kuchnia

Pasze DROBIU PRZEPIS

ptaki żywienia dorosłych

zawartość:

 • Zalety i wady stosowania pasz
 • Optymalny skład paszy dla brojlerów
 • Schemat użyciu paszy połączoną
 • Jak przygotować mieszaną paszę własnymi rękami
 • Co kupić paszy dla brojlerów

Pasza dla brojlerów jest zrównoważony system do jedzenia te ptaki. Rodzi to uzasadnione pytanie, jak wybrać skład pasz, a nie łatwiej będzie to zrobić samemu? W tym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na te pytania.

Zalety i wady stosowania pasz

Wykorzystanie paszy dla zwierząt jako główny żywności umożliwia ptakom osiągnięcia maksymalnej wagi w najkrótszym możliwym czasie . Fakt, że ras mięsnych kurczaka uboju na mięso dość wcześnie, około 1,5-2 miesięcy. Dlatego przed rolnika jest zapewnienie kurcząt pełnej i zbilansowanej diety. Zrobić bez zintegrowanego zasilacza jest problematyczne.

Ale w takim praktyczne i wygodne systemu karmienia posiada kilka niedociągnięć. Po pierwsze, nie wszyscy producenci pasz dla brojlerów sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Źródeł naturalnych kwasów i aminokwasy wymienić wytwarzanie syntetycznych analogów.

Pasza dla brojlerów

Syntetyczny źle miesza się z innymi składnikami paszy. Dlatego wielu rolników prawdopodobnie widział obraz, gdy po karmieniu w zasobniku pozostaje biały proszek. Jest to kwasy i aminokwasy. Dlatego korzystanie z takich pasz dla zwierząt młodych zwierząt mogą być trudne do przybierania na wadze.

Po drugie, wysokiej jakości i zrównoważone odżywianie dla brojlerów jest drogie. Dla porównania, ziarno będzie kosztować połowę ceny.

Nawet dodanie konwencjonalnych suplementów witaminowych i mineralnych jedzenie, jest o wiele tańszy. Dlatego wielu rolników nie wolą wydać pieniądze na zakup gotowych potraw, i wolą to robić ręcznie.

Czytaj więcej:   klopsy w śmietanie to prosta recepta

Optymalny skład paszy dla brojlerów

kurczaki wołowiny wymaga wysokokaloryczne jedzenie. W związku z tym uzyskanie mieszanki paszowej, to należy zwrócić uwagę na ich skład. Pasza dla brojlerów musi zawierać:

 • białka;
 • witaminy i składniki mineralne;
 • białko (jego źródłem jest mączka z trawy);
 • kukurydza;
 • paszy pszenicy.

Skład paszy może być różne, ale składniki wymienione powyżej są ewentualnymi składnikami.

Karmienie noworodka pisklęta

Schemat użyciu paszy połączoną

Istnieje specjalny stół, na którym jest zwykle podawany brojlerów. Jest dwa rodzaje, a obie metody są stosowane z powodzeniem w przemyśle drobiarskim.

opcja №1

Składa się on z dwóch etapów, to znaczy, życia ptaka jest podzielona na połowę, a na każdym etapie przy użyciu określonego pożywienia. Od urodzenia do trzech miesięcy życia, stosując zestaw startowy, a następnie kurs kończy paszy.

wariant №2

W dużych gospodarstwach i hodowli drobiu brojlerów jest podzielona na trzy etapy. Pisklęta nawet do trzech tygodni dać prelaunch zbioru pasz. Poprawia odporność u młodych zwierząt. Dalsze karmienie odbywa się w ramach poprzedniego programu.

Tabela pomaga monitorować, na jakim etapie jest tuczu brojlerów. W związku z powyższym, rolnik jest łatwiej odebrać jedzenie i upewnić się, że ptak jest przytyć.

Jak przygotować mieszaną paszę własnymi rękami

Do przygotowania paszy z rąk, trzeba obliczyć kwotę. Zrobić to w następujący sposób: pod pisklęta zwierząt gospodarskich i pomnożyć tę liczbę przez 25 lat.

Kurczaki w ramach dwóch tygodni, trzeba 25 gramów karmy dziennie. Należy zauważyć, że z wiekiem, zużywana ilość paszy przez ptaki zwiększa przed ubojem brojlerów zużyte około 150 gramów dziennie.

Czytaj więcej:   PRZYKŁADY pożywienia dla 10 osób

Po nieskomplikowany zliczania przejść do przygotowywania pasz dla zwierząt. W celu dostarczenia wymaganej ilości witamin brojlerów stosowane kukurydzy i ciasta. Obecność białka zapewni ryby lub kostną. Źródłem białka może służyć jako trawie posiłku. Dobrze nadaje się lucernę.

Zestaw Starter przepis

W początkowej fazie karmienia, trzeba będzie następujące składniki:

 • 48% z mąki kukurydzianej lub nią;
 • 19% mączki słonecznikowy lub placek;
 • 13% pszenicy (może być zmielony);
 • 7% mączki kostnej;
 • 5% drożdży prasowanych;
 • 3% mączka z trawy;
 • 1% paszy tłuszczu.

Brojlerów przy korycie

Przepis wykończenia kit

Bezpośrednio przed ubojem, ptaki musi jeść więcej kalorii, więc składniki pozostają praktycznie niezmienione, ale zmienić ich dawkowanie:

 • 45% Mąka kukurydziana;
 • 17% śruty (posiłek mogą być wykorzystywane);
 • 17% mączki kostnej;
 • 13% pokruszonego pszenicy;
 • mączka z trawy i kredę - jeden procent;
 • 5% drożdży;
 • 3% paszy tłuszczu.

Pasza dla brojlerów gotować własne ręce nie jest trudne, ale nie wszyscy rolnicy chcą prowadzić sprawę. Dla nich o wiele łatwiej kupić gotowe potrawy. Bez wątpienia, jest to bardziej wygodne, ale producenci pasza dla brojlerów ze swoimi rękami, można mieć pewność, że tylko naturalne składniki są wykorzystywane.

Co kupić paszy dla brojlerów

Wspominaliśmy już, że tuczu brojlerów w domu, zwykle podzielony na dwie fazy. Dlatego, bo nie będzie zaskoczeniem, że na każdym etapie stosując różne paszy.

W pierwszych dwóch tygodniach życia paszy dla brojlerów, jak również innych młodych kurcząt. Ich dieta składa się głównie z jajka, sery i gruntowych prosa.

Pasza na tym etapie można użyć jednej, ale jeśli chcesz się rozwijać brojlerów, zaleca się zastosowanie zestawu Prestart. Udowodniono jego BR-1. Cena worka (40 kg), - 1020 rubli.

Czytaj więcej:   nadziewane muszle w języku włoskim ze zdjęciem

Jako zestaw startowy dla brojlerów, wielu rolników używać PC-5. Te ptaki karmić wysoce strawne, co więcej, tylko naturalne składniki są używane do ich produkcji. Cena jednego worka - od 600 rubli.

Aby zakończyć karmienie, można użyć BR-3 lub PC-6. Z pomocą tych kanałów, brojlery mogą uzyskać maksymalną wagę przed ubojem. Koszt wykończenia zestawu waha się od 700 do 800 rubli za worek.

Pokrewne artykuły:

 1. Cechy rosnących brojlerów w gospodarstwie
 2. Przyczyny i metody leczenia kokcydiozy u brojlerów
 3. Jak i kiedy korzystać z kanału króliki karmienia
 4. Biznes dla brojlerów: jak i gdzie zacząć?

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *