kuchnia

Kasza manna korzyści i szkód dla niemowląt

zawartość

 • 1 Co to jest kasza manna
 • 2 zboża Skład
 • 3 Właściwości użytkowe
 • 4 Harm kasza manna dla dziecka
 • 5 Receptura
 • 6 Podsumowanie dla rodziców

W czasach sowieckich, kasza manna było zalecane przez pediatrów jako pierwszy zasilających 6-miesięcznych dzieci. Moms pomimo wykonania tych zaleceń. W wyniku kilku pokoleń dzieci dorastał, często jeść produkt. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach, widoki pediatrów i gastroenterologów dramatycznie zmieniło, a kasza manna nie jest już uważane za żywność nadaje się do karmienia małych dzieci.Co jest kasza manna

W istocie, grysik - ma mielenia pszenicy.

Semoliny składa się z małych cząstek bielma ziarna pszenicy, innymi słowy, grysik - ma mielenia pszenicy. zakres wielkości ziarna 0,2-0,6 mm. Semoliny wytworzono z miękkich, twardych i hybrydowego pszenicy. W przypadku zbóż nadaje się tylko zaciska miękkie. „Stały” grys dodaje się do zup, hamburgery, zapiekanek, i inne.


Skład zbóż

Kompozycja semoliny jest zawarte w dwóch składników mineralnych kilkanaście potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

100 g kaszy manny konieczne:

 • 67,4 g węglowodanów (w większości - skrobi);
 • 14 g wody;
 • 10,3 g białka;
 • tylko jeden gram tłuszczu.

Również w semoliny obecne substancje popiołu błonników, witaminy (PP, E, B2, B6, B1, kwasu foliowego), sole mineralne (potas, fosfor, siarka, chlor, wapń, magnez, żelazo, cynk, fluor, chrom, molibden , wanad, krzem, itp.)

Jednak w porównaniu z innymi zbóż (gryka, owies, ryż), okazuje się, że zawartość pierwiastków śladowych i witamin semoliny „traci” je 3-5 razy.

Przydatne właściwości

Kasza manna jest łatwo wchłaniany przez organizm dziecka i ma wysoką wartość energetyczną. Dzięki szybkiemu wytwarzania wszystkich składników odżywczych w nim są zatrzymywane bez zmian.

Kasza manna jest uważane za dietetyczne danie:

 • u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek u dorosłych i dzieci;
 • do wyczerpania organizmu dziecka;
 • w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego;
 • w okresie rekonwalescencji po zabiegu.

Jednak w diecie dzieci zdrowych, pediatrów i gastroenterologów polecają semoliny podawać tylko po jednym roku. Dzieci w wieku 1-3 lat mogą zawierać ten bałagan raz na 10 dni w menu (nie więcej!). Uczniowie mogą korzystać z tej potrawy 2-3 razy w tygodniu.

Zastosowanie wabików:

 1. Wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego z powodu obecności w kompozycji, magnezu i potasu.
 2. Witaminy z grupy B i kwasu foliowego, normalizuje układ nerwowy.
 3. Krzem i wapń wzmocnić stan układu kostnego.
 4. Węglowodany są złożone z semoliny są szybko wchłaniane przez nasycanie organizmowi energii dla dzieci.
 5. Semoliny wywiera korzystny wpływ na ścianie żołądka i otaczających je i usuwając skurcze al.

Harm kasza manna dla dziecka

dzieci w wieku szkolnym mogą jeść owsiankę 2-3 razy w tygodniu, przedszkolaków - rzadziej (1-2 razy co 7-10 dni).

Według ostatnich badań, kasza manna może być szkodliwe dla dziecka z kilku powodów:

 1. Wysoka zawartość fityny. Ta substancja „wiąże” wapnia, co zapobiega przedostaniu się do krwiobiegu. Niedostateczna ilość soli wapnia jest kompensowane przez układ mięśniowy ciała i kości. Innymi słowy, jeśli regularnie karmić kleik dziecka, zwiększa ryzyko niedoboru wapnia. Może to mieć negatywny wpływ na pracę wszystkich narządów wewnętrznych. W niektórych przypadkach nie jest to usterka mięśnia sercowego, pogorszenie krzepnięcia krwi, objawy krzywicy i napadów. Niekorzystnie wpływa na częste korzystanie z kaszy manny i aktywność układu odpornościowego.
 2. Kasza manna zawiera dużą ilość glutenu - białka roślinnego. Coraz częściej dzieci są zarejestrowanymi nietolerancja glutenu (celiakia). Choroba ta zazwyczaj dziedziczne i charakteryzuje przez zmniejszenie grubości błony śluzowej jelita, zaburzenia wchłaniania substancji odżywczych. Objawy chorobowe nie jest gluten, a jeden z jego frakcjami - gliadyny. Zwykły przenikanie substancji w przewodzie żołądkowo-jelitowym prowadzi do śmierci kosmków jelitowych. W wyniku tego, że dziecko zaczyna problemy trawienne i rozwoju chorób przewodu pokarmowego (żołądka, jelita grubego, itp.); Nawet dzieci, które nie mają celiakię, może rozwinąć się alergia na gluten.

przepis na

Warunki do gotowania owsianki Semolina:

 • Gotować 200 ml wody.
 • Pokrywa 2 łyżek Zboża cienkim strumieniem do wrzącej wody, stale mieszając.

Optymalny stosunek grysiku i wody - 1:10.

 • Kucharz owsianka przez 7-10 minut.

Ważne! Digest owsianka nie może, ponieważ wszystkie wartości odżywcze produktu przefermentowanego nie są dostępne.

 • Dodać 100 ml gorącego mleka, sól, cukier, suszone owoce, masła smak.

Nie można dodać suszone owoce i wymieszać gotowe owsiankę z puree banana, startego jabłka lub gruszki.

Podsumowanie dla rodziców

Nie należy podawać niemowląt owsiane do roku. Dzieci w wieku od 1 do 3 lat może jeść to danie jest ograniczona. Uczniowie semoliny nie zaszkodzi. Ale wiele chorób, w tym owsianka jest niezbędna jako suplement żywności.

Pediatra EO Komorowski mówił o korzyściach i zagrożeniach związanych z kaszy manny dla dzieci:Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   Ziemniaki w wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *