Wskazówki

Przepisy Menu dla dzieci DLA DZIECI 2 lata

Natalia-DickMenu Autor:  Natalia Dick  - pediatra. Absolwentka Akademii Medycznej Czelabińska, praktyki klinicznej i pobytu, dzieci specjalności. Specjalnością pracował od 2007 roku z 2005-2008 zav.allergootdeleniem GKB №1 Czelabińsku, od 2008 roku, specjalista w badaniach klinicznych leków. Lubi gotować i uprawiania menu systemowego tygodnia w codziennym życiu.

 

Przez dwa lata, większość dzieci są w stanie zjeść na własnych, wiele produktów spożywczych i potraw, nie ma potrzeby do mielenia jedzenia w blenderze lub zacieru z widelcem. Korzystających z takich zmian, niektórzy rodzice chcą dać dziecku do wypróbowania więcej nowych potraw. Niektórzy, wręcz przeciwnie, boją się wprowadzić coś nowego, a są one nie spieszy się do przeniesienia go do wspólnego stołu. W tym i innym podejściu, jest ziarno rozsądku. Chociaż system trawienny jest dwuletnie dziecko o wiele bardziej dojrzały w porównaniu do lat, jednak jest bardziej dojrzała na tyle. W związku z tym, przejście do dorosłych żywności powinna być stopniowy .

Poniżej szorstkiej menu na tydzień nadaje się nie tylko do żywienia dzieci w dwa lata, ale dla całej rodziny.

Nie martw się, jeśli niektóre dni dziecko nie jeść cały spożywanych gotowane. Nasze rozumienie, ile należy jeść dwuletnie dziecko, często różnią się od rzeczywistości w kierunku przesada. Ponadto, dzieci mogą mieć swoje własne cechy i preferencje. Wszystko co nowe jest lepsze do zaoferowania małe porcje. Często dzieci są ostrożnie próbuje nieznanych lub inaczej gotowanych potraw, ale jeśli dać im to samo danie następnym razem - mogą jeść go z przyjemnością.

zawartość

Czytaj więcej:   Śledź konserwowany

poniedziałek

collage1

Śniadanie:  owsianka owsa zbóż z karmelizowanego jabłko
Obiad:  Zupa dyniowa z kurczaka  +  sałatka „Sunny”
Snack:  Smoothie z płatków owsianych
Obiad:  gotowane na parze warzywa z klopsikami

Komentarz pediatry: 

Jak w każdym wieku, ważne jest, aby zróżnicować dietę żywności dla dzieci, w tym różnego rodzaju produktów . W tym przypadku, warzywa (świeże lub gotowane), owoce, zboża, mleko i produkty mleczne, olej roślinny, masło powinno być w menu dla dzieci codziennie.

Zalecana ilość mleka i produktów mlecznych, - do 600 ml (z których co najmniej 200 ml produktów mlecznych) 300-400g warzyw (w tym ziemniaków - nie więcej niż 150 g), owoce - 130g, mięso (czerwony i drobiu), - do 90 g dziennie, chleb - do 90 g (w tym czarno - nie więcej niż 30 g).

Ryba jest pożądane, aby jeść 2-3 razy w tygodniu (co tydzień stopa 175g), jaja - nie więcej niż 3 razy w tygodniu. 

wtorek

collage2

Śniadanie:  omlet przedszkola
Obiad:  barszcz, tłuczone ziemniaki + gratin ziemniaków z warzywami
przekąski:  jabłka zapiekane z serem
Wieczerzy:  Warzywa gotowane na parze z klopsikami

Komentarz pediatry: 

Upewnij się, że dziecko do picia dużo płynów. Normą jest 35 ml / kg wody dziennie , czyli o wadze 12 kg dziecko powinno pić 420ml. Pożądane jest, aby to była czysta woda. Jeśli dziecko odmawia, możemy spróbować dać kompotik niesłodzone herbaty ziołowe, ale nie sklep soki.

środa

collage3

Śniadanie:  proso owsianka z dyni w multivarka Obiad:  barszcz, tłuczone ziemniaki  +  sałatka z kapusty z jabłkiem Snack:  Banana smoothie i ciasteczka z orzechami Obiad:  gotowany grykaduszone wątroby 


 

Komentarz pediatry: 

W diecie dzieci w ciągu dwóch lat nie powinny być takie rzeczy jak fast food (oprócz hamburgerów i frytek są różne chipy i sklepy awarii), wędzone, półproduktów (kiełbasy, parówki), w puszkach i marynowane żywności, grzybów i owoców morza.

czwartek

collage4

Śniadanie:  Twaróg zapiekanka z jabłkami
Obiad:  zupa z kulkami ryb  +  sałatka z marchewki i moreli
Snack:  Jogurt  +  mleko Korzhik
Obiad:  gotowany gryka duszone wątroby

Komentarz pediatry: 

Oczywiście, najlepiej jest przygotowywać posiłki dla żywności dla niemowląt wykonane z naturalnych produktów. Jeśli jednak jest to konieczne do zakupu gotowych produktów (jogurt, zsiadłe mleko, itd.) - należy czytać etykiety na informacje o składzie , jak w chwili obecnej, nawet w produktach przeznaczonych do żywności dla niemowląt, często można znaleźć wiele smaków, zagęszczaczy i konserwantów ,

Producenci stosują różne sztuczki mylić klienta (na przykład napisać „bez konserwantów”, nawet jeśli nie jest częścią kwasu cytrynowego - silny środek konserwujący).

piątek

collage5

Śniadanie:  Słodka pilaw z suszonych owoców i orzechów
Obiad:  zupa z kulkami ryb  +  Sałatka „witamina”
Podwieczorek:  jogurt  +  mleko Korzhik
kolacja:  placki ziemniaczane z serem i Turcji

Komentarz pediatry: 

W ciągu dwóch lat pozwoliło wprowadzić niewielką ilość smażone jednak uważać, aby nie nadużywać tej metody gotowania, preferując gotowania, duszenia lub pieczenia. 

sobota

collage6

Śniadanie:  Twaróg zapiekanka z dyni multivarka
Obiad:  zupa ratatouille w multivarka  + buraki sałatkowe z suszonych śliwek i sera feta Snack:  KISSEL wiśniowym Obiad:  placki ziemniaczane z serem i Turcji 

Komentarz pediatry: 

Dieta dzieci w ciągu dwóch lat pozostaje jednorazowa 5: trzy główne posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) oraz dwie pośredni. Jeżeli odstęp pomiędzy podstawowych technik mały odstęp wystarczy podać niesłodzone owoców (jabłka, gruszki) lub surówka (na przykład jabłko + marchwi). Jeśli mamy długą przerwę - możesz zaoferować swojemu dziecku produktów mlecznych (jogurt, twaróg) z przekąsek lub herbatników. 

niedziela

collage7

Śniadanie:  Naleśnik z marchwi
Obiad:  zupa ratatouille w multivarka  + sałatka buraczana z suszonych śliwek i serem feta Snack:  KISSEL wiśniowym Obiad:  Ryba zapiekanka 

Komentarz pediatry: 

Niektórzy eksperci nie zalecają, aby wprowadzić wyroby cukiernicze i cukier do diety przed osiągnięciem wieku trzech , a nawet życia. Jeśli już dajesz swojemu dziecku słodycze, należy pamiętać, że stawki dziennej na cukier do dwuletniego dziecka - do 50g dziennie, a mniejszy - tym lepiej. Czekolady i czekoladowych cukierków należy unikać , ponieważ są one wpływ pobudzający na układ nerwowy dzieci, często powodują alergie i może powodować zaparcia. 

Zdrowie dla Ciebie i Twojego dziecka!

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *