kuchnia

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA duży karp w piecu

karp_vremya_prigotovleniya_1

Ile przygotowuje karpia w piekarniku? Czas gotowania zależy od wielkości tuszy, gotowanie receptury, jakość produktów rybnych.

Przeciwnie, w teorii, powinien trzymać się filety rybne. Półprodukt jest zwykle pieczony w folię lub sosu w szczelnie zamkniętym pojemniku. Uwaga, jeśli chcesz ryby na powierzchni tworzą charakterystyczną złotą skórkę, a następnie w ciągu ostatnich 15-20 minutach inkubacji w pokrywie pieca muszą być usunięte, tak jak w przypadku folii - wdrożyć.

Należy się spodziewać, że do przygotowania potraw z ryb w piekarniku w odpowiednich warunkach temperaturowych będą musiały od 40 minut do półtorej godziny. Karp - ryba słodkowodna, stąd produkt często ma charakterystyczny zapach bagna.

Pozbycie się zapachu i małych kości

Najlepiej jest, aby poradzić sobie z charakterystycznym zapachu świeżej wody ryby soli i cytryny. Po pierwsze, konieczne ryby do czyszczenia i płucze, a następnie traktuje się solą. Produkt powinien mieć kilka godzin pomarinovatsya, a następnie przemywa się i suszy.

Małe kości, jeśli masz zamiar gotować steki lub filety, można spróbować usunąć z miazgi.

karp_vremya_prigotovleniya_2

Dobrym sposobem, aby pozbyć się drobnych kościach - Napięcie była ryba. Na skórze sprawia, że ​​wiele kawałków, a następnie ryby smażone w dużej ilości oleju.

Karp czas pieczenia w piekarniku: dla różnych receptur

Jeśli kiedykolwiek nie przygotować rybę, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami z tych, którzy mieli to zrobić wcześniej. Doświadczona gospodyni wie, jak gotować karp w piekarniku.

Jednakże jakość preparatu piecu, temperaturę i receptury posiłków zależy obróbce cieplnej ryb.


Zacznijmy od najprostszego - wielkość i masę tuszy. Piec karpie o wadze 1 kg, to zająć mniej niż 40 minut w zwykłej temperaturze. Jeśli martwisz się, że ryby będą palić lub wysychają, temperatura utrzymuje się na poziomie średnio 50-60 minut produkt.

Ważniejsze dla określenia optymalnego czasu pieczenia rozważyć grubość (gęstości) ryby. Duży karp wymaga więcej czasu - co najmniej 80-90 minut.

karp_vremya_prigotovleniya_3

Jeśli gotujesz tylko same ryby i nie całkiem pewni piekarnika można w 40-50 minut powąchać, zajrzeć pod folią, aby spróbować podłączyć, czyli do określenia stopnia gotowania „na oko”. Ryba jest lepiej niż przesadzić nie doderzhat, jest bezpieczniejsza dla żołądka.

Ile karp piec w piekarniku: ryba z dodatkami

Ryby z dodatkami - nadziewany lub roślinne poduszki - piecze w piecu przez co najmniej 1 godzinę i 20 minut. Przed umieszczeniem produktu zalecanego przez piekarnika rozgrzanego do 200-220 stopni. Gdy ryba jest przygotowywana, temperatura powinna być stopniowo zmniejsza się do 180 °, w niektórych przypadkach, i 160 ° (160 ° przy pieczeniu karpie w teście).

Na nadziewany karp wymagają różnych razy do pieczenia, farsz to wszystko zależy od technologii.

Jeśli nadziewane mielone ryby przygotowane składniki, które zostały już częściowo obróbce cieplnej, a następnie wypalaniu w średniej temperaturze potrzeba godziny - godzinę i dwadzieścia minut.

karp_vremya_prigotovleniya_4

Nienaruszone tuszy nadziewane warzyw i gryki będzie pieczone przez co najmniej 80 minut w temperaturze 200 °, a jeśli pulchną karpia - do 90-100 minut.

Nie przychodzą do wspólnego mianownika, ile karp piec w piekarniku tak długo, jak po raz pierwszy spróbować. Zauważ, że wiele gospodyń domowych powiedzieć, że sama technologia do przygotowania danie spędzają różny czas pieczenia.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   Cream bitą śmietanę z ricottą

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *