Wskazówki

HISTORIA KAWA NA ZIMNO

Ulubiony napój niemal każdy grecki, ożywczy i oświetlając frappe kawy o każdej porze roku, ale szczególnie w okresie letnim.

frappe

grecki kawy

Główne składniki - kawę, cukier, wodę i kostki lodu. Frappe został przypadkowo wymyślony w 1957 roku przez Dimitris Vakonidiosom w Salonikach.
Tworzenie tego typu kawy przez przypadek. Podczas corocznego Międzynarodowych Targów Salonik. Pracownik Nestle Yannis Dritsas wprowadza nowy produkt dla dzieci - napoju czekoladowego, który szybko rozpuszcza się w mleku podczas ubijania shaker.
D. Vakonidios miał zwyczaj picia gorącej kawy rozpuszczalnej Nestle. W swoim raporcie, przerwa nie mógł znaleźć ciepłej wody do picia i do kawy wykonany z zimną wodą, dodać cukier. Wszystko jest bita w shakerze i stworzył pierwszy w historii frappe. Kilka lat później, Vakonidios powiedział, że nigdy nie pomyślał, że ten prosty eksperyment był wynalazek słynnego napoju w Grecji.

Frappé słowo pochodzenia francuskiego i oznacza uderzenie lub pomyłki. Francuski frappe - napój przygotowany w shakerze mleka lub soku owocowego, ale nie do kawy. Ponadto słowo to można opisać i „beztroska” Greków, z których mogą siedzieć godzinami w nadmorskiej kawiarni, a nie tylko do gry backgammon i popijając kawę na wiele godzin. Takie zachowanie nazywam talent, ja osobiście nigdy nie był w stanie wypić kawę na wiele godzin.

frappe

kawa mrożona

Poza Grecji frappe można znaleźć w instytucjach greckich, a także na loty greckich i zagranicznych linii lotniczych, które wykonują loty do Grecji. W ostatnich latach w Niemczech w supermarketach można kupić podobny napój o nazwie frappucino. Frappe oferują także w Bukareszcie, Bilbao, Oslo, w sklepach turystycznych w Stambule. A w Tajlandii i Malezji pijany w małych ilościach. kraje bałkańskie oferują również frappe, ale jego „wydajność”: w Bułgarii zamiast wody dodaje się do Coca-Cola (nie wiem czy to prawda), w Serbii - lody.

Napój jest coraz popularniejsze wśród turystów w Grecji na równi z tradycyjną grecką ouzo. Ale nie złapany na frappe w naszej rodzinie, nie wiem dlaczego, prawdopodobnie dlatego, ile silna. 🙂

Zainteresowanie może powodować następujące sekcje:

• Indywidualne zwiedzanie północnej Grecji

• kupić futro w Grecji

• wycieczka do Olympus

Udostępnij wpis ze swoimi przyjaciółmi!

Autor:
Oksana Bubnov
26 marca 2014


Baptysterium św Lydia


wąwóz Tembo

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   Śledź konserwowany

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *