kuchnia

BRICK Mangano Z tablicy Kaza

zawartość

 • 1 Proste Brazier z meloniki
 • 2 bardziej złożone projekty
 • 3 piec do grillowania i kotle pieca
 • 4 Prosta konstrukcja pieca do yków
 • 5 piekarnik Budowa pod Kazanok

Budowa kompleksu, który składa się z grillem i urządzeń, aby pomieścić kociołek, rozpoczyna się od określenia jego konstrukcji.

Cechy konstrukcyjne

Grill z kotła można przeprowadzić na dwa sposoby:

 1. Klasyczny grill murowany, który posiada urządzenie do zawieszania kociołek.
 2. Kompleks cegły grill i pieca udowodnione.

Proste Brazier z meloniki

Łatwy piekarnik grill murowanyPierwsza opcja to najprostszy. Po jego projekt przewiduje budowę własnej struktury cegły ręce z dwoma komorami, zamiatanie i komina. Zgodnie z projektem, konieczne jest, aby ich własne ręce standard cegła grillowania.

Aby móc umieszczać czajnik, konieczne jest, aby przewidzieć możliwość zawieszania się wsadu w brytfanny. Pojemność powinien wisieć, tak aby być w ogniu, a nie być przeszkodą podczas podkladyvaniem opał.

Urządzenie do zawieszania naczynie powinno być wykonane w następujący sposób:

 • Dwa murem rogu. Powinny one być umieszczone z rękami tak, że kąt „wyglądał” w dół. Kąty musi znajdować się po obu stronach brojlerów przekroju komory i służą przez nałożenie na 10-15 cm. Zgodnie z ich mocowania w cegle tworzenia szczelin. Każdy narożnik ma iść do gniazda mocno.
 • Zapoznaj się z metalowej rury i przyspawana do połowy jej haka.
 • Umieścić probówkę na rogach i powiesić pulę.
Wadą takich przedstawiany w wielu zdjęć projektu jest mała ilość jedzenia, które można gotować w kociołku.

Sama konstrukcja nadaje się do gotowania wraz z dymem, to potrójne zupy, Grenadierach Kulesha i podobnych naczyń. Pyszne pilaw lub wszelkie inne dania orientalne przygotowane własnymi rękami w garnku nad ogniem nie uda.

Bardziej złożone projekty

Oczywiście, można to zrobić w tej samej komórce mogli gotować i grill, a pilaw. Jest to jednak bardzo trudne. Fakt, że przepływ ciepła w czasie pożaru spalanie w palenisku w klasycznym piecu na zewnątrz pod kocioł jest inny. W pierwszym przypadku, ciepło idzie w górę i mocno nagrzewa skarbiec. Komora kąty kadzi-otrzymują niewielkie ilości ciepła. Zasada działania grilla jest często przedstawiany w filmie.

W konwencjonalnym piecu pod zewnętrznej kocioł ciepła prawie równomiernie przenosi się we wszystkich kierunkach z pieca,  to znaczy nie powstaną na raz, i jest prowadzona do naroży i pod każdą ścianę. Z tego kotła, która jest całkowicie zanurzona w piecu, i tylko obrzeża znajduje się powyżej płyta ogrzewana jest z każdej strony. Takie warunki są niezbędne do przygotowania klasycznych potraw orientalnych.

Czytaj więcej:   nadziewane muszle w języku włoskim ze zdjęciem

Aby murowany grill kociołek z dwoma trybami pracy, trzeba używać dużo sztuczek technicznych. Efektem ich stosowania będzie ogromna rura, której złożoność nie jest daleko w tyle za rosyjskim.

Oczywiście, każdy doświadczony rozgrywający może na swój sposób do opracowania projektu tego projektu. Jednak będzie to z pewnością zawierają wiele elementów stalowych łożysk.

Zasadniczo, zostaną one wykorzystane do stworzenia zestawu własnych rąk i gotowanie niszowych palaczy paleniska. Elementy stalowe są właśnie słaby punkt. To dlatego, że gdy żelazko ogrzewanie cegły i rozwija się w różny sposób. W wyniku tego, elementy stalowe zginać i murze rassyadetsya. Żywotność takiego złożonego grilla z Kazania będzie krótkotrwałe.

Piekarnik do grilla i kociołka piekarnika

Projekt ten zakłada budowę własnych rąk i grill obok tradycyjnej suszarce pod kotłem . Jednak obie konstrukcje nie są oddzielone i są ze sobą powiązane. Oczywiście, piękno będzie musiał dokonać szew łączący między nimi. Cechy jego powstania można zobaczyć na filmie.

Zalety tej opcji są:

 1. Łatwość wdrożenia. Oba projekty nie są bardzo skomplikowane układy o skomplikowanych rysunków.
 2. Możliwość wyboru projektu dla każdego obiektu.
 3. Możliwość indywidualnej budowy każdego kawałka.

Piec-grill z płytą do kociołkaMówi się, że zgodnie z klasyczną suszarce pod kotłem uważane wzór, którego konstrukcja zapewnia piec do utworzenia cylindra. Przedstawiał na różnych zdjęciach. Wyciąganie takiego pieca jest trudniejsze niż rysunku konwencjonalnego spalania drewna pieca. Ostatnia cegła spread, tak że został bandażowanie niższej rangi i utworzyły kwadrat pod względem pieca. Konwencjonalny piec oprócz prostoty jest bardziej ekonomiczne. Po tym wszystkim, aby warunki niezbędne do gotowania w tradycyjnym piekarniku pod kocioł, trzeba spalić dużo drewna.

Wariant z prostego pieca zamiast tradycyjnego pieca z okrągłą pieca również pod względem dobrego rozwiązania. W celu realizacji tego projektu należy zakupić specjalną tablicę pod doniczki.

Trzeba instalować własne ręce, aby umieścić płytkę z pierścieniami. Zrobić orientalne arcydzieła kuchni na talerzu nie uda. Jednak tej kuchni potrawy są bardzo przyzwoite.

instrumenty

Lista zawiera:

 1. koryta roztworu;
 2. wiadro;
 3. kielnia;
 4. łopata;
 5. wiertarka;
 6. zamontowaniu mieszalnika;
 7. młotka;
 8. szlifierki;
 9. poziom.

materiały

Na budowę murowanego grilla z kotła trzeba mieć:

 1. Cegły szamotowe i ogniotrwałe;
 2. gliny;
 3. piasek;
 4. cement;
 5. wzmocnioną siatkę;
 6. Deski z drewna;
 7. ruberoyd;
 8. blachy stalowe;
 9. rogi;
 10. Drzwi popiołu i pieca;
 11. ruszt;
 12. Płyta do kociołka.
Czytaj więcej:   JAK W DOMU jogurt MAJĄTKU

Sekwencja budowy

Obejmuje ona następujące etapy:

 1. Wybór projektu z odpowiednim poryadovkoy.
 2. Wykopów deskowania wytwarzania.
 3. Wylewania fundamentu.
 4. Hydroizolacyjne.
 5. Budowa grilla.
 6. Konstrukcja pieca pod kotłem.


Wykopy i wylanie fundamentu

Niektóre projekty grill i piekarnik pod czajnikiem mogą być umieszczone na tym samym fundamencie. Jego głębokość jest określona, koncentrując się na budowie dużych rozmiarów, który jest grill. Jeśli kratka będzie miała 33 rzędów cegieł, grubość betonowej płyty muszą 50 cm. Pit wykopane głębiej, ponieważ nawet 10 cm. Niezbędne na warstwie piasku. Fundam piec-MangalaPonadto, jest wykonywane w taki sposób, że podstawa o szerokości i długości była więcej niż o 10 cm. Za pomocą tych właściwości ostatecznego kształtu cegły.

W wykopanym rowie robi deskowanie i pokryte piaskiem . Następnie umieść kamienie o wysokości 5 cm., I umieścić je w górnej części siatki. Przestrzeń pod siatką zostaną wypełnione zaprawą cementową.

Po powstaniu przelewa się. Dlatego konieczne jest, aby upewnić się, że wykonano na 10 cm. Nad ziemią. Po odczekaniu betonowego fundamentu suszenia, jest pokryty papą. Według pożądane położą ręce dwóch różnych warstw materiału wideo.

budowa

Murarskie grill i pieca rozpoczyna się zawsze od układania w pierwszym rzędzie bez użycia zaprawy gliniasto-piaszczystej. Ten proces jest w następujący sposób:

 1. Najpierw rozłożyć wszystkie cegły rożny. Powinny one tworzą prostokąt.
 2. Umieszczony pomiędzy cegłami wyciągnął koronki.
 3. Układanie innymi cegieł z pierwszego rzędu.
 4. Walidacja cegły. Do tego pomiaru przekątnej utworzonego prostokąta. Jeśli są równe, to jest możliwe, aby ułożyć cegły zaprawą. Jeśli nie, konieczne jest dokonanie korekty murowania.

Dalszemu rozprzestrzenianiu się cegły w pierwszym rzędzie do tego roztworu. W tym przypadku, grubość 3-4 mm, aby szwy. Wszystkie poniższe procesy odbywają się w zależności od wybranego poryadovkoy z etapów.

Prosta konstrukcja pieca do grillowania

Jego budowa jest następująca:murowany grill

 • Układanie dwie ciągłe niższych rang.
 • Ściany murowe szerokość trzech dwie cegły. Powinny one być na obwodzie prostokąta jest już ustalone. Przednia ścianka nie jest budowany.
 • Na 10. rzędzie zaczynają tworzyć łuk.
 • W tym samym wierszu w wycięciach przygotowywania cegieł w celu dostosowania kąta blachy stalowej lub ze stali.
 • Następnie ułożyć dwie serie cegły. Górna część z nich zostanie dnie kadzi. Rozprzestrzeniać z cegły szamotowej. Według zaleceń przedstawionych w profesjonalnym filmie szew między nim a czerwonej cegły powinny być 6-13 mm. Cegieł szamotowych o rozłożyć całą ścianę piecyki.
 • Układanie obok 8 rzędów cegieł. rozprzestrzenianie boczne i tylne ściany kosza. Top murze przypomina literę „P”.
 • Cięcia zewnętrznej cegły 21 jest szereg szczelin, aby pomieścić róg. Arch zostaną ustalone przed nimi. Muszą także położyć cegłę, która będzie częścią przednią ścianą grillem.
 • R następne dwa rzędy cegieł. W środku łuku rozpoczyna tworzenie kosza.
 • Zakończenie łuku paleniem kawy (to jest o 5 rzędów) i jednoczesnego zwężenie góry kosza.
 • Kamieniarstwo komin.
Czytaj więcej:   naleśniki brokuły i kalafior

Konstrukcja pieca pod kotłem

To wykazano w wielu wideo proces obejmuje następujące etapy:

 1. Wyświetlanie 1 linii czerwonej cegły. Jego stack, wychodząc z całej cegły. Co więcej, zasada ta jest stosowana do każdej liczby nieparzystej.
 2. R 2. rzędzie. Wzdłuż obwodu położył czerwonej cegły. Piekarnik pod kociołW połowie - szamotowe. Ta seria zaczyna się od pół cegły. Podobnie z innymi parami rzędów. Drugi wiersz będzie dnie paleniska. W pierwszych dwóch rzędach jest miejsce dla popiołu. Po osadzony w popiele drzwi murowane.
 3. R trzeciego rzędu. Wykonana jest niemal całkowicie stałe. Wyjątek - przestrzeń powyżej popielnika. Jest przedstawiany jest umieszczany na różnych zdjęciach rusztu. Zainstalować go w trzecim rzędem cegieł wyciętych rowków. Również ta seria pokrycie i naprawić drzwi popiołu.
 4. Układania 4 i 5 rzędów. Cegła określone tak, że tworzą dwa otwory: jeden - na wejściu do pieca, a drugi - pod kominem. W tym piecu jest podzielona na dwie części: jedna zewnętrzna ścianka ustaje, drugi - część środkowa. Niewielka przestrzeń pomiędzy nimi. Część środkowa jest kwadratem z okręgu w środku. Ten okrąg jest piec. Centralna część rozprzestrzeniania z cegły szamotowej. Kiedy ten materiał jest przycięta, ponieważ zapewnia wykonane zdjęcie poryadovkoy. Również naprawić drzwi pieca.
 5. Układanie 6 serii. Działania są prawie jak w konstrukcji z poprzedniego rzędu. Dopiero teraz pokrywa otworu zewnętrznego do komina. Cegła, oczywiście, bandaże szwów poprzedniego rzędu.
 6. Konstrukcja rzędach 7-11 . 7-te seria obejmuje drzwi pieca. W 9 rzędu wykonać otwór, przez który wyjściu gazów spalinowych. Układanie 11. serię przewiduje otworów cyrkulacyjnych w przedniej części góry .
 7. Sobie sprawę, wiersz 12 i dołączony do niej płytkę z otworem na kotle.
 8. Suszenie.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *