Wskazówki

Chinkali posiekaną MYASOMЍ

Khinkali mięso i warzywa.  Obraz № 1.

Irma Čagelišvili

Marka-Chef "dolma" restauracje

   

URODZONY 17 października 1969 roku w Kutaisi w Gruzji. Profesjonalne gotowanie nigdy nie chodził do szkoły, ale wychował się w rodzinie, gdzie jeden dziadek był restauracja, a drugi - piekarnię, a dziecko patrzył, jak ludzie przygotować profesjonalnie. Około 20 lat temu przeniosła się do Moskwy, pracował w biznesie, z restauracji niepowiązanych, ale po pójść w ślady krewnych. Początkowo pracowała w restauracji z „MDM Bank” na Tagance, a następnie - trzy lata w gotowanie restaurator Arkady Novikov holding, który służy do jego restauracji i supermarketów „Globus Gourmet” i zaczął specjalizować się w kuchni kaukaskiej. To było śledzone przez szefa kuchni restauracji „Baku Boulevard” i „Old Baku”.

Około trzech lat temu, Irma zaproponowano stanowisko szefa kuchni w „dolma” Cuisine kaukaska restauracji, po pewnym czasie stało się to zupełnie kucharz obu restauracjach na Pokrovka i Sretenke i kawiarni Zinger Grill, która również należy do właścicieli „Dolma”. 

Informacje od szefa

Istnieje wiele legend związanych z historią Khinkali, ale zakłada się, że po raz pierwszy zaczęli przygotowywać kilkaset lat temu podczas wojny: gruzińscy mężczyźni zostali bez zębów, a potem kobieta podeszła do nich, satysfakcjonujące i pożywny posiłek, który mogłyby one mieć. Początkowo przygotowane najłatwiejsza opcja Khinkali - z jagnięciny i papryki - i po już zaczęli dodawać informacje dotyczące praw autorskich, takich jak zioła, przyprawy, wieprzowiny, wołowiny i warzyw.

Aby przygotować te Khinkali, trzeba przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, mięso nie jest wskazane, aby przewinąć do mielenia mięsa i drobno posiekać: mielone mięso dadzą więcej niż naturalnych soków podczas gotowania i jest to najbardziej wartościowa część naczynia. Ponadto nadzienie nie powinna być sucha, jest konieczne dodanie niewielkiej ilości wody i miesza dokładnie. Wyrobić ciasto na Khinkali strony ciężko, więc powinien mieć szczelne i elastyczne, więc jeśli istnieją zagniatarki, to najlepiej, aby go używać.

Czytaj więcej:   mongoose kawy

Im więcej falców w ogon współczynnik Q uważa Khinkali: najlepiej zagięcia 19 może być, ale często ich wynosi około 10. Liczbę nie wpływają na smak, jednak mówi się o fachowości w kuchni. 

Tam Khinkali potrzebują rąk do podjęcia ogon, flip, bite mały otwór i pierwszy pić sok, a następnie gryźć. 

 

czas

1:00

porcje

20 Khinkali

kuchnia

gruziński

złożoność

Khinkali mięso i warzywa.  Obraz № 2.

składniki

ZIEMIA:

Cielęcina -  1 kg 

Cebuli -  200 g

Chili papryka -  10-12 g

Sól -  10-15 g

Pieprz czarny -  3-4 g

Suszone mięta -   2-3 g

Świeża kolendra -  5 g 

Wody -  100 g 

     

Ciasto:

Mąka -  2 kg

Wody -  650 ml 

olej słonecznikowy -  20-30 g

Sól -  20 g 

 

   

przygotowanie

 Ciasto. W głębokim zbiorniku wlać mąka, sól i rozpocząć mieszanie i powoli dodaje się wodę i olej słonecznikowy. Ugniatania ręce mogą być, ale jest to bardziej wygodne w użyciu miksera z łopatką do ciasta lub chleba maszyny, która jest funkcją ciasta. Gdy masa jest gładka i elastyczna, uderzyć go w kulę, przykryć folią spożywczą i odstawić na 20 minut. 

 Farsz. Mięso z czystego życia i drobno posiekać. Pocięte na małe kostki cebuli posiekanej chilli i pocięte kolendry. W głębokim pojemniku wymieszać mięso, cebula, chili, kolendra, mięta, sól i pieprz. Dodać wodę i dokładnie wymieszać; spójność musi być płynna, ale jednorodna. 

 Khinkali . Ciasto rozwałkować na kiełbasy około czterech centymetrów średnicy i pokroić na kawałki o trzech lub czterech centymetrów. Rzeźbienie każdy kawałek do piłki, a następnie, prisypaya mąkę, ciasto zwoju do małej grubości trzech milimetrów. Rozwałkować te same kulki do co najmniej dziesięć razy, aby stać się bardziej elastyczne ciasto.

Czytaj więcej:   DANIA Delicious Eastern Cuisine ze zdjęciem

  Umieścić około 50 gramów mięsa mielonego  w środku drobne ciastka i unosząc brzegi ciasta, roll je wokół jak akordeon: szczypta ciasto z jednej strony, a druga do zbierania krotnie. Otrzymany ścisnąć ogona i odciąć nadmiar nożem końcówki. Delikatnie pociągnij Khinkali że po ugotowaniu sok z mięsa wewnątrz pozostało na dnie.

 W garnku osolonej wrzącej wody,  przykręcić lejek przy pomocy łyżki zamoczonym w jego środkowej Khinkali przewiń raz (na pewno nie tkwi Khinkali ze sobą) i pozostawić do gotować dla siedmiu do dziewięciu minut. 

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *