Wskazówki

CO wyśmienite homary duże lub małe

Historia odległa i blisko / Rada Konsumentów. uwolnienie №97

№40 (1067)

Najsmaczniejsze owoce morza na świecie pod nazwą homara (homar) uważany jest za przysmak we wszystkich krajach świata. On jest jednym z kulinarnych specjałów, które mogą sobie pozwolić tylko 0,1% populacji światowej. 

Expensiveness jest przede wszystkim ze względu na rygorystyczne wymagania organizacji ekologicznych i rybackich. Nawet na Karaibach, które są często nazywane „lobsternymi stolice świata”, skorupiaki połowowych ściśle ograniczona. W efekcie mieszkańcy złowionych homara wyłącznie dla bogatych turystów.

Podobna sytuacja w Azji, Środkowej i Ameryce Łacińskiej. 

Jednakże, homary w Stanach Zjednoczonych już dawno nie są przysmakiem, a to z dwóch powodów. 

Po pierwsze, w ciągu ostatnich 17 lat, homary wzrosła w cenie wolniej niż inne produkty (na przykład, ten sam wołowiny i krewetek).

Po drugie, popularna koncepcja najdroższe homara ze względu na ceny w restauracjach. Istnieje kilka ogony homara lub obrane dużych skorupiaków, w cenie około 35 $ shell - 45 $, a wraz z podatków i napiwków - co najmniej pięćdziesiąt. 

W rzeczywistości jednak, sklepy Owoce homar sprzedawane w cenie $ 8,75 za funt (plus lub minus 2 $). Jeśli weźmiemy pod uwagę, że średnia skorupiaków północnoamerykański waży 1 i 1/4 funtów (566 gramów), jego cena jest niższa niż $. 11 

Jest to odpowiednik kosztu posiłku w McDonaldzie, dwie rolki sushi, kanapkę z filiżanką kawy lub dwóch słoików gotowego sałatka w rosyjskim sklepie.  

Tak więc, nawet pracuje na minimalnych płac osób może pozwolić sobie od czasu do czasu kupić żywe homary i gotować je w garnku na kuchence lub w multivarka domowego (o tym, jak przygotować, będziemy rozmawiać o później).

Warto odnotować fakt, że przemysł lobsternaya Stanów Zjednoczonych rośnie. W ubiegłym roku zysk ze sprzedaży homara po raz pierwszy w historii przekroczyła $ 500 milionów dolarów. Połowa tych pieniędzy poszła do Maine, która produkuje 92% wszystkich spożywanych homary w Ameryce. 

Czytaj więcej:   Sałatka z liści rukolą

Ponadto, aby uchwycić rynek amerykański od dawna marzeniem naszych północnych sąsiadów. Ludność Kanady jest zbyt mały (36 mln. Osób) i zapotrzebowanie na homary tam od dawna większa niż popyt, więc ostra konkurencja, aby utrzymać ceny na akceptowalnym poziomie. Nawet gigantyczne żywe homary (superdelikates) w samym Nowym Jorku sprzedany za 11 $ - 12 $ za funt. 

Pomimo dostępności homarów nie można nazwać zdrowa żywność. 

Z jednej strony, jeden skorupiaków obejmujące śmiertelną dawkę białka - 30 g (56% dziennej dawki), witaminę B (35%), wapnia (13%), magnez (15%), witaminę B6 (10%). Kalorie - 129 (mniej niż 5% dziennej dawki). 

Z drugiej strony, homara nadziewane soli (29%) i cholesterolu (70%), a to jest dokładnie to, co Amerykanie w organizmie, a więc są bardziej niż wystarczające. Dlatego abuse homary nie jest zalecane. Duże problemy mogą wystąpić z serca, krwi, kości i stawów.    

Tak, masz przyjść do sklepu, aby wybrać pyszne homara ... 

Po pierwsze, upewnij się, że są żywe. Omar powinien poruszać pazury, wąsy i mocno oprzeć, kiedy wyciągnął z akwarium. Letarg jest szybka śmierć. 

Niektórzy kupcy Nowym Jorku oferują umarli nie są zamrażane homara za 4 $ - 5 $ za sztukę. Taki wniosek powinien być opuszczony. 

Faktem jest, że układ trawienny skorupiaków jest tuż obok mięsa. Po 50 - 60 minut po śmierci, nie strawionego pokarmu i odpadów zaczyna wsiąkać mięsa. Jak gotować żart, „homar zamienia się w zombie” i natychmiast zaczyna gnić. Dlatego też, jeśli homary są narażone na zamarzanie, od chwili śmierci do ukończenia wisienką nie wykracza pięć minut. 

Po drugie, prawie wszystkie sklepy amerykańskie są dwa rodzaje homarów. To raki (spiny homary) i homara z Maine. Pierwszy na żywo na Karaibach, drugi - na Oceanie Atlantyckim. 

Powiedzieć, co skorupiaków smaczne - niemożliwe. Spór na ten temat trwają od wielu dziesięcioleci i będziesz musiał sam zdecydować, co chcesz delikatność. 

Czytaj więcej:   naleśniki prosty przepis z mleka FOTO Krok po kroku

Po trzecie, homara bardzo wylinka i proces linienia wpływa na wytrzymałość powłoki. 

Miękkie (soft shell) dobrze reaguje na dotyk palca (jak jeśli naciskać na krewetki). Lita - jak kamień. 

Smak mięsa pod różnymi rodzajami powłok jest inny, i znowu nie możemy powiedzieć, który z nich jest lepszy. Należy jednak pamiętać, że tutaj zgodnie z miękkiej skorupie homarów, 30% wody w organizmie. W związku z tym, 30% mniej mięsa. 

Po czwarte, rozmiar nie ma znaczenia. 

Handlowcy są zawsze chętni do sprzedaży dużych przedmiotów po wyższej cenie. Zewnętrznie, gigantyczne homary wyglądają bardzo imponująco, ale to gdzie kończy się wyższość. Pod względem oszczędności i ilości mięsa większy sens kupić cztery małe homary o łącznej wadze 5 funtów, niż giganta 5 funtów, który nawet w rondlu dopasowanie z trudem. 

Kiedy sprzedawca stawia żyjesz homary w papierowej torbie (każda warstwa z tworzywa sztucznego skorupiaka łatwo rozerwać), starają się dostać do domu szybciej. Lobster - nie jest to produkt, który powinien zostać zarezerwowane do wykorzystania w przyszłości. 

Będąc w towarzystwie żywego homara w kuchni jest bardzo ważne, aby zachować szczególną ostrożność. 

Po pierwsze, należy starannie wyciąć najbardziej gumę w jego szpony. Lepiej jest używać dużych nożyczek kuchennych. Pamiętaj, że pazury homara nie mniej niebezpieczne niż prasie hydraulicznej. Mógł łatwo zmiażdżyć falangę.

Po drugie, umieszczając homara w garnku, nie próbować go złamać. 

Jeśli pazur odpadać, a następnie dostaje się do wrzenia wody i nie będzie w stanie cieszyć się wyśmienitą cieczy ze stałymi pazury. 

W Ameryce Północnej, istnieją dwa sposoby, aby przygotować homara. 

Pierwszy - to klasyczny gotowanie. Wlać do garnka z zimną wodą, która całkowicie pokrywa homara, dodać trochę soli (klasyczny przepis nie oznacza, pieprz, przyprawy, cebulę i marchew) i włącz ognia. 

Nie martw się, że woda jest podgrzewana i homar wciąż żyje. To skorupiak nie odczuwa bólu i umiera cicho do siebie. 

Czytaj więcej:   CHOCOLATE podczas ciąży jak może istnieć

Gdy woda wrze, raport początkowy. 

Homary wielkości od 1 do 2 funtów parzonych od 7 do 12 minut. 5 funtów olbrzymia - 20 minut. Wielu Amerykanów, jednak, jak wiele rozgotowane małże. 

Drugim sposobem gotowania - parze. Można to zrobić w multivarka lub patelni z metalową kratką na dole i pokrywą szczelnie zamknięty. Czas gotowania - średnio na chwilę dłużej niż podczas gotowania. 

Gdy homara jest spawana / parze leżał przy talerzu specjalnym imadle kruszenia powłoki / pazur / ogonowym (homary krakingu) i specjalnego widelca wyciągnąć mięsnego (homara widelca). 

Bez te akcesoria mają napięty, choć zrozumiały „nasi” imigranci z pewnością będzie w stanie znaleźć alternatywę dla tych „lobsternym devaysa”.  

Istnieją dziesiątki sposobów cięcia i jeść homara. Większość Amerykanów zrobić to w ten sposób. 

Pierwszy zerwania łapy na dnie obudowy (kleszcze) i smaczne napoju z nich bulionu. Następnie z imadłem i złamać Wishbone każdy pazur i wyciągnął z niej mięso. 

Następnie smakoszy zaczynają ogona (tail), zawierającego największy kawałek mięsa oraz odessać ciała płetwy ogonowej (płetwy ogonowej). 

Jeżeli poza ogon homara tam kawior, może to być również jedzenie.   

Następnie zasysane soku z nóg homara (nogi chodzenia), a następnie otworzył skorupę głowy. W tych częściach jest mało mięsa, ale w przypadku homara ważnym procesie jedzenia się, zamiast pełnego żołądka. Należy pamiętać, że w przeciętnej homara część jadalną od około 20% całkowitej masy (około 120 g).

Na koniec życzę wszystkim czytelnikom udanych eksperymentów kulinarnych z naszego rodzimego skorupiaka północnoamerykańskim. Pamiętaj, że homara jest suplementem żywności. W momencie jego nabycia, przygotowania, ubieranie i jedzenie, wydasz więcej kalorii niż dostaniesz w organizmie. 

Vadim Dymarsky 

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *