Wskazówki

Ryby mogą szczotka TO

Wszyscy chłopcy w moim dzieciństwie chciał pójść na ryby (choć czasami robi to wciągająca i dziewcząt). Dlatego wędkarz jest dobrze zaznajomiony z sytuacją, gdy nie jest bardzo agresywny zgryz, i wydaje się, że teraz woda wydaje się duży Duża ryba - marzenie każdego fana wędkarstwa. Jednak, gdy hak jest już wisi nad wodą, na nim widzisz zwisające Small Fry, najeżone wszystkich jego ciernie. To jest kryza. Strzelać mu haka, przeklinając, wyrzucając go z powrotem do wody, a następnie oddać przynętę. Ale tutaj znowu jest agresywny zgryz, pociągnąć przynętę - kryzę. Sytuacja ta powtarza się w kółko, dopóki nie zmieni lokalizację. Dlatego Ruff ryb jest uważane za knockdown. I nie bez powodu. Z niej można gotować doskonałą zupę rybną.

Caught to małe ryby rzeki, osiągając maksymalnie dziesięciu centymetrów długości i wszędzie, ponieważ nie jest wybredny w wyborze cysternę i jakość wody. Chociaż mięsa na nim „z gulkin nóg”, a tłuszcz w uchu uzyskano doskonałe. Istnieją jednak przypadki, w których rybacy złowione Ruff - olbrzyma, którego długość wynosiła trzydzieści pięć centymetrów, a waga - (! Jest to już możliwe, aby jeść ryby) około ośmiu gramów. Wielu wędkarzy złapany kryzę, nie wyrzucaj go i wykorzystywane jako przynęta do połowu większych ryb drapieżnych, takich jak szczupaki.

Wyjątkowość tej małej ryb drapieżnych, które żeruje na różnych małych mieszkańców stawów, jest to, że w całkowitej ciemności (nawet jeśli nie będzie miał oczy!) Będzie w stanie złapać nieruchomo zdobycz. Było to możliwe dzięki bardzo wrażliwego narządu - linii bocznej. batalionów płodności po prostu niesamowite - samica czasu trzy ciepłe miesiące, aby zamknąć trzy razy jaja, z których każdy sprzęgła może mieć do dwóch tysięcy jaj. Było to możliwe, ponieważ większość gatunków scorpionfish - hermafrodytów, czyli męskich i żeńskich - to jedno i to samo ryb, aw tym przypadku nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie partnera i uwodzenie go.

Czytaj więcej:   Śledź konserwowany

Jak wspomniano powyżej, Ruff nie poławiane w handlu, więc czuje się swobodnie we wszystkich wodach. Gospodyni nie chcą zadzierać z tym małym, smażyć kolczastego pokryte śluzem, nawet gdy mąż przynosi do domu. Dlatego też, najbardziej szczęśliwe Ersham koty.

Jak wybrać

Jednakże, jeśli chcesz gotować dobre, bogactwo uchu lub galaretki ryb, z kryzą - tej ryby, która jest najlepsza dla tych potraw. Po tym wszystkim, ma doskonałą przyczepność. Jeżeli w Twojej rodzinie nikt nie lubi ryby, to nie ma znaczenia - może to być zakupione od innych rybaków. Ale trzeba tylko świeże ryby, ale to okaże się potrawy smaczne i zdrowe. Dlatego też wyjaśnić, jak ustalić świeżość ryb rzeki w chwili zakupu.

 1. Najlepszym wskaźnikiem ryb słodkowodnych świeżość są jego skrzela. Dlatego też zapytać sprzedawcę, aby pokazać skrzela, wybranych losowo, ryb. Jeśli są one jasny kolor czerwony, ryba jest świeża. Jeśli staną się jasne, wtedy ryby lepiej nie kupować, bo już zaczął się pogarszać.
 2. Skóra ryb powinien mieć jasny kolor, czy ryba jest świeża.
 3. Jego oczy wypukłe i przejrzyste świeże ryby.
 4. Boczki w batalionów nie powinny być napompowane, inaczej - jest to pewny znak, że ryba jest już zepsuty.
 5. Nie bądź leniwy i zapach batalionów, którzy są w pakiecie. W tym przypadku nie trzeba złapać żadnych obcych zapachów inne niż zapach większości ryb słodkowodnych. Tylko w tym przypadku będzie to świeże.

Jeśli jesteś przekonany, że batalionów Świeżo złowione, a następnie je kupić i zabrać do domu na wizytę pyszne.

Czytaj więcej:   recepta receptura kawior Carp

Kalorii i wartości odżywczych

Mięso w kryzą, choć nieznacznie, ale jest uważany za produkt dietetyczny. W ten sposób miazga rybny ma stosunkowo niską zawartość kalorii (88 kcal). Dlatego potrawy z niego może być zalecane do umieszczenia w codziennej diecie ludzi, którzy uważnie śledzić zmiany w ich wagi.

Wartość energii osiąga kryzę mięsa zawartego w nim (na 100 g ryby):

 1. Proteiny - 17,5 g
 2. Tłuszcz - 2 g
 3. Węglowodany - nie

Skład: 100 g mięsa ryb bogaty:

 1. Woda - 70 gramów
 2. Witamina PP (niacyna odpowiednik - 2905 mg).
 3. Minerały: Chlor - 165 mg siarki - 175 mg, 0,7 mg cynku, chromu - 55 mg, fluoru - 430 mg, molibden - 4 mg, nikiel - 6 mikrogramów.

Przydatne właściwości kryzą

Ten skład chemiczny ryb rzeki sprawia, że ​​jest bardzo przydatny produkt za osobę:

 1. Gdy często jedzą posiłki z kryzą będzie można znormalizować metabolizmu węglowodanów w organizmie.
 2. Substancje należące do kryzą bardzo dobrze stymulują wydzielanie soku żołądkowego, co przyczynia się do lepszego trawienia pokarmu.
 3. Najnowsze badania wykazały zdolność do odzyskania od zmian skórnych - pellagra, który jest nazywany przez mieszkańców „szorstkiej skóry”, jeśli regularnie jeść posiłki przygotowane z tej ryby.
 4. właściwości dietetyczne Ruff mięsa pozwalają gotować potrawy z niej dla ludzi, którzy są osłabione przez długie poważnych chorób, w tym u pacjentów pooperacyjnych.

Kolejną niezwykłą cechą tej rzeki ryb jest to, że nie ma przeciwwskazań do stosowania. Jednakże, jeśli przedstawi nietolerancji osobowych dla ryb rzecznych, jest surowo zabronione, aby nawet próbować. Po tym wszystkim, może wywołać reakcje alergiczne w organizmie, a nawet wstrząsu anafilaktycznego.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *