projekt
Wskazówki

Schudnąć bez mąki i słodkich UWAGI

„Ja często pisać o sporcie i zdrowej diety, ale doradzić coś dla ludzi, trzeba najpierw spróbować go na siebie - przekonywał dziennikarza CityDog.by Victoria. - To w końcu zobaczyć, czy głównym problemem z dziewczynami w czekoladzie, które nie mogą schudnąć, ja jako eksperyment na miesiąc odmówił cukru ".

motywacja

Od dzieciństwa słodki dla wielu z nas było to zabronione: że jest to możliwe dopiero po „poważnych” jedzenie, które z którego „psują zęby” i „pop slipnetsya”. Ale, że spotkał się z ograniczeń pragnienia dzieci tylko umacniać. A potem, kiedy stajesz się dorosły i może decydować, kiedy i co jesz, wydaje się, że w końcu przychodzi czas na szczęście. Ale nie dla wszystkich jest do zaakceptowania.

Dziewczęta i kobiety, które zawsze muszą przestrzegać postać, w pewnym momencie sprawę, „To ciasto równomiernie Zhirkov leżeć na brzuchu”. A potem po prostu trzeba dokonać wyboru. Wielu stara się wykluczyć absolutnie wszystkie słodycze z diety, aby zapobiec zakłóceniom. Ale tu pojawia się pytanie: jak skuteczne?

Niektórzy eksperci żywienia nie radzę jeść słodyczy w ogóle, inni - kategorycznie usunięte z diety węglowodanów po 17 po południu, a inni - pozwolić sobie na coś słodkiego każdego ranka. A dla tych, którzy angażują się w sport, pojawiła się nowa luka - okno białkowo-węglowodanowy, który wydaje się, należy natychmiast po wysiłku otwarty: jest to możliwe, aby rzucić „żar”, które będzie całkowicie spalić. Aha, jest jeszcze jedna dobra wymówka: „Pracuję (badanie), mózg potrzebuje cukru.” Więc kto ma rację w sprawie wyniku?

Reguły gry

Postanowiłem sprawdzić na własnym doświadczeniu, co dzieje się z człowiekiem, który całkowicie porzuca cukru. W miesiącu mojej jedynej radości był jeden owoc dziennie - i absolutnie nic słodkiego lub zawierających cukier. Jednak pracuję codziennie i uczyć się i uprawiać sport średnio 10 godzin tygodniowo, czyli prowadzić pełną aktywnego życia. Słodziki i fruktoza jako zamiennik cukru konwencjonalnej, ja też nie mile widziany i nie zamierzają do oszukiwania. Brak słodycze - oznacza, że ​​nie!

Nawiasem mówiąc, słodkie bardzo kocham. Nie ma dnia, zwykle mija bez picia jogurtów i twarogu. Prywatne klasy przyjemność - to lody, które, bez względu na to jak próbować, nie mógł odmówić.

Z eksperymentu postanowiłem zważyć i zmierzyć woluminów ocenić wyniki później. W każdym przypadku, są przekazywane analizy hormonów, mierzony poziom cukru we krwi. Po tym wszystkim, ważne jest nie tylko namacalny wynik, ale również wpływ zmian w diecie na moim zdrowiu.

Masa początkowa: 58 kg
cukru we krwi: 3.8

objętość: 86 - 64 - 92

łaknienie słodyczy: ogromne

Hormony: OK

początek

W pierwszym dniu zadanie wydawało się kawałek ciasta. Cóż, myślę, bez mesyatsok słodkie bzdury. Zwłaszcza, że ​​moje cierpienia będą codziennie pocieszać owoce. W rzeczywistości było znacznie trudniejsze.

Ci zrozumieć, ja nie mieszkam sam i ulubione słodycze i tak zawsze obecny w lodówce i na stole. I zmusiła moje relacje z cukrem nie kończy. Nigdy nie byłem zwolennikiem uzyskiwanie jej człowiek cierpi z powodu własnych diet i rysunek problemów. Dlatego rano rozpoczyna się od przygotowania tortu twarogowego - Oczywiście, z cukrem i słodkim nadzieniem, wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Zadowolony człowiek zjada ciastko na mój ser śniadaniowej z banana - źle.

W pracy, nie pijemy herbatę i otworzył do prowadzenia sprawy ciasteczek i torby cukierków. Ale z jakiegoś powodu pierwszy dzień eksperymentu proponuję ulubionego gorzką czekoladę. Odważnie odmówić: biczować eksperyment od początku nie jest w moim najlepszym interesie.

W drodze na przełęcz uniwersytet cukierniczego, gdzie przychodzi przyjemny zapach świeżego pieczywa. Nie powiedziałbym, że mam słabość do bochenka chleba, ale tutaj z jakiegoś powodu, organizm zaczyna krzyczeć, jak bardzo chce teraz jest jeszcze chłodny rogalik. Rzeczywiście - zakazany owoc jest słodki jak zawsze. Zbieram wolę w pięści, a ja nie przychodzą do tego hot spot.

problem przekąska

Największym problemem w żywieniu z aktywnego stylu życia - to jest normalne, w których można zjeść. Zwłaszcza, gdy jesteś bardzo spieszy. Uniwersytet nic nieszkodliwe słodki jogurt oferta mi nie da. Kramy w przejściach i małych sklepach regionalnych - wystarczy nawet na oczy nie wiem co. I iść do supermarketu na przekąski lub owoce nie zawsze mają czas.

Musimy skupić się na tym skupić i myśleć z wyprzedzeniem. Okazało się, że to wszystko jest również siła przyzwyczajenia. Rzucać w torbie ukąszenia - nie tak trudne i zajmuje bardzo mało czasu.

Czytaj więcej:   CAN dyni PAP Cukrzyca

Rozpoczyna się polowanie

Mówią, że ciało ludzkie jest w stanie przyzwyczaić się do wszystkiego, tak że z czasem powinno stać się łatwiejsze, a łaknienie na słodycze - mniej. Przynajmniej ja tak pocieszał siebie. Ale w rzeczywistości, trudności z wyłączeniem cukru są nie tylko mieć siłę woli żelaza.

Wycieczka do sklepu spożywczego jest teraz bardziej niż zwykle wybór produktów i polowania. Czytaj etykiety, oczywiście, ciekawe, ale dość nudny i ostatecznie prowadzi do kolejnego rozczarowania.

Jogurt, twaróg, ser desery i soki, zboża i „szybkie” płatki owsiane ... W ogóle, znaczna część żywności, która jest pozycjonowana jako zdrowej diety, który na który zdobi napis „Fitness” natychmiast wysłał do czarnej listy. Z takim samym powodzeniem można wlać cukru w ​​jogurcie i powiedzieć, dobrze, to jest jogurt! Średnia picia pół litra jogurtu, na przykład, około 5 łyżek cukru.

Oczywiście, niektóre produkty „zdrowe” nie ogranicza się do wszystkich. Wygląda nieszkodliwe chleb, ketchup, sos sojowy, a majonez, kiełbasa, konserwy Warzywa i owoce - nawet żywności dla niemowląt - wszystkie zawierają cukru. Jest oczywiste, że dział wszystkie słodycze, jak również chipsy, krakersy i suszonych owoców morza, również nie jest wyjątkiem.

W efekcie konieczne było zakończyć poszukiwania luk i kupić to, co na pewno nie może być cukier: świeże i mrożone warzywa, sery, owoce, płatki owsiane. Wychodząc ze sklepu, byłem smutny rozejrzeć się na ich zakup i próbował dowiedzieć się, jak to jest teraz ustawiony, aby nie dusić i nie skrzywić.

zmiany

Wykluczenie cukru sprawia specyficzny zrewidować swoją dietę. Zgodnie z wynikami, w każdym razie, okazuje się nie tak apetycznie i zróżnicowane, jak poprzednio. Zwłaszcza, gdy pierwszy nie wiedział, jak to wszystko zdrowej żywności, aby włączyć się w coś bardziej lub mniej smaczne.

desery twarogu mają zastąpić zwykły ser, jogurt - Rjażenka i jogurty, sosy - orientalne przyprawy, desery - kawa z mlekiem, kasze - płatki owsiane bez dodatków, chleb - bochenki żywieniowe (z prawem składu, oczywiście), kakao „Nesquik” - Białoruś 99 { 3882d12411fe65e804fe4d18f7bde4eb9a491b62dbd13514046247167e363d98} «Kommunarka”.

Oczywiście, na początku wydaje się cała żywność jest jakaś świeża woda. Ale z czasem, gdy organizm odzwyczaić od cukru bomba, nawet niskotłuszczowy twaróg nabiera smaku. A jeśli mamy nauczyć się gotować warzywa, problem różnorodności żywności zniknie sama. Jedyna smutna konkluzja, że ​​zrobiłem dla siebie - nie jest konieczne, aby przygotować tak samo jak zwykle, ale bez typowych składników.

Raz próbowałem upiec klasyczny ser cottage zapiekankę, ale bez cukru i innych substancji słodzących. Efekt - nie, że mnie to nie obchodzi, ale po dwie łyżki ciasta mają tego bardzo nie chciał.

Sport i cukier

Ci, którzy angażują się w sport co najmniej 3-4 razy w tygodniu, zwykle będzie dostosować do potrzeb mocy organizmu, który spędza dużo więcej energii. Ja osobiście zawsze następnego dnia po treningu dręczy głód. I to coraz częściej chce węglowodanów. Biorąc pod uwagę, że sport w moim planem jest, pięć dni w tygodniu, z zaklętego kręgu okupacji i późniejszej chęci do jedzenia.

Zgodnie z zasadami moim maratonie, od prostych węglowodanów mogę sobie pozwolić tylko jeden owoc. Uznałem, że lepiej jest określić w czasie dwóch godzin przed treningiem jako przekąskę, aby dostarczyć organizmowi energii. Po powrocie do domu po treningu - twaróg i białka wstrząsnąć. Oszczędzają, oczywiście, jest słaby. Ale jak to mówią, najważniejsze w każdej dziwnej sytuacji - do snu.

Następnego dnia rano moje pragnienie, aby „wrzucić” coś węglowodanów w pełni zadowolić dobrą porcję płatków owsianych. A jeśli w ciągu dnia organizm wściekle krzyknął, że nie ma wystarczającej ilości kalorii, po prostu zjadł paczkę dodatkowym serem. Białko, jak się okazało, bardzo dobrze rozwiązać problem.

tradycje społeczne

Większość kalorii z fast foodów i słodyczy, otrzymujemy dla firmy. Zapraszamy na film idziemy z ogromnym polu popcorn i sody, wszystkie tradycyjne festiwale niekoniecznie kojarzy się z dużym stołem obfite; wieczorem zbieranie z przyjaciółmi, wypić drinka i przekąski poobilnee, a nawet mewy w biurze podczas przerwy między pracą musi towarzyszyć coś smacznego - w innym znaczeniu tego?

W istocie, tradycja społeczna - jest to główny wróg prawidłowego odżywiania. Nie jeść, ponieważ chcemy, ale dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni do tego od dzieciństwa.

Tak więc okazało się, że wysokość eksperymentu z miesiąc bez słodyczy przyszedł dokładnie w dniu moich urodzin. W połowie drogi została przekazana, i nie mam zamiaru się poddać. Oczywiście, mam przedstawił czekoladę że pozostało czekać do lepszych czasów. Impreza odbyła się na cześć standardzie wypoczynkowego: hamburgery z podpisu, ciasta i inne przysmaki.

Goście byli zadowoleni, a ja musiałem jeść owoce, że mam urodziny niech się w nieograniczonych ilościach. Warunki zostały naruszone, ale nie katastrofalne. Czułem się przygnębiony i wadliwy? Nie. Ja miałem wielki czas z dobrym towarzystwie i nie cierpią z powodu faktu, że wszyscy jedzą ciasto, ale nie jem.

Czytaj więcej:   klopsiki Przepisy na PARA TURCJI

dom odcinek

Okazało się, że cukier działa prosty schemat: im mniejsza jesz, tym mniej chcesz. W końcu zorientowali się i wiedział jasno, że mogę być, a co nie jest. Pragnienie wziął na poziomie psychologicznym, a wraz z nią zniknął, a pociąg fizyczny. Plus, w tym miesiącu zwyczaje się zmieniły. Teraz był to płatki owsiane rano, przed treningiem owoce, twaróg wieczorem.

Dużym plusem w odrzuceniu sweet - banalnych oszczędności. Wystarczy dowiedzieć się, ile miesięcznie wydajesz na „coś do herbaty” na serniki i ciasta w kawiarni na lody w centrum handlowym i inne udogodnienia.

Czy odmowa uniemożliwia słodki w pełni pracować, studiować i trenować? Moim zdaniem, nie. Myślę, że wiele osób korzysta z „delicious” w promocji po ciężkim dniu ciężkiej pracy i wyczerpujących sesji w siłowni. Ale co najważniejsze zabawa, w istocie, sam wynik, nie czekolada. A pierwszy jest łatwe do zrobienia bez drugiego.

Happy end? Nie trochę tego ...

Chodzi o to, że teraz mój eksperyment miał być szczęśliwe zakończenie i przysmaki takie jak „cukier może być łatwo zrezygnować”, „rzucić nałóg jeść słodko i zmieścić się w tej samej sukni”, ale w rzeczywistości tak nie było.

Po ukończeniu maratonu, wpadłem raczej do mierzenia poziomu cukru we krwi i uzyskanie na wadze. Wynik mnie nie zaskoczył, że - to było po prostu nie.

Masa końcowa: 59 kg
poziom cukru we krwi: 4

Objętość: 86 - 63 - 91

pragnieniem słodyczy: nieaktywny

Tak więc, jak się okazuje, wszystko na próżno? Jednak to nie jest ostateczna. Cóż, myślę, że w końcu zjeść trochę czekolady, tym razem skończę, wytrzymał miesiąc. I było fatalnym błędem. Następnego dnia, twarz i ciało było pokryte czerwonymi plamami, które na szczęście minęły szybko.

Ale skóra na twarzy była jeszcze w stanie niestabilnym: jeśli wcześniej było idealne bez warstwy „Tonalka” Teraz każdy błąd w diecie odwrócił się do mnie wysypkę i trądzik, który oprzeć leczenie i maskowanie słaby.

Po pierwszym kroku „strony” słodki był bardzo chcą. I to nie tylko nieszkodliwe owoców lub cukierka, tort, paczka herbatników, ciasto grubsze. I to pragnienie, aby walka była bardzo trudna. Waga powoli zaczął nabierać nawet pomimo wszystkich moich wysiłków, aby ćwiczyć i mniej jeść. Po wsunął coś słodkiego, to jest natychmiast wysyłany do dupy i żołądka „w rezerwie”.

Oczywiście, taka sytuacja mi nie odpowiadał. Poszedłem do specjalisty w programie kontroli wagi, wyjaśnił sytuację. Jej opinia była przewidywalna: ciało całkowicie odsadzonych od cukru, a gdy otrzymał niezwykły produkt, zaprotestował. Okazało się, coś jak skaza u dzieci - stąd reakcja skórna.

Moje pytanie brzmi, co robić dalej, ekspert powiedział, że nie jest wart więcej biec do skrajności, stopniowo wprowadzać pokarmy zawierające cukier w diecie i staram się jeść je nie później niż 4 godziny przed snem. Okazało się, że całkowite porzucenie cukru nie tylko prawie niemożliwe, dlatego też nie ma sensu.

Ale tutaj ograniczę się wciąż stoi. Cukierków lepiej dać pierwszeństwo owoce, suszone owoce, miód i ptasie mleczko. Ciastka, herbatniki, czekolada - to tłuszcze trans, które są niebezpieczne nie tylko wysoką zawartość cukru, ale również szkodliwe dla kombinacji liczb: + tłuszcze szybko węglowodany. Także lepiej zrezygnować słodki jogurt, ponieważ są one faktycznie nic bardziej użyteczne niż w tym samym cukierków.

Walczyć z pragnieniem jeść słodkie I został poinformowany przez ... Nie, nie diety, strajki głodowe i ścisły reżim. Okazało się, że silne pragnienie słodyczy wynika z braku białka w diecie. Mówiąc wprost: chcesz cukierka - jeść kilka łyżek twarożku lub kawałek gotowanego kurczaka.

Co teraz? Oczywiście, mam zamiar udać się do dietetyka, aby oddać analiz na hormony, a następnie przynieść pożywienie wróciło do normy. Nie ważne jak banalne, okazało się, że wyrażenie „wszystko z umiarem” działa tutaj. Nie, zrobiłem supernowych ustalenia i odkrycia, ale doświadczenie było satysfakcjonujące.

Oto kilka wniosków z osobistych obserwacji i doświadczeń:

• Refuse cukier jest całkowicie bezcelowe.

• Nie można naprawdę żyć bez słodyczy? Nie dręcz się. Wolą słodycze użyteczne lepszy dostęp do jedzenia 200 gram persymonkę niż taśmy białej czekolady.

• Kontrola ilości porcji. Słodki - mały deser, a nie główny posiłek.

• stres fizyczny i psychiczny, oczywiście, wymagają dużej ilości węglowodanów, ale nie herbatniki i ciastka, i płatki owsiane, makaron z pszenicy durum, chleba pełnoziarnistego, warzywa i owoce.

• Nie wolno jeść w towarzystwie przyjaciół, a podczas gotowania dla rodziny jest całkiem realne. Naucz się słuchać swojego ciała i minimalne poświęcenia dla dobra dane nie będą wydawać się aż tak trudne.

• Chciałbym szkodliwe? Staraj się jeść białko coś.

• Być może najbardziej znacząca zaleta w rezygnując słodycze - zachowaj budżetu.

• Im mniej słodki jeść, tym mniej chcesz.

Czytaj więcej:   DLACZEGO nalewka z orzeszkami pinii PRZEPIS

• Staraj się jeść zróżnicowane. Czasami świeże warzywa przetworzone i paskudne w nowy sposób, Zachwyt i są zaskakująco smaczne.

• Nie należy gwałtownie zmienić swoją dietę w żaden sposób nie zaszkodzi stres ciała. Wszystko powinno być stopniowe i inteligentnie. Podjęciem decyzji o odmowie niektórych produktów lub nowego systemu zasilania, należy skontaktować się z lekarzem, oddać analiz, przechodzą kontrolę. Jeżeli zdrowie jest „obsadzone”, znaczenie manipulacji kulinarnej nie będzie. Z diet, jak lekarze, głównej zasady - nie szkodzić.

 

CityDog.by przedruk materiałów możliwe jest tylko po uzyskaniu pisemnej zgody wydawcy. Szczegóły  tutaj.

   Zdjęcie:  tumblr.com.

14 dni bez słodkich UWAGI

Jeśli zrezygnujemy słodkie i produktów skrobiowych o ile można schudnąć

KOMENTARZE o diecie „Uwaga CUKRU” - OTZOVIK

Dzień dobry, kochanie, i Szanowne panie i panowie. Chcę podzielić się z wami moje uczucia, co mi się stało w ciągu tych 4 miesięcy, kiedy nie biorą żadnego udziału cukru. Wielu myśli, ale co z mózgu? On jest też potrzebny do normalnej podaży glukozy! Ale owoc zawiera naturalny cukier w postaci fruktozy i jest w przeciwieństwie do rafinowanego białego cukru jest znacznie zdrowsze i zatruwać nasze umysły. Chcesz być niewolnikiem pyszny posiłek? Twój umysł musi słuchać was niż głupim ciele, tak lubi przyjemności, a to jest naprawdę słodki i odurzający smak.

Odrzucenie użycia cukru

Dlaczego zdecydowałem się uratować mu życie od cukru? Słodycze, ciasta, ciastka, herbatniki, ciasta i tak dalej. To proste! Moje ciało nie jest konieczne. Czytałem więcej niż jedną książkę, w której ludzie wyrażony pozytywnie na korzyść non-słodkich produktów. Ich życie stało się szczęśliwy i pewny siebie. Pomyślałem, dlaczego nie spróbować mi, co mogę stracić w końcu? Przyjemność? Tak, ale trzeba przyznać, że jest fałszywa, nie dają albo dobrych rzeczy w życiu. Jak narkoman, ciesząc się lek, a druga nie sądzę, nie ma nic w tym minutu.S moje emocje i impulsy, rozumiesz. Co mogę oczekiwać trudności na początku? To jest boleśnie ciekawe pytanie. W ciągu pierwszych dwóch dni ciągle myśleć o półkę z lodów w zamrażarce i w myślach głowy leżały. Jest zagubiony, trzeba dobrze zjeść, tak to przedsięwzięcie ... Ale wszystkie te głosy, tak głośno uśpione w mojej głowie powoli opadła do dni non-słodki. Po pierwszym tygodniu, w ciele pod koniec drugiego, rzadko myśli cukierki leżącego w ściance lodówki i lody. Tak trudno było patrzeć na nich, ale od początku trzeciego tygodnia i do tego dnia do końca drugiej połowie listopada zatrzymał się tak gwałtownie, aby skupić uwagę na nich. Dla mnie, teraz są po prostu rzeczy, całkowicie bezużyteczne i podnieca świadomość, ponieważ mózg zaczął lepiej zrozumieć, że nie potrzebuje tej rzeczy. Przypomniał sobie, co było i co było. cukier wiara podbija nas, sprawia, że ​​niewolników. Należy sprawdzić ich własną skórę, aby zobaczyć to i zrozumieć cały ten napisany tekst.Chto będzie, jeśli porzucimy słodki? Odstąpienie od słodkich i wyników widzianych przeze mnie w następujący sposób:

- Najlepszy widok na świecie. Myśli bardziej spokojny, nie gniew, chciwość, niepokój, nieskończona miłość i dobroć w duszy. To co czujesz na poziomie emocjonalnym.

- Należy unikać słodyczy - podpisze umowę z dobrej figury. Dodatkowy ciężar dla będziecie tylko zły sen, to nie jest w porządku po prostu wraca do domu, a ciało będzie zdolny i silny.

- Dobrze pracy przewodu pokarmowego, a tym samym poczuć prawdziwy smak naturalnej żywności, twoje kubki smakowe otworzy i pozwoli lepiej zrozumieć jedzenie.

- W naszych czasach, ważne jest, aby mieć dobry układ odpornościowy, chroni przed wszelkiego zła w powietrzu. Porzucenie cukru, można zauważyć zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie, ponieważ stała się bardziej zabezpieczone przed różnymi bakteriami, więc próbuje nas zranić.

- Kochaj swoje zęby i być dumni i chcemy użyć mniej usługi stomatologiczne? Należy pamiętać, że cukier jest bardzo ulubionym pokarmem bakterii w naszych ustach. Jest to pozostałością słodkich resztek jedzenia, szybko i łatwo trawione przez bakterie, pozostawiając żółty pytki na zębach, próchnicy, a także kształtuje się płytki nazębnej, która niszczy szkliwa zębów i samej powierzchni.

- To niebezpieczny rozwój cukrzycy jest numerem jeden choroba w dwudziestym pierwszym wieku. Głównym powodem tego jest słodki. ich porzucenie, podpisać umowę ze zdrowego stylu życia, nie dręczyć cię i pełen energii i radości każdego dnia.

Jeść słodycze lub nie, wybór i swoją rację! I ani nie wydaje się wpływać na was i wasze życzenia, ale masz prawo do dokonywania wyborów, i oczywiście chciałbym żeby to była prawda. Życzę dobrego zdrowia, aktywnego życia, dobroć i radość całej rodzinie. Jeżeli zainteresowany, można przeczytać recenzję:

Produkt, który pomaga pozbyć się wielu bakterii w jamie ustnej.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *