Jak przygotować grunt marchew
Wskazówki

Jak przygotować grunt marchew

W tym artykule:

 • Marchew i jego właściwości lecznicze
 • Wytwarzanie ziemi do hodowli roślin marchwi
 • typy gleb
 • Jak sprawić, by gleba nadaje się do uprawy marchwi
 • Przygotować podłoże do uprawy wiosną marchwi
 • Jak zapewnić komfort łóżek
 • Terminy sadzenia marchewki
 • kultura opieki
 • Sekretem zdrowego i smacznego marchewki w Twoich rękach

Wiosna - czas przygotowania terenu do sadzenia roślin. Przez właściwej pielęgnacji i przygotowania gleby zależy od wszystkich przyszłych zbiorów. Nie można zaniedbać tak ważnego procesu jak przygotowanie gleby do sadzenia na wiosnę, bo jeśli czegoś brakuje, można zapomnieć o eleganckiej uprawy.

Marchew i jego właściwości lecznicze

Oczywiście, właściwości lecznicze marchew, znamy z dzieciństwa. To jest to, zalecamy, aby poprawić widzenie, w celu poprawy funkcji płuc i wiele innych środków zapobiegawczych. Marchew zawiera osoba pożądanych witamin i substancji, - karoten, żelazo, potas, fosfor, magnez, cynk, jod, chrom i witaminy z grupy B, C, E, PP i K. W istocie, takie nieprawdopodobne posiadacza użyteczne właściwości mogą odpowiednio być wywoływane łóżka queen. To jest najbardziej dostępnym źródłem niezbędnych do siatkówki beta-karoten, zamieniając ludzkie ciało w witaminę A. wyliczyć magiczne właściwości marchwi może być długa, ale w tym artykule chciałbym zapoznanie czytelnika z podstawami prawidłowej uprawie tego cennego kultury.

Oprócz właściwości lecznicze marchwi ma Kolejną wielką cechą - jest on przechowywany przez dłuższy czas, co zapewnia osoba z niezbędnych witamin i minerałów, w zimnych porach roku, kiedy nie ma świeżych owoców. Jeśli prawidłowo przechowywane marchew zachowuje świeżość przez wiele miesięcy. Jest to cenna cecha, która jest nie tylko możliwe do naturalnych cech korzeni, ale również poprzez odpowiednie uprawy.

Wytwarzanie ziemi do hodowli roślin marchwi

Podstawa wielkie żniwa - jest to prawo, aby przygotować grunt pod sadzenie marchewki wiosną i jesienią. Przygotowania obejmowały kopanie ziemi i jej nawozu. Aby zrozumieć, co jest potrzebne do gleby, konieczne jest odróżnienie jej typ. To właśnie od tego będzie zależeć od wszystkich dalszych działań.

Czytaj więcej:   PRZEPISY dzieci w pięknie zdobione

Pierwszym etapem przygotowania terenu pod marchewki zaczyna się jesienią, po zbiorach. W tym okresie, ziemia wykopane i zapłodnione w zależności od typu - głębokie kopanie łopatą pełną bagnet z dodatkiem trocin i torfu wentylowanym. Ilość trocin i jest zależna od stopnia glebie, ale średnio trzy kg tej mieszaniny na metr kwadratowy.

Jeśli w glebie jest kwasowość jesienią podczas kopania wapna lub kreda dodaje się z szybkością jednego szkła na metr kwadratowy. Zimą wszystkie te dodatki są wchłaniane i będzie działać tak skutecznie, jak to możliwe. Wiosenne deszcze i śnieg topi się równomiernie rozprowadzić i wchłonąć niezbędnych elementów.

Próchnica tylko dwie łyżki sperfosfatov. nawozy organiczne mogą być stosowane na wiosnę, gdy przychodzi czas na ponowne przetwarzanie gleby przed sadzeniem.

typy gleb

Marchew, choć mało wymagająca roślina, która lubi kruchy iłu i piaszczystą glebę. Ta ziemia daje marchew słodki i soczysty smak, który wszyscy doceniają. Ziemia nie musi być kwasowe, idealny kwasowości (pH) 5,6-7.

Najlepsza kompozycja uzyskuje się przez dodanie brakujących elementów. Najpierw trzeba określić typ gleby, aby zapamiętać tę prostą zasadę: Weź garść ziemi i namoczone go. Następnie z otrzymanej zawiesiny starają się oślepić piłkę. Jeżeli masa kruszy się w rękach, że taka gleba jest uważany za piaszczysta. Glebie piaszczysto-gliniastej jest zwinięta w kłębek, ale można zwinąć ją w swoje ręce szczypta warunek. Clay gleby z tej metody oznaczania staje się bardzo ciągliwa i nadająca „modelowanie”. Ił okazuje również w piłkę, ale nie więcej.

Jak sprawić, by gleba nadaje się do uprawy marchwi

Gdy typ gleby jest zdefiniowana, to jest oczywiste, że trzeba robić dalej. Jeśli witryna składa się z żyznej czarnej ziemi, oprócz konwencjonalnych nawozów nie potrzebują innego. gleb torfowych wymaga piasek, glina - piasku i torfu.

Przygotować podłoże do uprawy wiosną marchwi

Jak już wspomniano, glebę traktuje się dwa razy w roku - jesienią po zbiorze, a sprężyny przed sadzeniem. Jesień gleby wykopane dokładna całą głębokość łopaty bagnetowym do nasycenia tlenem i przygotować się do zimy. Głębokie kopania jest również konieczne, aby zapewnić, że zniszczone zimowych w niskich temperaturach bakterii z powierzchni gleby.

Czytaj więcej:   naleśniki prosty przepis z mleka FOTO Krok po kroku

Wiosną wystarczy poluzować gleby i wypoziomowane.

Jest to bardzo ważne - to jest wybór miejsca, ponieważ marchew kocha słońce i nie lubi nadmiernej wilgoci. Najlepszym miejscem - płaski obszar, który jest łatwo dostępny za pomocą promieni słonecznych. Jeśli sadzić marchewkę na nizinach, gdzie wybiera się wilgoć, bulwy rosną średniej wielkości i zdeformowane.

Wiosną gleby nasycony materii organicznej - próchnicy lub kompostu. Gleba powinna być luźna i proste, jak to możliwe, a łóżka są rozmieszczone tak, że wilgoć jest zlekceważenia.

Marchew nie boi, jeśli został obsadzony po innych roślin, takich jak ziemniaki, ogórki i pomidory. Najważniejsze, że nie było nic obcy w kraju, jak chwast.

Jak zapewnić komfort łóżek

Marchew rosną powoli i, jak już wspomniano, surową nadmiernej wilgoci. Jeżeli ziemia ma tę właściwość do gromadzenia wody, a następnie zorganizować łóżek, grzbiety - podnieść grunt o 25-35 centymetrów. Jeśli ziemia wysycha dobrze, wystarczy, aby rowki w odległości 20-25 cm od siebie. Grunt przed sadzeniem dub i poluzować kilka dni przed sadzeniem, a następnie podlać. Można przykryć folią do ziemi „parze”. Namoczone ziarna przed sadzeniem. sadzenia nasion wytwarza się polosochkoj połowę odległości dwóch centymetrów od siebie. Następnie górna pokryta mieszaniny nawozów organicznych z piasku lub torfu, w zależności od przygotowanej gleby.

Po tym, łóżko pokryte folią ponownie. Jest to konieczne dla zachowania ciepła i wilgoci, jeśli wykonano prawidłowo, to metoda sadzonek pojawić już w szóstym dniu po posadzeniu. Po pierwsze wykazano zielonych kiełków folia ochronna jest usunięta.

Terminy sadzenia marchewki

W Rosji, marchew tradycyjnie rozpocząć sadzenie pod koniec kwietnia, kiedy to prawdopodobieństwo przymrozkami jest minimalne.

- od 20 do 25 kwietnia wczesnych odmian marchwi;

- 5 maja klasy średniej.

Więcej:   MASZYNY DO DECYZJI BEZ MASTIC CAKE

Na południowych regionach innych terminach - połowy marca do połowy czerwca do drugiego lądowania.

kultura opieki

Marchew, choć opodatkowanie, domaga się uwagi. Po pierwsze, rośnie powoli, a chwasty szybko, więc pielenie jest stała potrzeba. Po drugie, sam proces sadzenia nasion - to niekontrolowane liczba ziaren w bruździe. W tym przypadku, po nasiona kiełkują i rosną na 10-15 centymetrów, należy usunąć łóżko. Korzenie były duże i rozwinięte, potrzebują miejsca, aby się rozwijać. Gęste sadzenie nie przerzedzenie będzie słaby, niezdolny do jedzenia korzenie.

Podlewanie powinno być w tych okolicznościach. Jeśli lato jest deszczowe, prawdopodobnie trzeba uważać, aby nie zbierać zgnił - czas potrzebują do drenażu terenu. Podczas suszy konieczne jest zapobieganie przesuszeniu ziemi, po wszystkie marchew musi być soczyste i dobrze karmione. Długie, regularne marchew kształt neperesushennom rosnące w ziemi i niezgrabne i krótkie korzenie są oznaką nieprawidłowego przygotowania gleby lub złej części selekcji.

Sekretem zdrowego i smacznego marchewki w Twoich rękach

Tak więc, aby zimą w piwnicy zachować zapasy zdrowe i smaczne marchew, należy stosować się do prostych reguł, aby przygotować grunt do sadzenia wiosną i jesienią, a także dbać o przyszłość inteligentnej uprawy:

 • przygotować grunt dwa razy w roku - jesienią starannie przekopać glebę, co niezbędne nawozy, w zależności od składu gleby. Na wiosnę, aby rozluźnić i nawozić przed sadzeniem.
 • do przygotowania nasion, moczyć wodą na dzień przed sadzeniem.
 • odpowiednio nasiona roślin, nie dopuszczając nadmiaru wilgoci w łóżka lub zimno.
 • Cienkie sadzonki między rosnących roślin okopowych przestrzegać odpowiedniej odległości.
 • terminowe podlewanie lub stacja suszenia, gdzie uprawy marchwi. Pamiętaj, że kocha ciepło i słońce!

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci rozwijać wielki plon smaczne i, co najważniejsze, bardzo użyteczną marchew, która zapewni Ci witamin i minerałów przez całą zimę!

Podobne rekordy

 • Szkodniki i choroby marchwi i innych roślin baldaszkowatych
 • Przygotowanie gleby do sadzenia cebuli
 • Charakterystyka uprawy nowych odmian ziemniaka
 • Przygotowanie gleby do sadzenia ziemniaków w sprężynę
 • Jak sadzić ziemniaki
 • burak technologia uprawy

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *