kuchnia

Pić kawę NIGHT jest szkodliwy

Kawa w nocy

Czy picie kawy w nocy? Ktoś przekonany, że orzeźwiający napój w nocy po prostu nie będzie spać. Inni uważają, że kawa pijany przed snem, ma pewną hipnotyczne, działaniu uspokajającym.

Przez wiele lat lekarze wierzyli, że kawa - napój, który ma tylko wzmacniajace i pić w nocy nie jest zalecane - może poza tym mieć problemy ze snem. Jednak ostatnio było kilka „jeśli” - okazuje się, kawa szkodzi sen nie zawsze jest.

Wiele, na przykład, w zależności od tego, czy człowiek „skowronek” lub „sowy” . Więc jeśli miłośnikiem kawy woli iść wcześniej spać i wstawać wcześniej, kawa może rzeczywiście powodować problemy ze snem. Innymi słowy, „Lark” kawa w nocy lepiej nie pić. Ci, którzy mieszkają w trybie „Sowa”, kawa nie jest tak źle - mogą napić się przed snem bez szkody zasnąć i spać jakość.

I jeszcze jedno - to jakie ilości ludzi pije kawę . Jeżeli dzień pić 1-2 małych filiżanek, kawa będzie miała tylko wzmacniajace, a jego stosowanie na noc może powodować problemy ze snem. Sytuacja Kontakt dla tych, którzy piją dużo kawy (3 szklanki lub więcej). W tym przypadku, kawa może faktycznie dać słabą hipnotyczny efekt w nocy i wieczorem. Fakt, że duże ilości kofeiny mogą wywołać odwrotny skutek - nie ostre i zahamował, relaksujące.

Jednak, aby dążyć do tego nie jest konieczne, a w każdym przypadku, nawet jeśli kawa „pomaga” do snu, to lepiej znaleźć inne środki. Kawa w nocy - nie jest najbardziej przydatna opcja , ponieważ nawet jeśli napój pomoże Ci zasnąć, jakość snu jest prawdopodobnie nie jest bardzo dobry, nie będzie w stanie w pełni się zrelaksować.

Czytaj więcej:   DANIA szczupaki multivarka

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *