Wskazówki

Czekolada w ciąży Jak może istnieć

Według ekspertów z Uniwersytetu Laval (prowincja Quebec w Kanadzie), korzystanie z czekoladą w czasie ciąży poprawia wzrost i rozwój płodu, ale także może poprawić funkcjonowanie łożyska.

Co czekolada jest przydatna w czasie ciąży?

Flawanole znalezione w kakao, które jest głównym składnikiem czekolady, są przydatne dla kobiet w ciąży. Im ciemniejsza czekolada, tym bardziej, że zawiera flawan.

Czekolada reguluje ciśnienie krwi

Teobromina obecne w kakao pomaga regulować ciśnienie krwi u kobiet w ciąży poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Zawiera przeciwutleniacze

Czekolada jest bogata we flawonoidy, które są znane jako silne przeciwutleniacze. To właściwości przeciwutleniające pomóc kobietom w ciąży zwiększają poziom odporności i walki z niektórymi rodzajami raka.

To zapobiega chorobom serca

Przeciwutleniacz zdolność do ciemnej czekolady odgrywa ważną rolę w profilaktyce chorób serca, a tym samym wspomaga układ sercowo-naczyniowy. Im ciemniejszy i wyższa jakość czekolady, tym lepiej dla serca.

łagodzi stres

Okaże się, że ciemna czekolada poprawia nastrój podnosząc poziom endorfin i serotoniny w mózgu.

Czytaj więcej:   recepta receptura kawior Carp

Czekolada jest dobra dla dziecka w łonie matki

Wyniki badań w czasopiśmie New Scientist Magazine powiedzieć, że czekolada w czasie ciąży wpływa na narodziny szczęśliwe dziecko.

Badacze losowo wybrane kilka matek, które sześciomiesięcznego dzieci i poprosił ich, jak często mieli czekoladę w czasie ciąży, a następnie poprosił, aby ocenić poziom szczęścia ich dzieci.

Matki, które często mają czekoladę w ciąży, dał wyższy wynik szczęścia dla swoich dzieci niż matki, które nie mają regularnie czekoladę.

Innym ciekawym odkryciem z badania był fakt, że chroni dzieci przed stresem matki. Matki, które nie korzystają z czekolady, wykazała wysoki poziom stresu w czasie ciąży miała dzieci, którzy często wykazują strachu. Matek, które jadły czekoladę wykazały niski poziom stresu i miał dzieci, które były mniej nieśmiały.

kobieta w ciąży jedzenia czekolady

reguluje poziom cholesterolu

Flawonoidy w ciemnej czekolady wzrost poziomu cholesterolu, zmniejszenie utleniania złego cholesterolu i regulować poziom cukru we krwi. Poprawiają również krążenie poprzez naczynia krwionośne elastyczne.

Czekolada - dobrym źródłem żelaza, magnez

Około 100 g ciemnej czekolady daje około 67% zalecanej dziennej dawki żelaza i 58% magnezu.

Dlaczego zbyt dużo czekolady jest szkodliwe w czasie ciąży?

Pomimo korzyści z ciemnej czekolady podczas ciąży, produkt ten ma przeciwwskazań.

Kobieta w ciąży nie należy przejadać czekolady podczas ciąży z następujących powodów:

  1. Kofeina. Dla ciężarnych ważne jest, aby monitorować spożycie kofeiny, ponieważ może to prowadzić do poronienia. Czekolada zawiera kofeinę i kiedy wymieszać z herbaty, kawy lub innych napojów, będzie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Ponadto wiadomo, że kofeina powoduje zgagę. Wiele kobiet doświadcza zgagi w czasie ciąży z powodu zmian fizycznych i hormonalnych. W tej sytuacji należy unikać lub ograniczyć spożycie czekolady w celu łagodzenia zgaga.
  2. Tłuszczu i kalorii. Zbyt duże ich spożycie czekolady może powodować nadmierny przyrost masy z powodu zwiększonej zawartości tłuszczu i kalorii. Tak więc, wprowadzenie nadmiaru masy powoduje, żylaki, cukrzycę ciążową, nadciśnienie itp
Czytaj więcej:   PRZEPIS Napoleon tort twaróg

Przed wykorzystaniem czekolady podczas ciąży zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem.

Zdjęcie: shutterstock

zobacz także

Mus czekoladowy z czerwonym chili i kamienia nazębnego z łososiem i rukolą: sezonowe menu w restauracji Kijowa

Bez czekolady, gdzie znaleźć hormon szczęścia w lecie?

Światowy Dzień czekolady: gwiazdy, którzy nie mogą żyć bez słodyczy

Swiss naukowcy wynaleźli czwarty rodzaj czekolady - Ruby

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *