Jakie są TEAS
Wskazówki

Jakie są TEAS

Aromatyczną herbatę w niskich temperaturach - co może być lepszy? I w ogniu zimno mrożonej herbaty byłoby bardzo pomocne. Dobra herbata może podnieść swój nastrój, dają radość. Obecnie istnieje wiele odmian herbaty, każdy z charakterystycznym smaku i aromacie. Co to jest herbata?


Klasyfikacja stopnia fermentacji herbata

Dla małych fermentacji herbaty obejmują:

  • żółty
  • zielony
  • biała herbata.

Przez wysoką fermentacji to:

  • czarny
  • niebieski
  • herbata oolong.

Rozważmy każdy rodzaj szczegółach.

Zielona herbata. Ten rodzaj slabofermentirovannyh herbata ma wiele podgatunków. Główna różnica - to technologia przetwarzania funkcji. herbaciane liście suszy się natychmiast po zbiorze, aby wstrzymać proces utleniania. Najbardziej rozpowszechnione podtypu, który przechodzi do smażenia w końcowym stadium obróbki. To Liu Gua Pian, Xi Hu Lung Jing.

Biała herbata. Ten rodzaj herbaty ma stopień fermentacji (5-7%). W trakcie zbierania będzie tylko kilka liści i bud. pąki herbaciane pokryte białym polarem, który daje nazwę napoju. Podstawową ideą stworzenia tej odmiany jest to, że herbata liściasta pozostaje w formie, w której dorastał w buszu. Istnieją specjalne odmiany herbaty, były hodowane specjalnie w celu uzyskania białej herbaty. Najpopularniejsze odmiany tej herbaty - Hao Yin Zhen i Bai Mudan. Po ugotowaniu, biała herbata ma zielonkawo-żółty kolor, delikatny, przyjemny zapach. Biała herbata - wyrafinowany wygląd, wymaga przestrzegania zasad transportu, magazynowania, przygotowania.

rodzaje herbaty

Żółta herbata. Stopień fermentacji żółtej herbaty jest 7-10%. Na równi z białej herbaty, to jest cenne, ponieważ jest wykonany z wysokiej jakości surowców. Wcześniej był dostępny tylko dla cesarza i członków jego rodziny. Gotowane herbata nie jest podobny do jednego rodzaju herbaty. Istnieją odmiany, które są produkowane tylko z nerek, takie jak Yin Zhen, Jun Shan Yin Zhen. Istnieje liściaste - Zatoka Gan Mao Jian Huo Shan Huang Ya Żółta herbata doskonale orzeźwia, ponieważ znaczną ilość kofeiny. łagodzi bóle głowy, stymuluje mechanizmy obronne organizmu, przywraca moc.

Być może zastanawiasz się:   W Rosji herbata jest uprawiana na terytorium Krasnodar
Czytaj więcej:   Olej z czarnego kminku z Tunezji

Czerwona herbata. Odróżnić oolong - silne sfermentowanej herbaty oolong, herbaty - pożywki fermentacyjnej. Suche liście czerwonej herbaty nie różni się od czerni. Można odróżnić je tylko wtedy, gdy parzonej. Czerwone liście herbaty po parze są na skraju czerwonego odcienia, aw środku pozostanie zielony. Najlepsze odmiany czerwonej herbaty produkowane na Tajwanie iw Chinach.

Czarna herbata. Ta herbata jest bardzo fermentacji. Proces utleniania czasami trwało ponad miesiąc. Herbata jest pakowany, kafelki, granulowany, długi liść. Wlew po zaparzeniu, włącza czerwoną barwę ciemnobrązową. Bardzo popularne w Europie. Jakie rodzaje czarnej herbaty różnią? Darjeeling, Assam i chiński gatunek Keemun Yunnan, Earl Grey, Puer.

Puer. Choć odnosi się do czarnych herbat, ale ten rodzaj herbaty może być oddzielone od głównej serii. Oczywiste jest to długi proces fermentacji, przez lata, tylko robi się lepiej i nie ma daty ważności. Erh odprowadzona sprasowanych placków, tabletki, cegieł.


Klasyfikacja jakości

Wysokiej jakości herbata. Wykonana jest z nerek, które nie zostały jeszcze rozpuszczonych pierwszych liści. Herbata ceniona przez miłośników ceremonii herbaty, pomimo wysokich kosztów. Poprzez tego rodzaju herbaty to: Orange, Orange Pekoe.

Niskiej jakości herbata. Dokładne przeciwieństwo herbat premium. To obejmuje odpady produkcyjne herbata, rozdrobnione liście. Z niej wytwarzać pakiety i granuluje herbaty. Uwolnienie tej herbaty są zaangażowane w Cejlonie iw Indiach.

Średniej jakości herbata. Jest on wykonany z cięcia i połamanych liści. Taka herbata może być nadana herbat oznaczonych Broken Orange Pekoe i łamany Pekoe.

Klasyfikacja herbata

Klasyfikacja w obecności dodatkowej obróbki

torebki herbaty. Jest wykonana z niskiej jakości herbata poprzez umieszczenie niewielkiej ilości herbaty w poszczególnych toreb, wyposażony tagów.

Czytaj więcej:   przepis sporządzenia Moonshine

Tłoczony herbata. Herbata produkowana w fabrykach herbaty starych liści, łodyg i pyłu herbacianego, które gromadzą się w dużych ilościach w produkcji. Herbata wciśnięta w małych tabletek, dużych cegieł.

Być może zastanawiasz się:   Jakie są kojące herbatki

Wyodrębniony herbata. Ten suchy herbatę wytwarza się w postaci krystalicznej lub w postaci płynnego ekstraktu. Bardzo szybko rozpuszcza się, więc jest on wytwarzany w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Granulowana herbata. Pozostawia w nim skręcony mechanicznie po szlifowaniu. Na jakość nie można mówić, ponieważ stosowanie nie jest najlepsze herbatki. Większość herbat granulowanych stanowią Cejlonu i Indii.

Herbata aromatyzowana. Ta odmiana ma jasny, niezapomniany aromat. Często smaku, średnio herbat. Przestrzeganie producenci przeprowadzenia aromatyzacji z naturalnych, syntetycznych aromatów esencje skrupułów zastosowania.

Związany herbata. Specjalny rodzaj herbaty, która jest wykonana ze specjalnie dobranych kwiatów i liści. Są one zbierane w bułce oryginalnej postaci, co uwidacznia się po zaparzenia.


Podobne artykuły

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *