kuchnia

Sos majonezowy BAZIE MAGAZYNOWANIE

Jakość zależy od konsystencji sosu, koloru, smaku i aromatu. Przy ocenie jakości sosy z zarobkami (korniszony sosie białym sosie z warzywami i innych). Należy wziąć pod uwagę kształt i liczbę krajanki.

Roślinach należących do sosu w charakterze wypełniacza powinny być dokładnie i precyzyjnie plastry równomiernie rozmieszczone z sosem, miękkie. Na powierzchni sos nie powinien być film. Dla tych celów, sosy zalezonivayut (podawane w roztopionym masłem i dokładnie mieszane) oraz zaschipyvayut (rozprowadzać cienką warstwę masła na powierzchni, aby zapobiec powstawaniu warstewki powierzchniowej).

Sosy powinny być specyficzne dla każdej grupy konsystencji, koloru, smaku i aromatu.

Gotowy czerwony sos typowe jednorodnej konsystencji ciekłej śmietany, grudek z cząstek mąki i parzone neprotertye warzyw. Powinny one mieć bogaty smak mięsa ze słodko-kwaśnym smaku, zapachu cebuli, marchew, pietruszka, pieprz, liść laurowy, a kolor od brązowego do brązowo-czerwonego.

Sos powinien mieć konsystencję śmietany kremówki mundurze, bez grudek mąki wywaru, smak lekko kwaśny zapach białych korzeni i cebuli, biały do ​​lekko szarawy.

Innych gorących sosów mąką powinien mieć konsystencję ciekłej śmietany, są jednolite, grudek z cząstek mąki i parzone neprotertye warzyw. Sosy średniej gęstości, używane do pieczenia, ma konsystencję gęstej śmietany. Gęsty sos mleko do wypychania powinien być podobny do lepkiej semoliny.

Sos holenderski powinien mieć jednolitą konsystencję, nie ma ziarna lub kłaczki koagulacji białka. Powierzchnia powinna być błyszczy tłuszczu. Olej Polski i sosy sucharki powinny być przejrzyste. Polskie jaja w sosie powinna być grubo posiekane. Na powierzchni majonezu nie powinien działać z oliwek, ich spójności - jednorodny.

Czytaj więcej:   JAK PRZYGOTOWAĆ duży karp w piekarniku

Warzywa w marynat należy starannie plasterkach, miękki; sos chrzanowy - tarty. Kolor sosu pomidorowego - czerwony, mleko i śmietana - biały do ​​lekko kremowej, śmietanie z pomidorami - różowy, marynaty z pomidorów - pomarańczowo-czerwony, majonez - białe z żółtym odcieniem, grzyby - brązowy. Kolor zależy od użytych produktów i procesu zgodności.

sos rybny powinien mieć ostry specyficzny zapach ryb, białych korzeni i przypraw. Sos grzybowy powinny mieć odrębny zapach grzybów. Mleko i śmietana powinna mieć smak mleka lub śmietany. To nie może być wykorzystywana do przygotowania mleka lub spalony bardzo kwaśną śmietaną.


Niedopuszczalne wady sosów mąką to: zapach wilgotnej mąki i lepkość, smak i zapach palonego mąki, słonego smaku i zapachu i smaku surowego pomidorowego. Sos jajka masło i sucharki sos mieć lekko kwaśny smak i aromat masła.

Marynata powinna mieć kwaśno-pikantny smak, zapach octu, warzywa i przyprawy. Niedopuszczalne przecier pomidorowy smak surowy i zbyt kwaśny smak. sos majonez i jego pochodne nie może mieć gorzki smak i być zbyt ostre i sos chrzanowy i octu nie powinna być na tyle gorzki lub ostry.

Zapisywane główne sosów w łaźni wodnej w temperaturze nie wyższej niż 80 ° C przez 3 do 4 godzin. Powierzchnia ochrony masła, sosów i nie tworzyć membranę na powierzchni, rondle o ograniczona. Sosy zasadowe mogą być przechowywane do 3 dni, w tym celu są one ochłodzono do temperatury pokojowej i umieszczono w lodówce w temperaturze 0 ° C, 5 ... W przypadku przechowywania zimnych sosów w ich smaku i zapachu są zatrzymywane znacznie lepiej niż w przypadku przechowywania w gorącej formie.

Czytaj więcej:   naleśniki brokuły i kalafior

sosem przechowywano w temperaturze 75 „C wynosi nie więcej niż 2 godziny z preparatu.

Sos ciekłego mleka utrzymuje gorąco w temperaturze od 65 ... 70 ° C, 1 ... nie więcej niż 1,5 godziny, od dłuższego przechowywania ciemnieje koszt karmelizacji laktoza - laktozy, a także pogarsza smak sosu. Gęsty sos mleczny przechowywany w lodówce nie więcej dni w temperaturze 5 „C Średnia gęstość sosy mleczne nie mają być przechowywane i przygotowywane bezpośrednio przed użyciem.

Polski i sosy sucharki można przechowywać do 2 godzin.

Mieszanina olej jest przechowywany w lodówce przez kilka dni. Aby zwiększyć trwałość utworzoną mieszaninę oleju owiniętego welinowy, celofanu lub folii z tworzywa sztucznego. Długi mieszaninę oleju nie mogą być przechowywane, ponieważ powierzchnia Maela utlenia się tlenem atmosferycznym i jasnożółtej, co prowadzi do pogorszenia smaku.

Tabela majonez Przygotowanie przemysłowe jest przechowywany w temperaturze od 18 ° C do 45 dni, w temperaturze 5 ° C - 3 miesięcy. Sos majonez, gotowane w przedsiębiorstwie powszechnego, pochodne sosy i sosy sałatkowe magazyn 1 ... 2 dni, w temperaturze 10 ... 15 ° C w misce nieutleniającej (emaliowanym lub ceramicznego) napełniania - w butelkach.

Ogórki i sosem chrzanowym i ocet przechowywane w lodówce przez 2 ... 3 dni w tym samym garnku z pokrywką zamknięte.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *