WAGA podczas rozmrażania FISH STRAT
kuchnia

WAGA podczas rozmrażania FISH STRAT

Czy to możliwe, aby znaleźć się w sklepie schłodzone zamiast rozmroone ryb? Jako producenci zwiększają trwałość produktów rybnych? Czy zamrożenie na wartość odżywczą i wagi ryby?

Jak mróz na wartość odżywczą i masy ryb

Okres przechowywania mrożonych ryb

Wszyscy rozumiemy, że zamrożenie to jedyny sposób, aby znacząco zwiększyć trwałość ryb bez ochrony. Spójrzmy bardziej szczegółowo: jakie są dopuszczalne trwałość chłodzoną i mrożoną ryb i owoców morza.

Maksymalny okres, podczas którego schłodzone ryby mogą być przechowywane bez zagrożenia dla zdrowia konsumentów -  10 dni . Przy czym warunki przechowywania powinny być ściśle określono 10 dni chłodzone ryby „na żywo”, tylko w specjalnych pojemnikach, spienione tworzywo sztuczne z lodem i przechowywania płatków w temperaturze nie wyższej niż 3 ° C

Czasy magazynowania jak mrożone ryby, owoce morza, w zależności od rodzaju cięcia ryby - może mieścić się w zakresie od 6 do 24 miesięcy w temperaturze przechowywania nie przekracza - 18 ° C

Jak przeprowadzić mrożonych ryb

Jak mróz na wartość odżywczą i wagi ryb rysunku 2

Transport jest jednym z najtrudniejszych okresów dla zapewnienia jakości ryb. Wszakże podczas dostawy produktów rybnych z regionów połowowych dla użytkowników końcowych, tak ważne jest, aby przestrzegać wszystkich wymogów dotyczących kontroli temperatury.

Dlatego transport produktów rybnych odbywa się w specjalnych pojemnikach z urządzeń chłodniczych.

Temperatura w zbiorniku jest regulowany w zależności od produktu są transportowane (na ryby ochłodzono do 0-5 ° C zamrożone -18 ° C).

I, oczywiście, do miejsc odległych od miejsca dostawy połowu ryb świeżych ryb bez zamrażania może być naprawdę tylko przy podróży samolotem. Ale ta ryba będzie kosztować dużo droższe!

Konserwanty zamiast zamrażania

Jak mróz na wartość odżywczą i wagi ryżu ryb 3

Poza zamrażania, istnieją również inne metody zwiększania trwałości ryb chłodni. Może to być wykorzystywane tzw mniejszych od zera, jak również przetwarzanie świeżych ryb konserwantów, które przedłużają trwałość do 20 - 22 dni.

Czytaj więcej:   CO jeść ser fondue

Jakość rozmroŜonego ryb jest zawsze niższa niż schłodzone.

Zamrożona ryba nieco mniej składników odżywczych niż chłodzi i podczas rozmrażania jest stracone sok tkanek, co powoduje niewielki spadek zawartości białka, witamin i minerałów w takiej ryby.

Jednak w chłodzonej ryb posiada wady: lód, w którym transportowany produkt leczyć środkami konserwującymi, które nie są użyteczne.

Dlaczego ryby zapach amoniaku? - odpowiedzialny ekspert Roskontrolya

Skąd wiesz, że prawdziwe losy ryb

Ale jeśli użytkownik może ćwiczyć niezależnie nauki: kupuje świeże, schłodzone ryby lub ryby, które zostały już rozmrożone?

Istnieje kilka objawów, które mogą pomóc odróżnić schłodzonych ryb z rozmrożonych (rozmrożone), choć zadanie nie jest takie proste. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na:

  • skrzela - muszą być jasne,
  • oczy - jasne, nie błotnisty,
  • Struktura mięsa - gęste, nie wiązki.

Niestety, w wielu rosyjskich regionach znaleźć naprawdę schłodzonych ryb tylko w wysokiej klasy sklepów. W konwencjonalnych sieciach - zazwyczaj rozłożone rozmrożone ryby, które mogą sobie pozwolić nawet osoby o przeciętnych dochodach.

Ale jak wybrać mrożone ryby? Podziel się doświadczeniami w komentarzach!

Dlaczego płacimy za ryby dłużej

Jak mróz na wartość odżywczą i wagi ryb rysunku 4

Mrożone ryby jest 7-10% glazury, bez którego nie może być transportowane i przechowywane przez długi czas: produkt zaczyna się utleniać i zamrozić stałe.

W tym przypadku, podczas rozmrażania także zmniejsza masę ryb. Jeśli zamrażanie przeprowadza się w temperaturze od -30 ° C do -35 ° C, utrata masy ciała ryby będzie wynosić 2-5%.

Jeśli zamrażanie przeprowadza się w temperaturze od -7 ° C do -20 ° C, a następnie rozmrażanie takie ryby tracą od 10 do 20% jego wagi. 

 

W opinii autorów Wspólnoty nie może pokrywać się z oficjalnym stanowiskiem organizacji „Roskontrol”. Chcesz dodać lub argumentować? Można to zrobić w komentarzach lub napisać własny materiał.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *