WAKACYJNE Miód Spa 2019
Wskazówki

WAKACYJNE Miód Spa 2019

Z roku na rok cały lud chrześcijański w końcu lata wyznacza trzy Zbawiciela: miód, jabłka i orzech. Daty nie most, obchodzony w tym samym numerze.

Miód Spa w 2019 roku, podobnie jak w każdym innym roku, będziemy obchodzić w dniu 14 sierpnia. Uznaje się wielkie święto dla całego ludu chrześcijańskiego.

W tym dniu pamiętać o kilku wydarzeniach, które miały miejsce w dawnych czasach. Miód Spa (nazywa się to także pierwszy lub Makoveev Spa) między pogaństwem a chrześcijaństwem nabył szereg tradycji i będzie, z których będzie można nauczyć się z naszego artykułu.

zawartość:

 • Historia wakacje
 • tradycje ludowe Miód Spa
 • Znaki i zakazy Makovey
 • wideo

Historia wakacje

Korzenie festiwalu sięgają czasów starożytnych, kiedy to obchodzony przez pogańskich obrzędów. W tym dniu, nasi przodkowie zaczęli intensywne gromadzenie lato miód. I podziękować bogom za obfitych zbiorów z pierwszej komórki w ofierze dał Infiltracja duchu.

Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa święto nabrało nowego znaczenia, ale niektóre nuty starym festiwalu ludowego nadal pozostał.

Cerkiew w tym dniu pamięta zdarzenia zachodzące w Konstantynopolu w IX wieku. W tym czasie była bardzo gorąca, co przyczyniło się do aktywnego rozwoju różnych chorób zakaźnych. Ponieważ lek nie został jeszcze opracowany tak ludzie zarazić zmarł.

Śmierć nie oszczędził nikogo, biednych i bogatych, starych i najmłodszych były przedmiotem jego niszczycielską siłą. Aby jakoś temu zapobiec złe asystenci kościelni niósł krzyż, do którego w trakcie realizacji Zbawiciela został przybity i pomaszerował go po mieście. Każdy, kto dotknął krzyża, gdy uzdrawiał, a epidemia cofnęła się od miasta.

Czytaj więcej:   Do potraw mięsnych w Zepter

miód uratowany w 2019 roku liczba

Od tego czasu tradycja stała się trzymać procesje religijne. Na cześć tego wydarzenia i nadano imię Zbawiciela wypoczynku, który jest „zapisane” ludzie mają być zapisywane za pomocą Krzyża Świętego od śmierci.

Pamiętam ten dzień i inne imprezy, która była inna nazwa tego festiwalu - Macovei. Wiele osób uważa, że ​​nazwa został ukuty od słowa „mak”, ale w rzeczywistości ten dzień jest czczony rodziny Machabeuszy, biorąc męczeństwo Pana.

Imprezy odbyły się w dniach Starego Testamentu. Syryjski król Antioch Epifanes postanowił wprowadzić w Jerozolimie iw całej Judei, pogańskich obrzędów. W świątyni umieścił posąg pogańskiego boga Zeusa Olimpijskiego i zmuszanie ludzi do Mu pokłon. Jednak rodzina Machabeuszy - siedmiu braci i ich matka, mając silną wiarę w Boga, odmówił kłaniać idola. Za co król rozkazał, aby dostosować je do męczeństwa w oczach matki.

Kiedy wykonywane sześciu synów, i przyszedł do ostatniego, bardzo młodych, król nazywa matkę, aby przekonać syna do rezygnacji Pana, iw ten sposób uratować swoje życie.

miód święto zapisane

Ale matka nie zrobiła, i vice versa dalej umacnia wiarę, młody człowiek sam też nie przyjął Pana słowa i nie chciał czcić bóstwo.

Widząc to, król nakazał umęczonego i najmłodszego syna. Stojąc nad martwymi ciałami swoich synów, matka modliła się do Boga, a nie do wytrzymania cierpienie psychiczne i udał się do Pana.

do zawartości ↑

tradycje ludowe Miód Spa

Miód Spa! Nawet sama nazwa pachnie miodem. Tego samego dnia, poczynając Pszczelarze zbierania miodu. Wierzono, że jeśli czekać, słodki traktować paczkę sąsiednich pszczół. Do tego dnia, miód wolno było jeść.

Czytaj więcej:   PASTA w piekarniku w folii Przepis z FOTO

Od pszczelarzy ludzie są bardzo przesądni, nawet zbierać miód Podeszli bardzo poważnie, według wszystkich tradycji naszych przodków jeszcze ustalone. Pierwsza komórka została wciągnięta w godzinach porannych w celu dostosowania ich do kościoła do poświęcenia. Wtedy zaczyna się zabawa festiwal.

Prawosławny miód zapisane

Gospodyni gotowane z różnych miód słodkie i pikantne naleśniki, babeczki, ciasta, ciastka, napoje. A właściciele pasiek, prezenty dla dzieci uczta ze świeżym uprawy.

Jednym z głównych składników na świąteczny stół był również mak. Duże głowy-kopuły w tym momencie jest dojrzały. przeprowadza się również do kościoła konsekrowanego i pieczone z niej pyszne wypieki.

Ponadto miód i mak uświęcone bukiety z ziół, które zostało zebrane na dzień przed. Na pęczek dodatkiem nagietka, Rue, mięta, tymianek, chabry, nagietki. Uświęceni kiście trzymane w domu dla obrazów aż do wiosny. Wierzono, że chronione są w domu od wszelkiego zła. Daj lecznicze mikstury i chorego zwierzaka.

Przez wieczorem młodzież ułożone uroczystości na cześć święta. tańców w kręgu, śpiewali pieśni, posypane makiem siebie i po prostu zabawy. W niektórych obszarach, młodzież ustawiony krzyż, na którym umieścić w głowicy z dyni rzeźbione oczy, nos i usta. Wewnątrz, zapalił świecę, a na górze ozdobione kwiatami i głowice maku. Nazywa tego obiektu makoveevskim krzyż. Wokół niego wszystkie festyny ​​odbyły noc.

do zawartości ↑

Znaki i zakazy Makovey

SPAS MIÓD 2019 zdarzeń

Istnieje szereg powiązanych ze świętem będzie:

 • W dniu Macovei powinny pomagać biednym i wdowy, aby traktować swoich wyśmienitych potraw i miód z nowego zbioru, a następnie Pan wyśle ​​błogosławieństwo w każdym przypadku.
 • Jeżeli dom prysznic konsekrowany mak, to nie będzie w stanie dokonać jakiegokolwiek złego ducha.
 • Po Miód Spa koni do rzeki kąpać już pojechał.
 • W pierwszym dniu Zbawiciela żegnał kobietom każdy grzech, który się nawróciły.
 • Jeśli Macovei deszcz będzie oznaczać pożary będzie prawie żaden.
 • Na końcach Spa Miód letnich i czasie jesieni rozpoczęła się od deszczu i wiatru.
 • Bardzo hałaśliwe zachowanie tego dnia nie zostanie przyjęty, jak każdy hałas może przestraszyć pszczoły.
 • Wyjść z domu wypoczynkowego zostało zakazane, jak zakazano jakichkolwiek prac w polu.
 • Po Zbawiciel rozpoczął Zaśnięcie szybko, więc na świątecznym stole nie powinno być tłuste jedzenie.
 • W tym dniu, z nikim, w żadnym wypadku nie należy przysięgać, lub chcą zło na inną osobę. Wszystko negatywna energia emanująca natychmiast bumerang powraca do wypływa negatywnych.
Więcej:   MASZYNY DO DECYZJI BEZ MASTIC CAKE

do zawartości ↑

wideo

Artykuł został napisany specjalnie dla witryny „2019 Pig”: https://book-of-recipes.info/

Dzielić się ze znajomymi! Zauważyłem literówkę na stronie? Zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *