kuchnia

ZUPY na bankiet

Skąd bankiety: ciekawa historia i tradycja

Skąd bankiety: ciekawa historia i tradycja
pixabay.com

Bankiety były znane od czasów starożytnych: co jeszcze zadzwonić obchody prymitywnych ludzi udane polowanie? Gromadząc wokół ogniska, rodziny wspólna radość i kawałek mamuta wydobywany. Później, szczególnie zasłużonych górników publicznie nagrodzone i wciąż jedzie na „stół”, aby świętować zwycięstwo.

Do tej pory, więc istnieje więcej różnic w bankietach status społeczny. Średniowieczne królewskie stoły zastawione jedzeniem jest nie tyle zaszczytem było umieścić na festiwalu w całej tuszy zwierząt rzeźnych - sarny, dzika, byka i dziesiątki zwłok drobiu. Aby rzucić pył w oczy właścicieli domów nie cofną się przed niczym, i święta zostały przekształcone w aktach obżarstwa. Jednocześnie, niewiele uwagi poświęcono gotowania: grillowane mięso, jajka, wydobytych naczyń i dużo alkoholu.

W 16 wieku sytuacja zmieniła się dramatycznie. W miejsce ilości przychodzi jakości i wykonania. We Włoszech, arystokraci pokazał siebie wiedza i technologia jego kucharzy, jedzenie rozwinęła się w dziele sztuki, prawdą jest nadal dostarczane luzem. Na przykład, wiadomo, że w 1605 roku zaproszony święto odbyło się w Hiszpanii na cześć admirała Anglii, które zostały przedstawione jedynie w 1200 potraw z ryb i mięsa, z wyłączeniem dań, deserów i przekąsek.

W 18 wieku, zaczął szerzyć sławę kuchni francuskiej, a dziś kraj ma swoje własne tradycje kulinarne. Wszystkie rodzaje sosów dla wszystkich smaków, drób, faszerowane rzadkich i drogich trufle, pasztet, szynka - wszystko to doprowadziło do rozkoszy kubków smakowych gości, którzy odwiedzili francuskich bankiety. Bankiety same zaczęły się zmieniać od pompatycznych świąt w wyśmienitej imprezy z obowiązkowego programu kulturalnego. Zaczęły pojawiać się przysmakami, których koszt był wygórowany - zupa żółwia.

Czytaj więcej:   Jak zrobić serniki jeśli małe Twaróg

Bankiety te lata pamiętam z podziwem. Na przykład, obiad dostarczonego żywności francuski król Ludwik XVI przypomniał skalę. Pierwszy złożony 50 gorących potraw, w tym zupy i wędlin. Oni byli obserwowani przez kolejne 16 dań mięsnych z różnymi sosami. Po wyjęciu przekąski - Kawałki cielęciny filet młode indyki, królik zimne cielęcina skokowe. Następnie recenzji: 6 zadowolony dania gorące, 18 sałatki i desery owocowe. Wreszcie stół służył 48 babeczek 400 i kasztany.

bankiet napoje

Oczywiście, dzięki produktywności gruntów i dostępem do uprawy winogron, głównie pić bankiet był zawsze wina. A im więcej napój z rzeki płynęły nad stołami, status został uznany za pan domu.

W 17 wieku wino pijany młody, jak w sklepie wiele z nich nie była opłacalna, większość z kwaśną uprawy. W 18 wieku stało się dostępne dla nowych technologii do przechowywania wina, a przyprawione, było wycenione o wiele więcej. Nie było szampana - wino musujące - i to było serwowane w większości świąt obiadowych.

Francuskie bankiety i napoje zaczął różnią pierwszym znajomym: w tym kraju były podawane gruby wino, koniak i Armagnac. Za nimi Brytyjczycy i Holendrzy przyniósł modę dla rumu. We Włoszech - słodkie likiery służy gummy nalewki alkoholowe. Europa Północna preferuje whisky, gin i wódkę. Deser bankiet odbywa się we wszystkich krajach z herbatą, kawą i czekoladą.

etykieta bankiet i nakrycie stołu

Bankiety różniły się od zwykłych świąt nie tylko w liczbie i wyrafinowania potraw. Oczywiście, stół był urządzony z wielką pompą i zasad zachowania przy stole były doskonałe.

Podawać na świąteczny stół powstał najlepsze dania. Idealnie nadaje się do tego srebra, a następnie kruchej porcelany, ale drogie. etykieta tabeli pojawiły się dopiero w 18 wieku - przed tym czasie każdy stół z początku uczty zamienił się niekontrolowanej okolicy z resztek jedzenia i złamanego naczynia, wytarł ręce na odzież i tkaniny, a mianowicie potrawy były z domu i zapomniał na imprezie; aż widelec jedzenie jeść rękami, oblizując palce.

Czytaj więcej:   pysznym sosem gołąbki przypadku filmów recepta

W 18 wieku, mimo liczby gości stołowych zaczął obejmować te same potrawy - przemysł szybko podniósł i popytu stają się dostępne china zestawy do wielu ludzi. Ludzie zaczęli uczyć manier przy stole, uczył korzystania sztućce, serwetki, przynieść jedzenie do ust elegancki i wyrafinowany. W wieku 19-20 Etykieta reguły korporacyjne, które przetrwały.

Słowiańska kultura bankiet

Przeczytaj także: Kto wynalazł fondue

Nawet w czasach starożytnych świąt Rus były ważnym elementem życia ludzi. Średniowieczna uczta książęcy uderzony przez jego skali nie mniejszej niż rzymskich czy greckich rówieśników. Nawiasem mówiąc, od tamtego czasu i ciągnie okulary zwyczaj brzęk, dzielić wino w kielichu, pokazując, że w szklance bliźniego nie jest trucizną.

W 15 wieku pnący święta zaczęły nabierać kształtu i zasad - zaczęły pojawiać oficjalnych przyjęć dyplomatycznych. Byli wspaniały i obejmowały różnorodne jedzenie i napoje, najważniejsze z których - pieczeń Swan.

W 17 wieku, jak i gdzie indziej w Rosji zaczynają preferują smak - słowiańskie receptury kucharzy zmieniają, rozwój nowych technologii i produktów. Ale numer nie został jeszcze zapomniany - hojne tabele mogą pomieścić 50-100 naczynia, sztućce błyszczały złotem i srebrem. Żywności można było odmówić, i wierzono, że w ten sposób vyskazhesh szacunku do zorganizowania bankietu. Pijaństwo jest także zniechęcać, ale światło na końcu welonem święto oznaczało, że goście wyszli zadowoleni.

W czasach sowieckich, bankiet sobie plisowany większy wymiar polityczny z nieodzownych atrybutów, występy zespołów i artystów, a następnie biesiadowanie. Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, każdy kraj zrobił krok w stronę kultury bankietów, imprez formalnych, nieformalnych spotkań niefrasobliwe, przerwy kawowe, brunche.

Czytaj więcej:   Salad Tarka

Bankiet i dziś jest uroczysta część znaczących wydarzeń. Wyposażenie restauracja, w odpowiedzi na modzie i biorąc pod uwagę popyt, oferują miejsca i scenariusze, w tym przy projektowaniu sal bankietowych i menu. Wiele firm nie chce zrezygnować z bankietów firmowych, widząc sensu stowarzyszenia pracowników wszystkich szczebli.

Ciekawostki historyczne

  • Starożytni Rzymianie używali do świąt cielesnych rozkoszy i rozpuście. Kroniki tamtych czasów przynieść nam przerażające fakty perwersji, nadużywanie zwierząt i osób niepełnosprawnych.
  • Na weselu Maria de „Medici króla Henryka IV wszystkie ozdoby zostały wykonane przez znanego rzeźbiarza swego czasu, genialny Bernardo Buontalenti.
  • W 16 wieku wspaniałe święto zostało ułożone, aby nie świętować, a na cześć francuskiego stowarzyszenia i Świętego Cesarstwa Rzymskiego wobec śmiertelnego zagrożenia - inwazji tureckiej.

Podobne artykuły

  • Co robić i co do uczty w wakacje Zbawiciela 09 sierpnia Aktualności
  • Jak zorganizować ślub candy bar 20 lipca wywiad
  • Warto wiedzieć: znaczenie tradycji kulinarnych Wielkanoc 7 kwietnia Aktualności

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *