kuchnia

JAK galaretki czerwone porzeczki

Czerwona porzeczka galaretka w zimie - prawdziwy przysmak dla smakoszy, do gotowania, które nie potrzebuje niczego z wyjątkiem owoców i cukru. Więc jeśli krzewy jagodowe ponownie „Wpuszczony w kanał”, przygotować dżem, okaże jasnoczerwony i niezwykle grube. Jeśli banki zamiast zwykłej czapki zamknąć kilka warstw pergaminu, po czym w miarę upływu czasu odparowania wilgoci powoli, a banki będą prawdziwym jujube, który można pokroić w kostkę!

Czerwona porzeczka galaretka
Czerwona porzeczka galaretka

Najbardziej czasochłonne w tym przepisie - pozyskanie. Mimo, że istnieją ludzie, którzy są do gustu monotonnej pracy, a niektóre nie znaleźć przyjemność w tej działalności, to jak mówią smak i kolor. W mojej rodzinie, proces jest dogodnie podzielony: ktoś zbiera porzeczki i gotuję dżemem lub dżem, każdemu jego własne. Wynik sprawiedliwy udział w równym stopniu.

  • czas trwania: 2 godziny
  • Ilość: 2 litry

Składniki na czerwonej porzeczki galaretka:

  • 3 kg czerwonej porzeczki;
  • 3 kg cukru.

Sposób wytwarzania galaretowatej czerwonej porzeczki.

Żniwa iterate - usunąć gałązki, liście, łodygi i zepsute owoce. Następnie wlać zimną wodę do basenu, umieścić jagody, moi drodzy, jest wyrzucane z powrotem na sicie. Umyć pod bieżącą wodą, podać wodę do kanalizacji.

Weź dużą patelnię z grubym dnem i pokrywką, która pasuje ciasno. Przesuwamy do czyszczenia jej jagody.

Czysty spread berry na patelni
Czysty spread berry na patelni

Normalne tolkushkoy małe prasy porzeczki podkreślić sok. Zamiast tego, czasami dodać pół szklanki wody, ale wierzę, że wilgoć w dżemy muszą być pochodzenia naturalnego (tj z soku jagody).

Lekko dociśnij jagody wycisnąć sok
Lekko dociśnij jagody wycisnąć sok

Zamykamy szczelnie garnek, przejdź do płyty, mając wielki pożar. Jak ogrzewania jagody zaczynają pękają i uwalniają sok, gdy masa zagotuje, zmniejszyć ogień. Po upływie około 30 minut, objętość jest znacznie zmniejszona.

Postawić patelnię na ogniu z jagodami.  Doprowadzić do wrzenia.
Postawić patelnię na ogniu z jagodami. Doprowadzić do wrzenia.

Oto dobrze gotowane owoce - dużo soku i porzeczek na dnie patelni.

Czytaj więcej:   Kaczka nogi w piekarniku Przepisy z ZDJĘCIA
Starannie wytrzeć gotowane owoce przez sito
Starannie wytrzeć gotowane owoce przez sito

Obecnie najbardziej pracochłonna część procesu - przez drobne sito wycierania jagody. Nie polecam oddanie dużo na raz, dodać przyrosty kilkoma łyżkami. Agrest jest bogaty w pektyny, ale jest on zawarty w miąższu i skórki, więc trzeba dokładnie wytrzeć, ściskając wszystkie składniki odżywcze.

Starty a poprzez porzeczek sitowych
Starty a poprzez porzeczek sitowych

Nawiasem mówiąc, z placka można gotować kompot, tak aby nie stracił produktu.

Wymieszać puree i cukier. Cukier powinien być bardziej gęsty galaretki. Dobrze wymieszać, aż cukier się rozpuści, ponownie wysłać garnek na kuchence.

Rozpuszczone w cukrze berry puree.  umieścić gulasz
Rozpuszczone w cukrze berry puree. umieścić gulasz

Po zagotowaniu gotować przez około 15-20 minut. Jeżeli skrót nie jest jasne kolory, wszystkie naturalne farby z długim wrzenia nabyć brązowawy odcień.

Podczas wrzenia pod chłodnicą zwrotną i usunięto mieszankę piankową.

Stale mieszając i usuwania piany
Stale mieszając i usuwania piany

Naczynia do gotowania dla ochrony. W swoim roztworu pieczenia puszki po napojach, przemyto wrzącą wodą, a następnie sterylizuje się parą wodną lub suszone w piecu w temperaturze (130 °).

Zamknąć pokrywy może być gotowany lub pergaminowe, złożone w kilku warstwach.

Gotowane porzeczkowy galaretki wylano do słoików
Gotowane porzeczkowy galaretki wylano do słoików

Rozprzestrzeniać gorącej masy w ciepłych banków bliskich, czystych i suchych w ciemnym miejscu do przechowywania.

Czerwona porzeczka galaretka
Czerwona porzeczka galaretka

Należy pamiętać, że banki, zamknięte papier, nie powinny znajdować się w piwnicy. W wilgotnych pomieszczeniach zamkniętych w ten sposób przetwory nie zostaną zapisane.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *