Wskazówki

W jaki sposób 100 gramów mięsa na talerzu

Jak łatwo określić wielkość porcji żywnościzdrowie

Jesz prawo, ale nie może schudnąć? Może to nie jest to, co jesz, a ilość żywności spożywane .

Większość ludzi nie wie, jak powinien wyglądać prawidłowy porcji. Badania wykazały, że jesteśmy źle nam określić, ile jedzenie powinno być w naszym łatwością, a ludzie często przeceniają wielkość porcji i doceniać zawartości kalorii.

Więc w jaki sposób określić, ile jest tam, bez konieczności liczenia kalorii lub nieskończenie ważyć w bilansie? 

Oto prosty sposób określić odpowiednią ilość porcji podstawowych produktów i W jego oczach w stosunku do wielkości dłoni.

wielkość porcji mięsa

Mięso: dłoni

Portia-1.jpg

Część mięsa powinna być wielkości dłoni rąk (nie licząc palców).

Steki na zdjęciu waży około 100 gramów i ma grubość talii kart. Część białka o tej wielkości można podawać z każdym posiłkiem, i trzeba rozdzielać spożycie białka w ciągu dnia, ponieważ są lepiej niż recykling w małych porcjach. Jednak nie powinny spożywać więcej niż 500 gramów czerwonego mięsa tygodniowo, i to lepiej wybrać inne źródła białka takie jak ryby i rośliny strączkowe.

Zobacz także: białko i jego składników w żywności

Podawaj rybę

Biała ryba: cała ręka

Portia-2.jpg

Biała ryba, takich jak dorsz, plamiaka lub Pollock niskiej zawartości tłuszczu i kalorii, a tym samym może dojść do części piankowych wymiarach pędzla (około 150 g) i 100 kalorii.

Biała ryba zawierać niewielkie ilości kwasów tłuszczowych omega-3, i jest dobrym źródłem selenu, ważnym dla układu odpornościowego, zdrowe włosy i paznokcie.

Czytaj więcej:   przepis sporządzenia Moonshine

Tłuste ryby: Palm

Portia-9.jpg

Jak mięso, część tłuste ryby, takie jak łosoś, makrela czy sardynki musi odpowiadać wielkości dłoni. Tłusta filet z ryby waży około 100 gramów i zawiera około 200 kalorii. Jedna porcja tygodniowo dostarczy Ci wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega-3.

Zobacz również: Musimy zjeść 10 porcji owoców i warzyw dziennie, aby być zdrowym

część sałatki

Szpinak: dwie garście

Portia-3.jpg

Jest tyle surowy szpinak potrzeba jednej osoby do jednego (80 gramów) 5 porcji warzyw dziennie zalecanych. Takie same porcje odpowiednie do innych liści sałaty.

Warzywa należy spożywać przy każdym posiłku, a kilka liści i praktycznie całego pakietu.

Jedna porcja owoców

Jagody: dwie ręce

Portia-4.jpg

Jeden z pięciu porcji owoców dziennie - to garść jagód są umieszczone w twoich rękach.

Taka ilość owoców znajduje się około 90 kcal, ale inne owoce takie jak winogrona, zawierają więcej cukrów i około 161 kalorii.

porcja warzyw

Warzywa: zacisnęła pięści

Portia-5.jpg

Jeden z pięciu porcji warzyw (80 g) dziennie powinna wynosić co najmniej wielkości pięści. Ważne jest również, aby szukać różnych warzyw w diecie i jeść warzywa w różnych kolorach. Warzywa powinny trwać pół talerz.

Porcja makaronu dziennie

Makarony: pięść

Portia-6.jpg

Taka ilość makaronu wydaje się być dość małe, ale makaron wzrośnie w rozmiarze podczas gotowania. Ta porcja zawiera 75 gramów i 219 kalorii. Porcja ryżu nieprzetworzonego jak będzie golonka rozdzielczości.

Węglowodany, które są ważne dla utrzymania energii i błonnik powinny zajmować jedną czwartą talerzu (białka - kolejny kwartał i warzywa - pół płyty).

Dodatkowe kalorie dodać sos.

Jedna porcja orzechów dziennie

Nakrętki: jedna ręka

Czytaj więcej:   PRZEPISY dzieci w pięknie zdobione

Portia-7.jpg

Orzechy i nasiona są dobrą przekąską, są pożywne i zawierają zdrowe dla serca tłuszcze nienasycone, ale bogaty w kalorie. Spora część - jest to, że można trzymać w dłoni. Więc staram się jeść orzechy i nasiona indywidualnie, a nie kilka naraz.

Podawać ziemniaki

Ziemniaczany: Fist

Portia-8.jpg

Jedna porcja węglowodanów powinna wynosić około 200 kalorii dla kobiet i dla mężczyzn 250 kalorii.

Jeden ziemniak o wadze 180 gramów, zawiera około 175 kalorii, ale pieczone ziemniaki mogą być dwa razy tyle, więc można podzielić ją na dwie części.

Jeśli nie próbujesz schudnąć, można zjeść porcję nieco więcej.

Fragmenty wyrobów dziennie

Portia-10.jpg Portia-11.jpg

Masło: czubek kciuka

Dowolna część tłuszczów, w tym masło, olej roślinny, olej z orzeszków ziemnych powinno być nie więcej niż łyżeczkę lub wielkości czubka kciuka od stawu do czubka paznokcia. Zaledwie dzień powinno być nie więcej niż 2-3 porcji tłuszczu.

Czekolada: palec wskazujący

Kawałek czekolady o wielkości palca wskazującego (20 g) zawiera około 100 kalorii, co jest wystarczające leczeniu.

Portia-12.jpg Portia-13.jpg

Sery: dwa palce

Porcja sera 30 gramów wagi należy dopasować długość i głębokość dwoma palcami. Zawiera około 125 kalorii, a dostarcza Ci jedną trzecią zalecanej dawki wapnia. Część tarty ser może być wielkości pięści.

Ciasto: dwa palce

kawałek wielkości ciasto powinno mieć długość i szerokość dwóch palców (jeden koniec może być nieco szerszy, jeśli wyciąć klin). Ta porcja zawiera około 185 kalorii i jest dopuszczalne, jak traktuje.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *