Kasza manna korzyści i szkód dla niemowląt
kuchnia

Kasza manna korzyści i szkód dla niemowląt

Klasyczny krem ​​z pszenicy, możemy powiedzieć, całe pokolenia wyrosły dzieci, a teraz wielu lekarzy powiedzieć, że jest szkodliwa dla organizmu dziecka. Czy rzeczywiście tak jest? Na to pytanie odpowiada gastroenterolog Ekaterina Vasileva. 

- Wiele rodzajów zbóż, w tym grysik, powodując szczególną szkodę małych dzieci. W taki sam sposób jak dzieci poniżej jednego roku nie jest właściwe odżywianie ciastka i słodycze, ponieważ ich układ pokarmowy nie jest jeszcze gotowy do strawienia węglowodanów - mówi Ekaterina. - Ja również nie polecam karmić produkty dla dzieci ze zbóż, takich jak jęczmień, owies i proso, ponieważ brakuje wielu minerałów i innych składników odżywczych. Oprócz tych zbóż znalazł szkodliwych substancji - gliodin. Ten mukopolisacharydów, które są zawarte w powłoce niektórych traw i powoduje (zgorzel) martwicy kosmków jelitowych, dzięki czemu nie jest wchłanianie składników pokarmowych. 

Zobacz także: Sok jabłkowy: Co jest dobre dla dzieci

Ze względu na semoliny ma poważne przestępstwo: jest bogaty w fityny. Fityny zmienia środowisko w jelitach dziecka w taki sposób, że wapń i witaminę D, od jedzenia, po prostu nie jest wchłaniany. Również po jego zastosowaniu nie ma pogorszenia wchłaniania żelaza. Posiłki produkty takie mogą prowadzić do ciała dziecka do poważnych konsekwencji, takich jak zaburzenia przewodu pokarmowego, krzywica, a także do ciągłego kataru i częste przeziębienia, które w przyszłości mogłyby wpłynąć na zdrowie dziecka w szkole. 

Oczywiście, kasza manna nie jest bezużyteczny. Jest to wspaniały produkt dietetyczny. Pytanie tylko, czy można dać go do małych dzieci? Przynajmniej nie jest zalecany dla dzieci poniżej pierwszego roku życia. Po roku to już może być stopniowo zawarte w diecie, gdy normalne funkcjonowanie jelit został ustanowiony, a jego układ enzymatyczny jest wystarczająco dojrzałe. Do trzech lat semoliny dzieci mogą być podawane w liczbie ograniczonej. 

Zobacz też: Dieta przedszkolak

Semoliny 70% skrobi, wysoką zawartość białka, witamin i minerałów, a ponieważ jest szybko przygotowane, wszystkie z nich są zapisywane. W jej niewiele błonnika, i zaleca się w okresie pooperacyjnym i na wyczerpaniu. W przewlekłej niewydolności nerek, na przykład, zaleca dania przyrządzane z białek wolna zbóż - w tym przypadku niezbędna semoliny. 

Ale na początek przynęty grudnichka kasze zbożowe nie może - to jedna z nowych koncepcji żywności dla niemowląt. Dla dzieci w młodym wieku przed zaleca się stosowanie produktów, takich jak warzywa, owoce, potrawy z nich, naturalnych soków. Najnowsze badania wykazały, że reakcje alergiczne na soki są zbyt częste i przewód pokarmowy nie jest jeszcze gotowy do takiej żywności, a niedobór witaminy w organizmie soków dzieci nadrobić źle. Lepiej niech matka pielęgniarstwa sama jeść więcej owoców i pić naturalne soki - wszystko dostępne w tych witamin dziecko dostanie jej mleka. 

Czytaj więcej:   Odchudzanie podczas rozmrażania FISH

Xenia Rumin

SZKODA semoliny - tak proste!

Z semoliny rozpoczął setki rano miliony ludzi w ZSRR. W naszym kraju nie ma chyba człowieka, który nigdy nie próbował go. Jako dziecko, rodzice karmione nam manna, kasza manna Teraz karmimy nasze dzieci. Dlaczego jest to takie ulubionym z nami semoliny niepopularna w Europie i innych częściach świata?

Dziewczyna jedzenia owsianki
© Depositphotos

Harm semoliny

Krótki semoliny

Semoliny lub kaszy manny, - A kasza lub mąka z pszenicy, średnia średnica cząstek wynosi od 0,25 do 0,75 mm. Munk - produkt uboczny w procesie wytwarzania mąki pszennej po mieleniu podczas pozostałości rzędu 2% drobnych kawałków zbożowych.

grysik

Do wytwarzania semoliny stosować twarde i miękkie pszenicy. Dowiedzieć się, jaki rodzaj kaszy manny trzymasz w rękach, to jest możliwe do oznakowania na opakowaniu: M - z najcichszy, T - stałe, MT - mieszanka odmian.

znak semoliny T zawiera więcej białka, mniej skrobi gotowane dłużej (10-15 minut w porównaniu z 5-8 stopni) i miękkich daje owsiankę ze znacznie ziarnistej strukturze. Jest to w rzeczywistości dwa różne zboża - i do smaku, i użyteczność.

Munk - tylko ziarno, które jest trawiona w jelicie dolnym i jest wchłaniany nie tylko w jego ścianie. Ciecz kasza manna obejmuje dietę przewidziany w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego, a po operacji na żołądku i jelitach.

Munk w Rosji i Europie

W Rosji nie było maniak w XIII wieku i była bardzo kosztowna. Wszystko zmieniło się w ZSRR, kiedy zostały wykonane z semoliny pszenicy przetwarzania odpadów. Tanie, ale dlatego, że publiczność zakochała się w produkcie szybko do milionów obywateli radzieckich.

Czytaj więcej:   Jak schudnąć na Salaterka

Najczęściej używany do gotowania kasza manna, czyli do wytwarzania semoliny. To danie było kluczowym w menu przedszkoli, szkół, uczelni, uniwersytetów i stołówkach publicznych.

semoliny w ZSRR

W Europie semoliny jest wykorzystywany głównie do produkcji budynie, desery, ciasta i różne słodycze. Na przykład we Włoszech, mąka z semoliny z pszenicy twardej durum nazywa pogorszeniu. Z semoliny sprawiają, makarony, budynie, włoskie gnocchi gnocchi, dodać go do ciasta na pizzę.

grysik

Na Wschodzie semoliny gotowane słodycze, łącząc je z migdałów, cukru, masła i orzechów sosny. W Turcji, kasza manna chałwa przygotowany irmik helvasi.
mannaya chałwa

W Finlandii, popularny deser vispipuuro - Cold semoliny, bita z jagód.

kasza manna z jagodami

W Indiach, różne święta i uroczystości przygotowują rabin niepokoić - domowe słodycze z semoliny.

słodycze z semoliny

W Niemczech i na Litwie jest popularny bubert - pudding z semoliny z jajkiem. W przeciwieństwie do zbóż, nie bubert ugotowane, ale tylko uszczelnione. Warzone jęczmień, usuwając z ognia, pozostawiono do spęcznienia na chwilę pod maską. Oziębiony grys wprowadza sproszkowane żółtka cukrowych. W ostatniej fazie gotowania dodać ubite białka.

pudding z semoliny

Korzyści lub szkody

Do tej pory nie ma wyrobionego zdania, czy semoliny przydatne . Z jednej strony, kasza manna jest 70% skrobi, ma wiele białek o różnych witamin i minerałów. Munk szybko przygotowane, więc wszystkie pierwiastki śladowe zawarte w nim są przechowywane. Zawiera on prawie żadnego błonnika, może być zalecana w okresie pooperacyjnym.

I jeszcze, aby wprowadzić to danie w diecie należy z dużą ostrożnością. Kadź gluten dużo białka, które mogą powodować alergie pokarmowe. Ponadto, około roku 800 Europejczyków cierpiący na poważną chorobą genetyczną - celiakii lub nietolerancji glutenu.

Celiakia jest podstępne że inteligentnie pod postacią szeregu innych chorób. Zasadą jest, że choroba po raz pierwszy pojawia się w dzieciństwie, gdy dziecko zaczyna jeść pokarmy z glutenem.

dzieci jedzą owsiankę

Gluten powoduje zanik błony śluzowej jelita cienkiego, bo z tego, co jest zakłócony wchłanianie i rozwija się przewlekłe biegunki. Zapalenie jelit nie są w stanie przyswoić materiał nawet z recyklingu, co prowadzi do różnych problemów zdrowotnych.

Czytaj więcej:   Przepisy omlet dla dzieci od 1 roku

Bardzo często, kasza manna gotowane dla dzieci, ale należy pamiętać, że wysoka zawartość skrobi nie jest konieczne do ciała dziecka, a ponadto, żołądek dla dzieci nie jest gotowy do strawienia węglowodanów skrobiowych, które jest bogate semoliny.

Gliadyny zawarte w grysiku, powoduje martwicę kosmków jelitowych i fityny zmieniać mikroflory jelitowej, tak że przestaje on wchłonąć witaminy D i żelaza, niezbędnych do wzrostu dziecka.

Dlatego, drogie dzieci, z których dwa lub trzy razy dziennie nadziewane semoliny, nie dostają wystarczającej ilości wapnia i krzywicy są często chorzy i starsi ludzie cierpią z powodu osteoporozy. Przeciwko kaszy manny i pediatrów dzieci. Dzieci starsze niż jeden rok semoliny powinni dać nie więcej niż raz na 7-10 dni.

Semoliny rodzice jakoś umieścić najwięcej cukru. W związku z tym okazuje się, słodki, a dzieci kochają słodkie. Obfite wykorzystanie semoliny w godzinach porannych i wieczornych obarczona zaparcia.

Munk - produkty bogate w skrobię i węglowodany mają tendencję do przekształcenia tkanki tłuszczowej. Tak więc, zaszczepienie miłości do kadzi, naprawdę sposobstvuesh otyłości dziecięcej.

semoliny w podeszłym wieku

Oczywiście, kasza manna nie ma sensu - jakby ją jakoś rosły jak dzieci, w tym ja i ty? Godne uwagi jest produktem spożywczym, poprawia wchłanianie białka jest niezbędna do przewlekłej niewydolności nerek.

Mogę mieć dzieci semoliny koniecznością, po rozważeniu wszystkich za i przeciw, rodzice decydują. Pediatrzy nie zalecają dając semoliny dzieci poniżej jednego roku, a ściśle ograniczyć korzystanie z wabików dzieci w wieku do trzech lat.

Cały kłopot, że ukrywa semoliny we wczesnym dzieciństwie, nie boi się osobą dorosłą, a w starości pozbawiony niedociągnięć ziarna białkowe są przekształcane w meritum. Starszych semoliny jest bardzo użyteczny - pomaga uniknąć gipermineralizatsii krwinek zapobiega rakowi okrężnicy, nie działa drażniąco na żołądek i całkowicie wypełnia.

  • Podziel się na Facebook

Autor Nikolai Nikolai Laduba Laduba uwielbia spędzać czas aktywnie zaangażowany w pieszej. On jest wielkim fanem science fiction. Syn Mikołaj jest tylko 7 lat, ale wspólne zainteresowania Ojca: co może być lepszego niż tulić i oglądać wszystko serialu Rodzina „Star Trek”? Nasz autor podchodzi do wszystkich kwestii szczegółowo, to mówi, jakość swoich wyrobów. Ulubiona książka Mikołaja - "Black Prince" Iris Murdoch.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *