kuchnia

Co trzeba wołowina pilaw

Pług-No18585

Plov - danie nie jest bardzo wymagający dla mięsa.
Pilaw można przygotować praktycznie wszystko - jagnięciny, wołowiny, drobiu i mięsa, które ma coś, czego nie będzie nazwę.
Pilaw niekoniecznie wziąć mięso z młodych zwierząt. Należy pamiętać, że tradycyjne receptury Azji Środkowej są przeznaczone do mięsa z dojrzałych zwierząt. Baranek, cielęcina i młody ptak wymagają szczególnej uwagi w przygotowaniu; pilaw w mięsie otrzymano peregotovlennym - kruszenie na sucho i na włóknach i bez smaku.
Pilaw nie wymaga najlepsze kawałki - polędwicy lub schabu. Wręcz przeciwnie, powinien on mieć godziwą wiedzę i doświadczenie, tak aby nie zepsuć mięso w kotle, co jest wspaniałe w szaszłyk lub z grilla. Ale również bardzo dużo mięsa zupa nie jest warte podjęcia. Jeśli mięso daje silne bulionu z którego kij wargi, że nie nadaje się do pilaw.

Pług-No28983_m1

Dlatego dobrze nadaje się ciałem off z tyłu stopy, przekrój ostrza. Dla smaku i zapachu ciała, można dodać jeden lub dwa lub nieco chwytem żebra. Jednakże, jeśli z tyłu nogi precz z kością, to wystarczy.
W większości tradycyjnych receptur mięsa smażone najpierw, a następnie dodaje się wody i gotuje lub duszone. To właśnie z tych dwóch etapów procesu zależy od ostatecznego smaku mięsa i jak to wpłynie na risotto jako całości.

Pług-No28986_m2

Dla niektórych rodzajów mięsa pilaw smażone duże kawałki i pokrojone na małe kawałki mają po złożeniu i pozostałe mięso pokroić na kawałki 20-30 gramów, a nawet mniejsze. Niektórzy kucharze smażyć mięso, następnie dodać cebulę. Inne Gotować pierwszy smażone cebulę, a dopiero potem dodać mięso.

DSC09704

Weźmy pod uwagę trzy opcje:
mięso 1 brązowienia w dużych kawałkach,
2 opiekania mięsa na małe kawałki, a następnie dodanie cebula
3 smażenia cebuli, a potem mięso na małe kawałki.
Będziemy śledzić zmiany masy beztłuszczowej i ocenić jego wpływ na zirvak.

Czytaj więcej:   Jak zrobić serniki jeśli małe Twaróg

DSC09707

We wszystkich trzech eksperymentach stosuje się 600 g mięsa i 200 g masła. Stosunek ten jest wykorzystywany w tradycyjnej receptury i jest dość rozsądne: olej powinna być wystarczająca do pokrycia całego mięsa lub zapewnić maksymalny kontakt z powierzchnią mięsa. Pożądane jest, że ciepło jest przenoszone najpierw do oleju, a olej jest przekazywany z mięsa. Po energicznym ogrzewaniu pod okazało niektóre części mogą być zbyt wysoka, temperatura oleju, jak to jest wyrównany i tworzy bezwładność cieplną - proces smażenia, staje się łatwiejsze.
W trakcie eksperymentu, można zrozumieć, dlaczego użyto kocioł, pokryte białą emalią.

Plov-No28989_m6

Oczywiście, proces smażenia mięsa jest silnie zależny od temperatury oleju. Mięso jest zbyt gorący środowisko natychmiast zaczyna char. Ciepło po prostu nie ma czasu penetracji głęboko w kawałkach, w wyniku czego kawałek mięsa jest jeszcze wilgotna, a krew i zewnętrzna jest już czarne. Ale mięso z grilla jest najbardziej atrakcyjny zapach, gdy jego temperatura powierzchni wynosi około 150 ° C, a to nabiera koloru, jak na zdjęciu.
Zatem poprawną, rozsądny wybór oleju grzejnego - 180 ° C, maksymalna - 200 ° C, lub, innymi słowy, tylko na oleju już światła, jasny dym.

Jednak, gdy mięso składa się głównie z wody, mieści się w kotle z temperaturą oleju spada gwałtownie. Dlatego na tym etapie ważne jest, aby mieć zapas ciepła. W każdym przypadku, temperatura spada w stosunku do ilości mięsa, więc w najprostszy sposób na zewnątrz - nie przeładowywać kocioł i zaczynają się gotować na małym ogniu.
Ale jakie są wyniki doświadczeń?
Dużych kawałków mięsa smażone w oleju w temperaturze 180 ° C traci około 10% jego wagi. Wynosiła 600 gramów, 534 gramów lewo.
Mięso na małe kawałki smaży się w tej samej temperaturze, to stracił około 40% procent wagowych. Istnieją tylko 372 gramów mięsa. 228 gramów soku mięsnego została przydzielona do oleju i ... gdzie poszedł?

Czytaj więcej:   Jak gotować w barszcz szybkowar

Olej pozostający po prażeniu porcji mięsa, przejrzysty, wilgoć nie jest. Pozostaje soku mięsnego - jest depozyt w kotle, który nie może zostać zauważone podczas właściwego przygotowania pilaw. Ale to węgiel, jeśli nie zeskrobać dno i dać go do rozpuszczenia w wodzie spowoduje przyklejania na końcowym etapie. Ponadto, następnym razem to Prigara trzymać lub ryż lub ziemniaki lub innych pokarmów zawierających skrobię i tutaj - wszystko w kotle zaczyna być spalony.
Jeżeli przed kotłem smażyć plasterki cebuli, temperatura oleju spadnie do 150 ° C. Nad nią grzeje tylko wtedy, gdy cebula pozostanie wilgoć i okaże czarny. W związku z tym, w trzecim doświadczeniu, mięso smażone w oleju ogrzewa się do temperatury 150 ° C.

Pług-No29031_mj4

Na pieczeń zajęło trochę dłużej, ale mięso traci tylko 24% masy, która zmniejszyła się do 456 gramów, a kocioł po upieczeniu była czysta. Oczywiście, sok z mięsa jest jeszcze obecnie, ale ponieważ nie jest w kotle, oznacza to, że jest on osiadł na mięso - stąd mięso zachowuje swój maksymalny smak.

Pług-No29005_mj1

Ponadto, we wszystkich trzech doświadczeniach, mięso dodano 400 ml wody i obniżenie temperatury naśladowany przez dodanie wody prawdziwe warzywa zirvak. Mięso gotowane we wrzątku przez 40 minut.
Po tym, na dużych kawałków mięsa jeszcze stracił 30% swojego początkowego ciężaru - jest tylko 356 gramów.

Plov-No28994_st1-copy

Wizualny zirvak oceny wynika, że ​​olej będzie plama umiarkowanie i dać jasną rosół, i ma piękny złoty kolor, co znacząco wpływa na kolor ryżu.

Pług-No29017_mj3

Mięso, smażone małe kawałki w wysokiej temperaturze (symulowany smażenie mięsa z cebuli) utracone podczas gotowania nieznacznie - około 4% pozostało 346 gramów.

Czytaj więcej:   Ziemniaki w wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Plov-No29025_st2-copy

Wizualny zirvak Ocena wykazała, że tłuszcz jest bardziej - jest ogrzewany olejem pozostała na mięsie.
Bouillon okazało nieprzezroczyste, brązowy. Jeśli coraz smażyć cebula tyle, wówczas olej uzyskać podobny kolor i wskutek ryżu zakupione od ciemnoczerwonej barwie.

Pług-No29041_m5

Mięso, smażone małe kawałki w niskiej temperaturze (imitacja mięsa po smażeniu cebuli) podczas gotowania straciła około 20% początkowej masy pozostało 344 gramów.

Plov-No29036_st3-copy

Olej w zirvak nieznacznie wzrosła, kolor oleju nie uległa zmianie, a bulion okazało jasnożółty, średnio przejrzyste. Jeśli prawdziwy pilaw podsmażyć cebulę do drugiego stopnia, postać dostanie piękny złoty odcień.
Jak można zauważyć, mięso wywar zirvak wyrównuje utratę masy ciała, niezależnie od sposobu początkowe smażenia.
Ale to jest sposób pieczenia znacznie wpływa na zmiany zirvak właściwości.
Drobno siekane mięso zwiększa powierzchnię kontaktu pomiędzy mięsa i masła, pieczenie wzrost temperatury przyspiesza wydajność soku z mięsa.
Łuk po pieczeniu mięsa nie pozwoli smażyć cebulę do drugiego lub trzeciego stopnia bez zbędnej Nadmierne gotowanie mięsa, tak pilaw atrakcyjny smak odpowiednio smażonej cebuli będą odczuwane w mniejszym stopniu.
Jest możliwe, że wywar w temperaturze poniżej 100 ° C, bez temperatury wrzenia, lepiej, aby utrzymać ciężar mięso, ale mniej soki mięsne przejdzie do zirvak mięso mniej smak będzie odczuwalne w ryżu.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *