kuchnia

Marynowane ogórki zwojami musztarda na 1 litr słoika

Marynowane ogórki z musztardą w zimieMarynowane ogórki z musztardą zimą - przepis niezmienionej przez wiele lat z rzędu. Trzymał w rzadkość notebooka zwojami, gdzie wszelkiego rodzaju słodyczy uwiecznione „wszech czasów”. Ten przepis może być przypisana do „Arcydzieła” lub „wieczne bajerów”, tylko nie ma sekcje w tym zeszycie.

I postanowił przenieść ten przepis chrupiące ogórki kwaszone z notebooków na miejscu - nikt nie raduję!

 

Prawdziwy unikat w zimie - a „wszystko-union” Christmas Salad „Olivier” łaska i najmilszego przeze mnie winegret pasuje idealnie. I właśnie do gotowanych ziemniaków - nie ma nic do powiedzenia, danie №1 zima.

W związku z tym, jako że nie było gorąco w lecie (teraz mamy, na przykład, w cieniu 37), na pytanie, w jaki sposób sól ogórki w zimie nie jest jeszcze dyskutowane. Chcesz - nie chcesz, idź i robić takie ogórki. Wstaję wcześnie, jej zegarek o piątej rano, aby podgrzać, aby móc wykonać tę niezbędną pracę. Niezależnie od przygotowań do zimy nie robią, a jeśli nie są one w piwnicy, jakoś nudny zimy.

W Odessa Privoz można kupić, oczywiście, nic - rzędy ogórków tam szlachetny i malownicza. Na pusty żołądek lepiej nie iść, bo to może wpaść głodny lekkim prawo w ramach innej beczki z ogórkami i pomidorami. O różnych kapusty, ja pokornie nic nie mówią, to jest przedmiotem następujących artykułach. Postaram się zrobić dla ciebie pięknych zdjęć z wychowaniem, aby pokazać różnorodność tych dań.

Cóż, zwykle zrobić ogórki sama w domu, i to, co chcesz. Na szczęście, są w moim domu dorosłego człowieka w tym kraju. Dlatego jestem przygotowując je do różnych receptur i słoików o różnych rozmiarach. Średnie słoiki trzy-litrowe, małe - w litrowych puszek, a najmniejsze z „Model wygląda” są słoiki pozwalają w objętości 0,2 i 0,3 litra. Zostawiam je specjalnie do takich celów się lub przynieść znajomego, wiesz, że kocham te małe słoiki.

Cóż, będziemy postępować, aby ten ważny proces, ponieważ zima wtedy zapytać, kto i co zrobił w lecie. Aby nie dostać w bajce o Grasshopper ważki, że czerwone lato śpiewał.

Marynowane ogórki z musztardą na zimę:

W dniu 1 litrowym słoiku:

 • Ogórki są małe;
 • Czosnek - 1-2 ząbki;
 • Pieprz czarny groszek - 2-3 kawałki;
 • Pieprz Groszek - 2-3 sztuk;
 • Ziarna gorczycy - łyżeczka;
 • Liść laurowy - 1 szt;.
 • Cukier - 5 łyżek;
 • Zol - 3 łyżeczki;
 • Ocet 9% - 6 łyżek;
 • Suchy liść dębu i koper;
 • Woda gotowana - 0,5-0,55 litrów.

Marynowane ogórki z musztardą na recepturze zimowym:

 1. Silne ogórki domowego moczone przez dwa - trzy godziny zimnej wody.
 2. Banki sodowego do płukania i suche. Detergenty nie używać ich do czyszczenia banków prawie niemożliwe.
 3. Obejmuje gotować Wozu.
 4. Gotowania wody - w naczyniu o pojemności kwarty wynosi w przybliżeniu 1,5 litra. wody. Ostudzić do temperatury pokojowej.
 5. W suchym banków rozszerzony suche przyprawy i zioła - wszystkie, które wykorzystywane w celu wprowadzenia do marynat. Oczywiście, nie należy zapominać o musztardę. W tym przepisie będziemy musieli go w ziarnach. (Nie Rutan wykończone musztardy w słoiku) konservirovannyie-ogurtsyi s-gorchitsey-na-zimu  Jeśli lubisz ostrość, dodać trochę pieprzu światło. Czosnek szczególnie nie radzą, aby wziąć udział, będzie z nim być ogórki nie są tak ostre.Marynowane ogórki z musztardą w zimie
 6. Ogórki są usuwane z wody i osuszyć na ręcznik.
 7. Rozkłada ogórki w bankach piękne. Początkowo liczba całkowicie wypełnić, stawiając ich kondycję. Następnie wypełnienie pozostałej przestrzeni, umieszczając je w pozycji leżącej.Marynowane ogórki z musztardą w zimie
 8. Wlać do słoika soli i cukru (cukier jest bardziej i mniej soli, nie ma błędu, jak wielu uważa). Napełnić przegotowanej wody schłodzonej i wlać ocet.Marynowane ogórki z musztardą w zimie
 9. Przykryć pokrywką sterylny słoik (get to ze szczypcami, a nie Twoich rękach).
 10. Umieszczone sterylizowane słoiki l - 10-12 minut, trzy litr - 20 minut po ugotowaniu. Ogórki powinny zmienić swój kolor z zielonego na szmaragdu.
 11. Na dnie naczynia do sterylizacji należy położyć tkaninę do banków nie są gotowane w metalu. Robię trzy banki na raz, więc zakres zliczania produktów i przypraw raz do trzech razy więcej. Sterylizować w szerokiej patelni też od trzech banków.
 12. Kto ma możliwość być sterylizowane w miednicy na stosie, to ogólnie wspaniałe. Jest on umieszczony w odległości 18 - 20 litrowe puszki na raz może być zawarta na całą zimę. Ale to tylko w domu prywatnym lub w oddzielnej zagrodzie.
 13. Zawijać się i włączyć banków nie jest konieczne. Ostudzić w projekcie i mogą być usunięte do przechowywania w piwnicy. W warunkach mieszkaniu są chrupiące ogórki również przechowywane doskonałe.
Czytaj więcej:   DANIA szczupaki multivarka

Marynowane ogórki z musztardą na zimę gotowy. Ich niezwykłe słodko-kwaśny smak nie pozostawi nikogo obojętnym. Nic dziwnego, że ten przepis rozkoszy wyładowczych gotowanie. Pisać w komentarzach swojego ulubionego przepisu na zimę, to będzie interesujące go poznać. I niech przygotowania do pracy zimą w ogóle „doskonały”!

 


Ładowanie ...

Dyskusja: 29 komentarzy

 1. Alain :

  Ja też zrobić z puszki ogórki z musztardą w zimie tutaj na takiej receptury. Bardzo lubię ten smak z nich, podczas gdy oni sami ogórki wyprodukowane gęsty i ostry. I bez specjalnego trudu, by przygotować.

  odpowiedź

 2. Tatiana :

  Podobnie jak w 1 litr dopasować 1,5 litra wody? Interesujące jest to, aby dowiedzieć się
  układ namiotowe nadal jest na brzegu objętości? 3 albo jeden litr?

  odpowiedź

  1. Elena :

   Tatiana, prostuje, potrzebujemy trochę więcej wody niż 0,5 litra (w zależności od ogórków stepeniuplotneniya w banku. Ja po prostu zamknięte 3 litry. Banki, a zatem wzięła 1,5 litra wody. A przepis tak jest napisane, ale nie określił czyli 3 puszki

   odpowiedź

   1. Lina :

    Elena, wybacz mi, zdezorientowany. Jest to przepis na 3 litry? Ten przepis otrzyma 3 szt. litrowe słoiki? O tym, jak wiele kilogramów trzeba wziąć ogórek? Około 0,5 litra wody?

   2. Elena :

    Lina, przepis na jeden litr. Pasuje z różnym powodzeniem (w zależności od wielkości i kształtu członków) około 0,5 kg ogórków. Marynata słoik na potrzebę 0,55-0,6 l

  2. Eugene :

   3 łyżeczki soli, cukru i 5 łyżek 6 łyżek ocet 0,5 litra wody? jakiś błąd lub net.Otvette, proszę.

   odpowiedź

   1. Elena :

    Eugene, nie ma błędu, przepis wygląda dokładnie tak.Hotya, zrozumieć swoje zdziwienie. Smak marynaty okazuje słodko-korzenny-prisolenny z proyablyayuscheysya kwasowości octu (próbowałem do smaku doznania mijają :)) Przepis początkowo zbyt niepokojące. Próbowałem z dwóch puszek 0,5 litra. Ogórki smak wyjątkowy, ale bardzo przyjemne. Sensation jako marynowanych owoców zbyt dziwne, że słodki, ale w ogóle, podobnie jak większość. Jeśli jesteś zwolennikiem klasycznych ogórki, marynowane, solone, zrobić próbną obrabianego do minimalnej produktu. Lubię również marynaty, nadstaw mu bardzo smaczne pomidory fast food Cherry

   2. Tatiana :

    Marynaty w próbce 2 butelki. Ale w ostatniej chwili po wszystkim ocet został zmniejszony do 5 łyżeczek. Zobaczmy, co się dzieje.

   3. Tatiana :

    Marynaty w próbce 2 butelki. Ale w ostatniej chwili po wszystkim ocet został zmniejszony do 5 łyżeczek. Zobacz, co się dzieje

 3. Tatiana :

  Jeśli ogórki w słoiku trzy-litrowy, wszystkie składniki muszą być pomnożone przez 3 lub jakiegoś innego przepisu? Jeśli mamy do sprzedania tylko pakowacz suchej musztardy, a nie ziarna lub czy taki garnitur można zrobić bez musztardy?

  odpowiedź

  1. Elena :

   3-litrowym słoiku wszystkim zwiększyć trzykrotnie. Ale lepiej wsypać gorczycę, niż nie umieścić. Kiedy próbowałem go, okazało chrupiące ogórki. Po prostu wydawało się trochę ostrzejszy

   odpowiedź

   1. Lina :

    Ja też nie spotykają się ze sprzedażą ziarna gorczycy, tylko proszku. Tak więc, proszek gorczycy konieczne nie należy umieszczać zbyt dużo peregorchit.

   2. Tatiana :

    I znalazłem ziarna gorczycy w hipermarkecie. Była w przyprawy i zaleciła jej zasolok.

   3. Lina :

    Znalazłam też i kupił ziaren gorczycy. Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie jeszcze można użyć gorczycę?

   4. Tatiana :

    Koniecznie wypróbuj przepis. W tym roku mamy dobre ogórki zbiorów. Zagatala posiada wszystkie jego możliwości. Chcę umieścić kilka nowości.

 4. slavo :

  Kocham pikle z nasion gorczycy zrobić, są bardziej kruche, że jeśli uzyskane. Ale nigdy nie sterylizowane ogórki, dla mnie to trochę nowego.
  Ja też zawsze złożyć więcej cukru niż soli, na przykład w słoiku 3-litrowym zawsze brać 3 łyżki. Skrzynka cukru i 2 łyżki. łyżki soli. Trochę nie podoba ci Elena, ale myślę, że w każdym przypadku być przygotowane ogórki pyszne.

  odpowiedź

  1. Tatiana :

   Ale ja zawsze wysterylizować jak opisano Elena. Moja matka zawsze sterylizowane i dowiedziałem się od niej.

   odpowiedź

   1. Lina :

    Przewróciłam kilka słoików ogórków do tego przepisu. Zobaczmy, co się dzieje. Zawsze byłem zażenowany proces sterylizacji ... Cóż, nie mam do zrobienia niezbędnych dostosowań 🙂

 5. Lina :

  Kupiłem ogórek, ale wszystkie były gorzkie. Nawet gdy Cut skórki, gorycz pozostaje. Może ktoś mi powiedzieć co zrobić z tych ogórków? Można je zachować?

  odpowiedź

  1. Elena :

   Gorzkie ogórki dla szybkich receptur nie działają - cięcie i moczenie nie pomoże ... Ale można zachować, gorycz znika na zimę 🙂

   odpowiedź

   1. Lina :

    Lena, dziękuję, uspokoić. A potem myślę, gorzki ogórek musztarda Plus ... Czy to jest zbyt gorzki będzie zima? 🙂

   2. Tatiana :

    Lina, nie martw się! Gorycz nie będą dokładne. Często kiszone ogórki takich, ale w zimie nigdy nie wyszedł z banków gorzkiego ogórka.

   3. slavo :

    Tak, tak często, jak to już koniec sezonu, to ogórki domowe gorzki Oderwij, zawsze marynowane je jeszcze szybciej solone robi, nigdy nie gorzki. Musztardowo nie daje gorycz, daje ostrość.

 6. Olga :

  coś nowego - z musztardą próbował marinovat.Poka więcej sezonu, kilka puszek i może być zbliżony do próbki.

  odpowiedź

 7. Galina :

  Ciekawym przepis na ogórki kwaszone, postaram obyazatelno.Retsept zachowane, dzięki!

  odpowiedź

 8. Sergey :

  Solone i marynowane ogórki w różny sposób, a ten przepis nie został jeszcze spełniony, trzeba będzie spróbować. Dziękujemy za udostępnienie

  odpowiedź

 9. Anatolij :

  Zawsze też zamknięte Ogórki konserwowe w okresie zimowym, a wraz z musztarda próbowałem. Ale ostatnio, dzieci kochał bardziej niż kwaśnych ogórków. Z musztardą i nie tylko ogórki mogą być zamknięte, a nawet pomidory. Mamy bardzo dużo jak sfermentowany pomidory z nasion gorczycy, ale zrobić nawet z gruntu musztardy.

  odpowiedź

  1. Elena :

   Więc w tym roku chcę spróbować marynowane pomidory z musztardą, bardzo podobny smak, co ona daje 🙂

   odpowiedź

 10. Alain :

  Ja też pres ogórki z gorczycy, sól, cukier proporcjonalnie mam trochę inny, ale cukier jest również bardziej niż sól. Nie sterelizuyu, zrobić jeden do syta z wrzącej wody, ochłodzić, wylał to zagotuj marynatę. Wlać wrzącą marynatą i blisko. Ogórek doskonałe! Błagałam receptury z granny na rynku (przed kupił parę lat tylko w nim).

  odpowiedź

Twój komentarz Anuluj odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *