kuchnia

Bardzo smaczne naleśniki z kefiru ze zdjęciami

Kefir puszyste naleśniki

Puszyste placki aka tych tradycyjnych rosyjskiego Oladi było zawsze moje ulubione danie śniadanie ostateczny dorasta. Polane sosem karmelowym jakiegoś dobrego lub miodu na wierzchu. Mah gah. Dziś mogę nadal trzpiotowato wdychać 15 patelnie tej chwały.

Te puszyste naleśniki są mniejsze niż typowe amerykańskie naleśniki z miękiszu przetargu i pyszne chrupiące na zewnątrz. Są one wykonane z mojego tajnego składnika zwanego Kefir. Kefir jest pikantny, lekko gazowany, niepowtarzalny sfermentowane mleko napój z ogromnych korzyści zdrowotne dla organizmu. Zawiera mnóstwo pożytecznych bakterii, które pomagają wzmocnić nasz układ trawienny i ogólny stan zdrowia.

Kefir i inne fermentowane potrawy były częścią mojego życia dorasta i dziś wciąż kocham eksperymentować z nimi we własnej kuchni. I już te puszyste naleśniki squasha użyciu Kefir w przeszłości. Kocham dodając ten zdrowy napój fermentowany mleczarski do dowolnego naleśnik lub krepy cieście. Ciasto wznosi się w zasadzie ze względu na naturalnie fermentowanych właściwości kefiru i naleśniki okazują puszyste i przewiewne.

Kefir puszyste naleśniki

Kefir jest łatwo znaleźć w prawie każdym sklepie spożywczym działu mleczarskiego pobliżu jogurt. Ale dzisiaj pokażę wam jak cholernie łatwo jest stworzyć własną. Który jest nie tylko lepsza jakość produktu, ale także o wiele bardziej opłacalne. Trzeba tylko trochę mleka kefir Ziarna  i dobrej jakości mleka, dzięki czemu można rozpocząć warzenie to odżywczy napój probiotyczny bogaty w domu.

Kroki w zasadzie iść tak: umieścić ziaren kefiru w mleku. Niech mleko siedzieć na kasie przez 12-24 godzin w zależności od tego, jak ciepły dom jest. Szczep mieszaniny oddzielające ziarno nowo utworzonego kefir. Przepłukać ziarna i słoik. Napełnić świeżym mlekiem. Powtarzać codziennie i zawsze pić domowe Kefir.

ziaren kefiru chętnie rosną i rozmnażają się w organiczne mleko homogenizowane krowiego jeśli trzymać rutynowego codziennego. Z biegiem czasu, ziarna pomnoży i można albo odrzucić dodatkowy lub podzielić się nim z przyjaciółmi. Można również zrobić sobie przerwę od podejmowania kefir poprzez umieszczenie ziarna w nowym słoik mleka i przechowując je w lodówce. Można pić swój zwykły domowy kefir, umieścić go w koktajli lub użyć do puszyste naleśniki kefir. Zacznij dzień w najbardziej niezwykle zdrowy i smaczny sposób śmiesznie dziś!

Kefir puszyste naleśniki

Domowe Kefir (sprawia, 0,5 L)
2 łyżki ziaren kefiru mleka
0,5l organiczną homogenizowane mleko krowie
czysty słoik etamina, zespół sznurka lub gumy, drewna lub tworzywa sztucznego łyżka, tworzywo sita
Kefir puszyste naleśniki:
2 szklanki kefiru
2 jajka
4 łyżki stopione masło
2 3/4 szklanki mąki
Ekstrakt waniliowy 2 łyżeczki
1/2 łyżeczki soli
2 łyżki cukru
1/2 łyżeczki sody
2 łyżeczki proszku do pieczenia
olej 5/4 łyżki
karmel, miód, śmietana do dekoracji

Kefir puszyste naleśniki

Umieść ziaren kefiru w czystym słoiku i napełnić mlekiem. Przykryć gazę i używać ciąg sznurkiem lub gumką, aby ją zabezpieczyć. Pozostaw w ciągu 24 godzin, delikatnie wstrząsając, że bok do boku kawałek około 3 razy dziennie. Kiedy mleko zagęszczone i faktura jest jak cienka jogurt kefir jest gotowy. Mieszanina zgęstnieje w czasie jak fermentuje i widać, że zaczynają rozdzielać się skrzepu i serwatki. Zwykle starają się dbać o to, zanim zacznie poważne separation.The cieplej w domu, tym mniej czasu zajmie, i vice versa.

Czytaj więcej:   JAK ZACHOWAĆ JAM

Kefir puszyste naleśniki

Szczep z ziaren kefiru przez sito, delikatnie wstrząsając przez sito z boku na bok, aby odpływ przez kefir. Polecam za pomocą plastikowego sitka zamiast metalu. Należy unikać korzystania z metalową łyżką też. W ten sposób twoje ziarno pozostanie zdrowy jak metal może powodować niepotrzebnych reakcji.

Przemyć słoika i kefir ziarna wodą. Umieścić je z powrotem w czystym słoiku i napełnić mlekiem zrobić kolejną partię. Z biegiem czasu, jak ziarna namnażania się i wzrastać, należy dodać więcej mleka, aby dostosować proporcje.

Kolejna wskazówka byłoby odrzucić ziarno, które poleciał do góry natychmiast po ich regeneracji z nowej partii mleka. Są puste ziarna, które wykonali swoją pracę i nie są już potrzebne. Wszystkie inne zdrowe ziarno pozostanie na dnie, ale można zauważyć, im płynący do góry po ich rozpoczęciu fermentacji mleka, i to jest w porządku.

Kefir puszyste naleśniki

Kefir ty napięte z tej partii jest gotowy do picia! Można pić ją w temperaturze pokojowej lub w lodówce to aby odpocząć trochę. Czuć się swobodnie mieszają go z różnych owoców, przypraw, lub wyciągi, aby dodać trochę smak. Można go przechowywać w lodówce przez okres do jednego tygodnia.

Kefir puszyste naleśniki

Można zrobić tak mało, lub jak chcesz, ja zwykle sprawiają 0,5 ml kefiru codziennie (i spowolnić trochę, jeśli mam zaległości przez pozwalając mu fermentować w lodówce zamiast w spiżarni). Jeśli masz tylko łyżkę lub dwie z ziarnami, aby rozpocząć, wystarczy użyć filiżankę lub dwie mleka na początku, dopóki wasze ziarna zostały pomnożone wystarczająco fermentować więcej mleka.

Kefir puszyste naleśniki

Aby puszyste naleśniki kefir, ubij jajka z cukrem i wanilią w misce. Ogrzać kefir lekko i wylać do mieszaniny jaj. Dodać stopione masło i wymieszać.

Czytaj więcej:   CANDY Cień CHERRY BZHU

W osobnym naczyniu ubij mąkę z sodą, proszek do pieczenia i solą. Dodaj suche składniki do mieszanki kefir i jaj. Szybko wymieszać wszystko połączyć, ale uniknąć nadmiernego mieszania. Jeżeli istnieje kilka grudek lewo, nie martw się, znikną podczas gotowania. Zostaw go w spokoju na 5-7 minut.

Ciasto powinno być gęste i przypominać konsystencję gęstej śmietany.

Kefir puszyste naleśniki

Ogrzać olejem patelni na średnim wysokiej temperatury. Umieść łyżkę ciasta na patelni zostawiając trochę miejsca między naleśniki. Wyłączyć ogień do minimum i gotować do uzyskania złotego koloru, a następnie za pomocą 2 widelców odwrócić na drugą stronę i smażyć jeszcze przez kilka minut, aż się zarumieni.

Podawać ciepłe z kwaśną śmietaną, miodem, dżemem lub sosem karmelowym.

Kefir puszyste naleśniki

5,0 z 3 opinii

Kefir puszyste naleśniki
 

Zapisz Drukuj

czas przygotowania

czas gotowania

Czas całkowity

 

Autor:
Rodzaj przepisu: Deser
Kuchnia: Wschodnioeuropejska
Dla ilu osób: 4-6

Składniki
 • Domowe Kefir (sprawia, 0,5 L)
 • 2 łyżki ziaren kefiru mleka
 • 0,5 l organiczną homogenizowane mleko krowie
 • czysty słoik etamina, zespół sznurka lub gumy, drewna lub tworzywa sztucznego łyżka, tworzywo sita
 • Kefir puszyste naleśniki:
 • 2 szklanki kefiru
 • 2 jajka
 • 4 łyżki stopione masło
 • 2¾ szklanki mąki
 • Ekstrakt waniliowy 2 łyżeczki
 • Cukier 2 łyżki
 • Sól pół łyżeczki
 • Pół łyżeczki sody
 • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
 • olej 5/4 łyżki
 • karmel, miód, śmietana do dekoracji

Instrukcje
 1. Umieść ziaren kefiru w czystym słoiku i napełnić mlekiem. Przykryć gazę i używać ciąg sznurkiem lub gumką, aby ją zabezpieczyć. Pozostaw w ciągu 24 godzin, delikatnie wstrząsając, że bok do boku kawałek około 3 razy dziennie. Kiedy mleko zagęszczone i faktura jest jak cienka jogurt kefir jest gotowy. Tym bardziej, że fermentuje mieszanina zgęstnieje, aż zobaczysz, że zaczynają rozdzielać się skrzepu i serwatki. Zwykle starają się dbać o to, zanim zacznie poważne separation.The cieplej w domu, tym mniej czasu zajmie, i vice versa.
 2. Szczep z ziaren kefiru przez sito, delikatnie wstrząsając przez sito z boku na bok, aby odpływ przez kefir. Polecam za pomocą plastikowego sitka zamiast metalu. Należy unikać korzystania z metalową łyżką albo. W ten sposób twoje ziarno pozostanie zdrowy, jak metal może powodować niepotrzebnych reakcji.
 3. Przemyć słoika i kefir ziarna wodą. Umieścić je z powrotem w czystym słoiku i napełnić mlekiem zrobić kolejną partię. Z czasem, jak ziarna mnożyć i rozwijać należy dodać więcej mleka, aby dostosować proporcje.
 4. Kolejna wskazówka byłoby odrzucić ziarno, które poleciał do góry natychmiast po ich regeneracji z nowej partii mleka. Są puste ziarna, które są wykonane z pracy i już nie są potrzebne. Wszystkie inne zdrowe ziarno pozostanie na dnie, ale można zauważyć, im płynący do góry po ich rozpoczęciu fermentacji mleka, i to jest w porządku.
 5. Kefir ty napięte z tej partii jest gotowy do picia! Można pić ją w temperaturze pokojowej lub w lodówce to aby odpocząć trochę. Czuć się swobodnie mieszają go z różnych owoców, przypraw, lub wyciągi, aby dodać trochę smak. Można go przechowywać w lodówce przez okres do jednego tygodnia.
 6. Można zrobić tak mało, lub jak chcesz, ja zwykle sprawiają 0,5 ml kefiru codziennie (i spowolnić trochę, jeśli mam zaległości przez pozwalając mu fermentować w lodówce zamiast w spiżarni). Jeśli masz tylko łyżkę lub dwie z ziarnami, aby rozpocząć, wystarczy użyć filiżankę lub dwie mleka na początku, dopóki wasze ziarna zostały pomnożone wystarczająco fermentować więcej mleka.
 7. Aby puszyste naleśniki kefir, ubij jajka z cukrem i wanilią w misce. Ogrzać kefir lekko i wylać do mieszaniny jaj. Dodać stopione masło i wymieszać.
 8. W osobnym naczyniu ubij mąkę z sodą, proszek do pieczenia i solą. Dodaj suche składniki do mieszanki kefir i jaj. Szybko wymieszać wszystko połączyć, ale uniknąć nadmiernego mieszania. Jeżeli istnieje kilka grudek lewo, nie martw się, znikną podczas gotowania. Zostaw go w spokoju na 5-7 minut.
 9. Ciasto powinno być gęste i przypominać konsystencję gęstej śmietany.
 10. Ogrzać olejem patelni na średnim wysokiej temperatury. Umieść łyżkę ciasta na patelni zostawiając trochę miejsca między naleśniki. Wyłączyć ogień do minimum i gotować do uzyskania złotego koloru, a następnie za pomocą 2 widelców odwrócić na drugą stronę i smażyć jeszcze przez kilka minut, aż się zarumieni.
 11. Podawać ciepłe z kwaśną śmietaną, miodem, dżemem lub sosem karmelowym.

 

Czytaj więcej:   Ziemniaki w wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Podziel się tym postem
Prześlij do kogoś

e-mail

Udostępnij na Facebooku

Facebook

Pin na Pinterest

Pinterest

Tweetnij o tym na Twitterze

Świergot

Podziel się na StumbleUpon

StumbleUpon

Podziel się Yummly

Yummly


Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *