki
  • 1 opakowania suchych drożdży
  • 2,5 szklanki wody ciepłej
  • 3 łyżki cukier
  • 1 łyżeczka sole
  • 5-6 łyżki olej roślinny
Rozpuszcza się w 2 filiżanki ciepły (około 38 stopni) z torebki z wodą, drożdżami.
Wlać 3 łyżki cukier i 1ch.l. bez najlepszych soli.
Wymieszać.
1 kg mąki przesiane przez sito lub filtr (jak to jest wzbogacona w tlen i zapewnia dostęp do ciasta drożdżowego vozduhu- jest łatwiejszy do wspinania)
Wlać do mieszaniny mąki drożdży. Wymieszać łyżką. Wlać 5-6 łyżki olej roślinny. Smaruj ręce olejem i zagnieść ciasto przez około 10 minut powinien dostać elastyczna, wilgotna, a nie suche. Jeśli ciasto tugovato mieszać do niego kilka łyżek wody i łyżkę oleju.
Gładka ugniata pokrywę ciasta przy użyciu ręcznika i odstawić w ciepłym przeciągów miejsce 1 godzinę (lub do podwójnie).
Ciasto może być na przykład umieścić w garnku z pokrywką, i naczynia wypełnionego ciepłej łaźni wodnej).
Ciasto powinno również rosnąć.
Perforowane i zagnieść ciasto przez około 5 minut.
Czytaj więcej:   JAK mleko skondensowane AT domu mlekiem i cukrem PRZEPIS
Ciasto jest gotowe. Teraz od niego możemy rzeźbić ciasta i gotować babeczki.
Bon appetit!

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *