OLIWA SMAK
kuchnia

OLIWA SMAK

Znaleźć na półkach w lokalnych sklepach produkt prawdziwa jakość okazała się być trudne zadanie


Oliwa z oliwek - źródło dobra sprowadzone z słonecznej Italii i Grecji. Ale ukraińskich półkach tylko 4% oliwy z oliwek - teraz. „Z Ukrainy Ranok z” rozumie się, że oznacza resztę i jak zidentyfikować 4%.

Większości małych słoik oliwy z oliwek - 250 ml - wartość co najmniej 80 hrywien.

Aby przetestować dziennikarzy kupił najpopularniejsze kategorie: Premium olej klasy Extra Virgin, rafinowany olej i Pomas (oliwa z wytłoczyn). Przy jakiej cenie są absolutnie różne kategorie nic nie mówi. W zależności od marki jak najwyższa, a trzeci może być gatunek jest taka sama - od 80 do 120 hrywien.

Aby rozpocząć, wszystkie trzy butelki w lodówce. Jak wyjaśnił ekspert w dziedzinie jakości produktów Elena Sidorenko, jakość oliwy z oliwek należy zagęścić. „Wszystko znany fakt - jeśli umieścić je w temperaturze 10 stopni, należy przejść płatki” - dodaje komiwojażera naftowego olivkoovogo Alexander Kodenets.

Czytaj więcej:   COMBS Lody JAK ZROBIĆ

Po pierwsze, eksperci uważane olej nie jest najwyższa kategoria - Pomas. Jeśli jest podpalony, musi być oświetlone w zwykły jasnym płomieniem, ale próbka świeci ciemno. „Discharge charakterystyczne dla olejów bazowych. Próbka została naruszona w jakimś oleju niskiej jakości - lub rzepakowy lub soję lub dłoni " - mówi Sidorenko.

Innym sposobem fałszowania - przetworzone oleje z innego zepsute. „Olej ten, który jest również wykonany z naturalnych olejów, ale fakt, że liczba kwasowa już wysokie, to znaczy, że zaczął się pogarszać” - powiedział ekspert.

I nie jest to zaskakujące, że ten olej nie jest spalanie, zauważa Kodenets, który na targach gastronomicznych w Kijowie kupuje oliwę bezpośrednio od producentów.

„Jestem przekonany, że jest to albo olej słonecznikowy barwione i aromatyzowane, lub w najgorszym wypadku to 26 rodzaj oliwy z oliwek, która jest zakazane do sprzedaży w Europie. Szczep ten uzyskuje się, gdy kwas rozpuszcza się ciasto. Widziałem tę substancję, to jest coś gęstego oleju. Następnie gęsty olej odparowuje, kwas, a ty dostać drugą ekstrakcję na gorąco. Europejczycy nazywają to „olej” , - mówi Kodenets i Sidorenko powiedział, że ten olej jest najlepszy skierowany do produkcji mydła.

Poniższe eksperci podpalili rafinowanej oliwy z oliwek - najbardziej popularne wśród Ukraińców. Jego spalanie spowodowała żadnych poważnych skarg od ekspertów. Ale ostrzegam, stosowanie oleju rafinowanego - to mit. Eksperci wyjaśniają, że w produkcji Oliwa jest zbierana jest sok z oliwek i ich kamieniami. „A co zrobić z resztą oleju? Jego wyrafinowany, mówią, że to jest również przydatna też może jeść " - Kodenets notatki.

„Aby odzyskać (Rafinowany olej - wyd.), Stosując różne rozpuszczalniki. Na przykład, benzyna, benzapren reszt akrylamidowych " - ostrzega Sidorenko.

Czytaj więcej:   Salad Tarka

W przypadku zakupionych do sprawdzenia oleju extra virgin eksperci mylić opakowania. „W przezroczystym pojemniku nie renomowanego producenta takiego cennego pakowania produktów nie będzie. Oliwa z oliwek jest bardzo boi się słońca, a miesiąc później światło nie będzie jakieś witaminy " - mówi Sidorenko.

Według niej, lekki olej w pojemnikach zazwyczaj pogarsza się po trzech miesiącach. „Jeśli to jest stary, to jest obrzydliwe smak. Szczur zacznie dawać stęchły smak " - uzupełnia wiodącą pokaz kulinarny Gregory Hermann.

To potwierdza obawy ekspertów i płomień, który spowodował oliwek Extra Virgin, uderzył w jasnej butelce. „Trochę ciemno i miał nieprzyjemny zapach” - powiedział Sidorenko.

Eksperyment z ekspertów lodówkę również nie jest zadowolony: żadna z próbek zakupionych w lodówce gęstnieje i nie wytrąca. 

„Prawdopodobnie znajdzie jakości olej na rynkach lokalnych. Cyny 90% gwarancji bezpieczeństwa i smaku i koloru " - mówi Herman.

Jeśli słoik pociemniało, potem też jest nadzieja, aby uzyskać obecny oliwę.

fałszywy, takielunek olej, oliwa z oliwek

Aktualnie przeglądania wiadomości „zapach szczura i benzynę: na Ukrainie fałszywej oliwy z oliwek.” Inne Najnowsze wiadomości z Ukrainy, zobacz „Nowości” sekcję

Źródło:

„Dzisiaj”

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, wybierz ją za pomocą myszy i wciśnij Ctrl + Enter

Czytaj także

gospodarka

Według statystyk państwowych, mięso do roku wzrosła w cenie prawie o połowę.  Zdjęcia z archiwum „dzisiaj”

Ukraina wzrosła w cenie istotnych społecznie produktów, dlaczego i czego się spodziewać w przyszłym

26 września 2017, 07:01

W ciągu roku ceny mięsa i jaj wzrosła o połowę, do galaretki - na trzeciej, a gryka spadła

Ładowanie ...

Ukraina

Niebezpieczne chałwa: jak wybrać wysokiej jakości słodyczy i nie dać się zatrute

11 września 2017, 16:10

Próbki chałwa ukraińskich sklepach przetestowała dietetyków i turecki kucharz

gospodarka

Import sera na Ukrainie wzrosła.  Zdjęcie: TASS

Ukraina aktywnie sprzedaje za granicą masło, ser i kupuje więcej

6 września 2017, 12:36

Na krajowym cen rynkowych „mleko” rosną

gospodarka

Olej był tańszy, ale upadek może ponownie stać się droższe

Ukraina spadły ceny masła

08 sierpnia 2017, 14:10

Głównym powodem zmniejszonej ilości na metki, eksperci uważają „przegrzania” rynku

gospodarka

Owoce i warzywa są najtańsze w sierpniu, mówi ekspert

Na Ukrainie, wzrost cen z kurczakiem, serem i mięsem - ekspert

3 Avgusta 2017 15:52

Warzywa są najtańsze w sierpniu, a dla wieprzowiny wkrótce prosząc o więcej niż 100 USD, prognozuje ekspert

Ładowanie ...

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *