Wskazówki

Ile soli na kg mięsa mielonego

Ciekawy nowy dział - pytania kulinarne. W kuchni, jak i gdzie indziej - wydawałoby się, wszystko jest jasne i nie jest trudne, a my jesteśmy gotowi na radełkowana często bez zastanowienia, co, ile i gdzie umieścić, ale czasami wpaść w osłupienie w sytuacjach elementarnych. Dzisiaj gotowane mielone mięso wieprzowe, a kiedy nadszedł czas, aby dodać sól - nie mógł sobie przypomnieć, ile należy dodać, gdyż farsz ja, rzadko gotować. Potem przyszedł pomóc mamie, która jest z pewnością pamięta, ile wlać sól do mięsa.

W zależności od tego, ile farsz jesteś gotowania, dodać albo jedną łyżeczkę soli (nie slajdy) do 500 g (0,5 kg) mielone lub dwie łyżeczki soli do 1 kg. mielone, odpowiednio. Gwarancją nie przesadzić. Dodałem też trochę koperku i pietruszki (bardzo mała szczypta) i nikt nie skarżył się na niewystarczającą solenia.

Nie zapominaj, że nawet łyżeczki różnią się wielkością, ale jak dla mnie - lepiej sympatyczny niewystarczający solenie niż przesadzić. Nadal można przeprowadzić eksperyment i używane musztardę, choć w mniejszym proporcji, jedną łyżeczkę bez top 1 kg. mielone. Cóż, należy rozważyć przyprawy, które używają, są one również częściowo zastąpić sól. Wszystkie smaczne hamburgery i klopsiki elegancka!

Jak to? Podziel się z przyjaciółmi:

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   PRZEPIS Napoleon tort twaróg

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *