kuchnia

Udając fasolki szparagowej WIDEO

Istnieją trzy odmiany fasoli: słodkie, półsłodkie i ostrzał. Ten ostatni został zaprojektowany, aby zapewnić nam suchego zboża, cukier jest uprawiana do spożycia w postaci zielonego strąka, podobnie jak w przypadku półsłodkie zarówno możliwe. Ogólnie rzecz biorąc, młode strąki użytkowania może zakłócać wszystkie rodzaje fasoli.

Dziś na miejscu dla rolników pytanie: omówił gdy pozyskanie fasolkę? Przetargu i soczyste strąki odmian słodkich i półsłodkich przygotowują ogromną różnorodność potraw. Jej duszone, smażone, gotowane, marynowane, konserwy. Ten produkt jest kochany przez dzieci i dorosłych, to do gustu wielu smakoszy.

Jej duszone, smażone, gotowane, marynowane, konserwy.  Produkt ten jest uwielbiany przez dzieci i dorosłych, to do gustu wielu smakoszy.

Zobacz także: Uprawa fasoli i opieki w otwartym polu

Fasolka szparagowa - kiedy do zbiorów?

Młode strąków fasoli (ostrza) rozdarcie progresywnie osiągnięcia określonej wielkości profilowane dodatków. Pierwszy plon jest gotowy w ciągu dwóch tygodni po kwitnieniu buszu. długość pod powinna osiągnąć około 20 cm, ale w niektórych odmian zdarza się dwa lub trzy razy więcej. Jeśli czekać do zbiorów, możemy zmierzyć się z problemem wyglądu włókien grubych.

W strefie środkowej fasola szparagi osiągnąć dopuszczalny stopień rozwoju do użytku w lipcu. Trzeba zrywać strąków u szczytu soczystości, bez czekania na zboża wewnątrz nich są w pełni ukształtowane. W tej postaci stosuje się je do wytwarzania smacznych żywności, uzyskując minimalną obróbce cieplnej.

Podczas zbioru fasolka szparagowa?  Sposoby przechowywania
Fasolka szparagowa w czasie zbiorów powinny być soczyste i

Że nowe strąki przywiązane do krzaków aż do mrozów, konieczne jest, aby przestrzegać dwóch zasad:

1. regularnie ukształtowane rozrywania ziarna.
2. obficie podlewane krzewów fasola.

Ciekawy . Zielone strąki mogą być zbierane i krojenia fasoli, ale nie są one tak kruchy i soczysty, a także szybciej sztywnieje, co utrudnia terminowe zbiorów. Półsłodkie odmiany do użytku z pęcherzyka korzystniej fornirem, słodkie i bardziej czuły niż półsłodkie.

Czytaj więcej:   PRZYKŁADY pożywienia dla 10 osób

Zbieranie zielona fasola nasiona

Jeśli potrzebujesz nasion na następny rok, trzeba czekać, aż fasola zielona fasola są w pełni uformowane, a strąki będzie prisyhat. Wizualnie można określić poprzez ciągłą zmianę barwy liści i strąków fasoli żółtej. Zazwyczaj występuje w sierpniu.

Jeśli potrzebujesz nasion na następny rok, trzeba czekać, aż fasola zielona fasola są w pełni uformowane, a strąki będzie prisyhat.
Ziarna zboża zbierane w sierpniu

W żadnym wypadku nie należy trzymać w krzakach na łóżkach do wyschnięcia strąków. Dlaczego? Fakt, że otworzy się podczas suszenia, opróżnianie ziarno na ziemi. Strąki wysychają stopniowo oderwać się od krzaków do sucha, a ten ostatni może oczyścić z ogrodem z krzewami. Położyć lub zawiesić go w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby zakończyć suszenie, które rozłożone szmatką lub papierem.

Sposoby przechowywania fasolkę

Zebrane zielona fasola musi być odpowiednio utrzymane, inaczej cała praca na jej uprawy będą daremne. Świeżo zebrane strąki nie powinny być pozostawione przez dłuższy czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza w słońcu. Muszą natychmiast złożyć w plastikowym pudełku lub łyżką i przykryć folią.

Sposoby przechowywania fasolkę:

• w lodówce - 2-3 dni;
• w zamrażarce - aż do następnych zbiorów;
• Zachowanie - 1 rok;
• Suszenie - 1 rok.

Zebrane zielona fasola musi być odpowiednio utrzymane, inaczej cała praca na jej uprawy będą daremne.

Odpowiednie zamrażania fasolki szparagowej

Zamrażanie - najbardziej popularna metoda dla długoterminowych fasoli żniwa magazynowanie szparagów. Aby zrobić to dobrze, aby jego sposób następujący:

• Przejdź przez zielone strąki fasoli, Przekazuj wszystkie uszkodzone lub mają ciemne plamy.
• cięte krawędzie każdej gondoli, ponieważ są one zazwyczaj najbardziej dotkliwe.
• Dokładnie spłukać ziarna, a następnie, dla bezpieczeństwa, można oznaczyć je na kilka minut we wrzącej wodzie.
• Dobre suche fasolki szparagowej przed zamrożeniem, w przeciwnym razie będą one smerznutsya i wodnisty po rozmrożeniu.
• Advance cięte strąki w dogodnych kawałki.
• Wlać fasolkę w rozdrobnionych workach lub pojemnikach plastikowych. Dobrze wysuszone ziarna mogą być zapakowane w jeden duży pakiet, ponieważ nie trzymać się razem, a może trwać tak długo, jak to konieczne.

Czytaj więcej:   COMBS Lody JAK ZROBIĆ
Podczas zbioru fasolka szparagowa?  Sposoby przechowywania
Freeze - popularny sposób przechowywania fasolkę

Konserw i suszenie fasolkę

Puszki zielona fasola może być inna. Jednym ze sposobów - użyć marynaty octu na strąkach, trzeba dodatkowo proces. Można gotować marynowane fasoli, gotowy do użycia. Istnieje wiele przepisów na przystawki i sałatki warzywne z fasoli szparagi, które są zbierane w okresie zimowym.

Suszenie fasolkę - świetny sposób na zaoszczędzenie dużej ilości substancji mineralnych produktu, które nie wymagają dużej przestrzeni, aby pomieścić i wielki wysiłek. Dla jego realizacji wymaga rzetelnych suszarek.

Suszenie fasolkę przedstawia się następująco:

• Dokładnie spłukać fasolę i pokroić w dogodnych kawałki.
• W ciągu 15-20 minut parą obrabiany przedmiot.
• parze strąki są rozłożone na ręczniku i przykryć drugim, aby w pełni wchłonąć wilgoć.
• suszarki elektryczne Rozprzestrzenianie ziaren w jednej warstwie, ustawiając temperaturę na poziomie 60 ° C
• Po upływie 5 godzin chłodne i załaduj wysuszone ziarna w pojemnikach szklanych.
• Tara umieścić w suchym i ciemnym miejscu.

Rozłożone suszarek ziaren w jednej warstwie, ustawiając temperaturę na poziomie 60 ° C
Suszenie fasolkę po zbiorze do przechowywania

Przechowywanie nasion zielony groszek

Przeznaczone do sadzenia lub korzystają z suszonych fasola zielona fasola, aby zapisać poprawnie. Umieść nasiona w szklanym słoju ze szczelną zakrętką. Pojemnik nie musi tworzyć kondensat, nie należy umieszczać go w pobliżu urządzeń grzewczych. Nie pozwól, nasiona fasoli, która jest nasienie, zostać zamrożone, ponieważ będzie to zepsuć ich kiełkowania.

Jak chronić ziarno od wołka fasoli? Ziaren, które nie są przeznaczone do sadzenia w ciepłym piecu w temperaturze 60 ° C. To niszczy jaja i larwy owadów. Niektóre gospodynie wlać ziarna popiołu uzyskanego podczas spalania suchych strąków i umieszczano w słoiku kilka ząbków czosnku.

Niektóre gospodynie wlać ziarna popiołu uzyskanego podczas spalania suchych strąków i umieszczano w słoiku kilka ząbków czosnku.

Staraliśmy się wyjaśnić w szczegółach do ciebie, gdy zbieranie zielona fasola i sposoby, aby ją zachować. Pamiętaj, fasolę - cenne źródło białka, więc przechowywać go jak najwięcej. Fasola lub brokuły, fasola dodać smaku wielu potraw, ich orzeźwiający i daje ciekawe smaki.

Czytaj więcej:   Chicken AN Lazerson

Obejrzyj krótki film: Zbieranie fasolkę dając narodziny

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *