kuchnia

WILD korzyści łososia i szkód

Pożyteczne i szkodliwe właściwości łososia

zawartość
 1. wartość odżywcza
 2. Jakie są korzyści?
  • Dla mięśni, enzymu i układu hormonalnego
  • Dla układu sercowo-naczyniowego
  • Dla prawidłowego metabolizmu
  • aby zobaczyć
  • Dla układu nerwowego
  • Inne przydatne funkcje
 3. Farm łososia na dziko

Łososia lub ryby z rodziny łososiowatych - jest to ryba, która zazwyczaj smakuje jak ryba, nawet tych, którzy pozostali po prostu nie lubi. To nie jest znacznie zmniejszone po smażenia i duszenia, nie rozpada się i nie zamieni się nieprzyjemnym papkę.

łosoś

Zdjęcie: Depositphotos.com. Autor: Neirfys.

wartość odżywcza

W wielu użytecznych łososia pożywne białka i tzw dobrego tłuszczu. Razem 100 gramów ryb zapewnia użyteczną ludzką dzienne zapotrzebowanie na witaminę D. Salmon - niemal wyłącznie produkt naturalny z tak poważnym roszczenia. Takie same 100 g łososia zawiera połowę dziennego zapotrzebowania na witaminę B12, niacyny, selen, witaminę B6 i magnezu. Konserwy z łososia obserwowano zwiększoną zawartość wapnia (bo kości).

Wystarczy popatrzeć na wykresie oceny żywności. W uzupełnieniu do powyższego schematu składników odżywczych w łososia zawiera ponad 80 innych składników odżywczych, stężenie jest niższe od średniej dziennej normy, chociaż mają również pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

łosoś wartość odżywcza

Jakie są korzyści?

Naukowcy mają czas do końca i nie dowiedział się, dlaczego jedzenie dużych ilości łososia korzystne dla zdrowia ludzkiego. Najprawdopodobniej jest to magia omega-3, które zwalcza stany zapalne w naszym ciele. Po tym wszystkim, zapalenie leżą u podstaw wielu problemów zdrowotnych, w tym ból serca, cukrzycy, niektórych rodzajów raka i zapalenia stawów. Bardziej omega-3 zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, - podstawową przyczynę ataków serca.

Czytaj więcej:   Salad Tarka

Nie mniej fascynujące spekulować ludzi od nauki, że kwasy omega-3 ma dobry potencjał do leczenia choroby Alzheimera i innych problemów pamięci związanych z wiekiem. Ludzie, którzy otrzymują wystarczającą ilość kwasów tłuszczowych z żywnością, rzadziej cierpią z powodu depresji, agresji, myśli samobójcze. Fakt ten potwierdzają analizy 2 tygodnie prowadzone przez lekarzy, gdy uczestnicy danego kompleksu witaminy omega-3. Wyniki: redukcja agresywnych reakcji do 1/3.

Więc jakie są narządy i układy naszego organizmu nam powiedzieć „dziękuję” do jedzenia łososia?

Dla mięśni, enzymu i układu hormonalnego

Białka lub aminokwasów - zasadnicze elementy naszych komórek, tkanek, enzymów i hormonów. Białka łososia (jak w rzeczywistości, inne białka z ryb) są łatwo wchłaniane przez organizm. Oni nie mają skutków ubocznych, nie zawierają substancji rakotwórczych. Ryby łososia - źródło dobrych tłuszczów (omega-3), który odgrywa istotną rolę w utrzymaniu naszego zdrowia ty. Łosoś jest bogaty w niektórych minerałów. Na przykład, ten sam selen, które można kupić w drogerii, istotnym elementem dla wzrostu tkanek, włosów i paznokci, najczęściej otrzymuje się z białkami łososia.

Dla układu sercowo-naczyniowego

Podczas omega-3 pozwala obniżyć poziom cholesterolu, wspiera elastyczność tętnic i żył, zwiększają perystaltykę serca, są w swoich kwasów łososia aminowych. Pomagają one zmniejszyć ciśnienie krwi, wpływa na poziom cholesterolu w pozytywnym sensie, zapobieganie powstawania blizn tętnic i żył, co znacznie zmniejsza ryzyko zawału serca.

Dla prawidłowego metabolizmu

Omega-3, witamina D i selen w połączeniu wzmagać działanie insuliny, a tym samym ułatwianie wchłaniania cukru i kolejnego zmniejszenia jego poziomu we krwi.

aby zobaczyć

Ponownie, wszechobecny omega-3, we współpracy z aminokwasami zapobiec astygmatyzmu, suchą powłokę, utratę wzroku i przewlekłe zmęczenie oczu. Nie wahaj się, nauka udowodniła, że ​​ludzie, którzy regularnie spożywane jako żywność czerwone ryby mają lepszy wzrok do późnej starości.

Czytaj więcej:   CANDY Cień CHERRY BZHU

Dla układu nerwowego

Omega-3 - ważnym elementem aktywności mózgu, poprawia pamięć i utrzymuje wysoki poziom uwagi na długi czas. Wśród aminokwasy, witaminy A i D, a także kwasy tłuszczowe, selen chronią układ nerwowy starzenia, działają jako naturalne środki zwiotczające relaks mózgu. Łosoś jest również przydatna w leczeniu i zapobieganiu choroby Alzheimera i Parkinsona. Być może dlatego miłośnicy ryb znaleźć wielkie intelektualistów niż miłośników mięsa.

Inne przydatne funkcje

Kwasy tłuszczowe omega-3 poprawić strukturę skóry, dodać oczu blask, skóry, włosów i paznokci i pilnować pożytecznych bakterii w jelitach. Salmon - uniwersalnym źródłem białka dla dzieci, osób starszych i chorych ludzi po prostu.

Farm łososia na dziko

Ostatnio pojawiły się sprzeczne doniesienia na temat wykorzystania dzikich i hodowanych na farmach rybnych łososia. Szczerze mówiąc, większość z łososia, który jest obecnie sprzedawany na rynku i przez sieci supermarketów - farm łososia. Stężenie substancji szkodliwych dla ryb mogą przekraczać 10 razy szybkość dla łososia. W Europie, byliśmy nawet przypadki, w których hodowla łososia w obszarach o dużej zawartości metali ciężkich, takich jak kadm i ołów. Zanieczyszczenia te dostać się do paszy dla ryb i zdeponowane przez tkanki tłuszczowej.

Bo dzisiaj, ludzie jedzą dużo więcej łososia niż 20-30 lat temu, którego natura nie jest po prostu w stanie rozmnażać się, zmiany i zanieczyszczenia standardy dla czerwonych ryb, hodowanych w sztucznym środowisku. Na przykład, US działać wierny zasadom USDA hodowców łososia i FDA (National Cancer Institute), aby pozwolić na dość wysokie stężenie zanieczyszczeń na 1 kg masy ryb. Podczas gdy prawo dotyczące jakości łososia (EPA), pozostał niezmieniony od 1984 roku.

Obawy konsumpcyjnych o to rolnicy twierdzą, że w sztucznych zbiornikach łososia uzyskać grubsze, a zatem zawiera znacznie więcej kwasów omega-3 magia. Jednak ze względu na wysokie stężenie potencjalnie szkodliwych substancji, wielu woli przygotować czerwoną rybę w sposób, który zmniejsza ilość tłuszczu w gotowej żywności. Oprócz roślin oparty pasz soja, pszenica, i tak dalej. Nie w organizmie promuje produkcję omega-3 ryb.

Czytaj więcej:   JAK ZACHOWAĆ JAM

Na szczęście, łosoś nie jest podatny na wszystkich zanieczyszczeń. Na przykład, poziom rtęci w dzikiego i hodowlanego łososia równie niska. Jeśli koniecznie musisz dzikiego łososia w puszkach kupić - najbardziej aktualnej konserw rybnych zostały schwytane w środowisku naturalnym.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *