NA CO DZIEŃ KARNAWAŁ iść do matki na naleśniki
kuchnia

NA CO DZIEŃ KARNAWAŁ iść do matki na naleśniki

Do matki na naleśniki: co dzień zapusty tygodniu przyjść, nie znał nikogo w-prawo. Ich zwyczaje i objawy są charakterystyczne dla każdego dnia karnawału.

Środa - gourmand

1255631419_1Tradycyjnie, matka-teściowa jego zatrzaskowe zięć jest na środę. Kobieta próbowała uspokoić ulubioną córkę męża i przygotowane różne smakołyki. Głównym atrybutem świątecznym stole, oczywiście, były naleśniki.

Na dzień podczas spaceru z matką na naleśniki, zapomnieć o wszystkich różnic i konfliktów rodzinnych. Jest to święto beztroskiej zabawy i różnych przysmaków. Stąd nazwa „Środa - gourmand”. Uczestnicy uczty były obfity posiłek. To ostatni tydzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu!

Aby zaspokoić teściowa, matka-in-law przygotowane z najlepszych produktów. Wierzono, jeśli człowiek nie lubi naleśniki, rodzina czeka na problemy i trudności. W dawnych czasach rodziny często mają wiele dzieci, a matka-teściowa miał kilka. Kobieta musiała ciężko pracować, aby przygotować obfite tabeli.

Z kolei zięciem starali się pokazać, jak ważne dla niego to święto. Na wycieczkę do odwiedzenia młody człowiek wybrał najlepszy strój. A ponieważ większość rodzin były niskie dochody, poszedł odwiedzić ją w jedyny inteligentny dekoracji - garnitur ślubny. Na smakoszy, gdzie teściowa idzie do naleśników, do matki i zaprosił innych gości.

Po uroczystym świętem uroczystości kontynuowane. Młodzi ludzie zjednoczeni w grupach i jazdę w saniach, konie, a wieczorem organizowane wspólnych spotkań.

Naleśniki - symbol karnawału

Maslenica-2011Nawet w czasach starożytnych zauważyliśmy, że cholernie kolor i kształt jest bardzo podobny do słońca. I słońce, co z kolei wiąże się z ciepłem. Dlatego regaling naleśniki na tydzień, nasi przodkowie reklamowany wiosnę i pożegnać się z nudnej zimie. Mardi Gras - jest lekki i wesoły wakacje spotkań wiosennych.

Czytaj więcej:   Salad Tarka

Gospodyni gotowane naleśników o różnych rozmiarach z wszelkiego rodzaju treści. Na farsz jest często używany mięso, ser, miód i dżem. Zamożna rodzina uraczył gościom naleśniki z czerwonym kawiorem.

Tradycja świętuje Pancake pozostaje aktualne w naszych czasach. Shrovetide jest nadal uważane Teschin czasami naleśniki.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *