Wskazówki

EFEKTY na organizm Olej z dyni

preferencje roślinne są różne. Co do tej dyni. Ktoś, kto lubi owsianki tego wspaniałego i przydatne warzyw. I ktoś nie może się obejść bez nasion dyni. Ale nie każdy wie, że większość z tych nasion w unikalny olej.

 korzyści i szkody oleju z dyni

To jest tak przydatny, że w dawnych czasach był nawet nazywany „czarnym złotem”. Dlaczego? To bardzo proste. Koszt małej butelce produktu była równa wartości złoty pierścionek, i godnej wielkości. I kolor oleju był prawie czarny, jak ciemnozielone.
 
Teraz nie jest to produkt, który jest nieco mniejszy, ale wciąż jest uważany za jeden z najdroższych i gorsze chyba oleju cedrowego. I to nie jest przypadek. Po tym wszystkim, aby cały litr oleju potrzebne więcej niż dwa kg nasion. Taka ilość może być otrzymany z około trzydziestu dynie średnich. Ale przede wszystkim należy zwrócić uwagę na niesamowity struktury produktu, a tym samym jego ogromne korzyści.
 

Skład olej z dyni

 
Unikalny olej z pestek dyni ma wystarczająco zrównoważony skład biochemiczny. Zawiera nie tylko witaminy, minerały szerokim spektrum, jak również innych ważnych substancji biologicznie czynnych. Wśród nich, fitosterole, flawonoidy, chlorofil, fosfolipidy.
 
Znamienny olej z dyni wysokie stężenie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawarte w nim i najbardziej pomocne - linolenowy i linolowy.
 
czyli część oleju z dyni
 
Dosłownie nasycone olejem i witamin. Zwłaszcza, że ​​jest dobrze znana zawartość ilościową witaminę A, która jest słusznie nazywany „witaminą młodości”.
 
Natura wyposażony olej z nasion dyni i witaminę E, która jest nie tylko sama wykonuje podstawowe funkcje, ale również chroni przed niszczącym utleniania innych witamin - A. 
 
Imponujące i obecność rozpuszczalnego w wodzie witaminą grupy B. Nie jest w tym urządzeniu, i tiamina (B1) i ryboflawina (B2). Również są obecne nikotynowy i kwas foliowy. Nadal nie mniej ważne, pirydoksyna (B6).
 
minerały w składzie olej z dyni
 
Kompleks witamin K i i T, które są uważane za dość rzadkie, dzięki czemu olej z nasion dyni wszystkim znanego jeszcze bardziej użyteczne.
 
Nie pamiętam, a witamina F. Jego obecność zwiększa wartość oleju i razem z innymi, wszystkich witamin w oleju z pestek dyni 20, wyświetla produkt w wiodącej pozycji.
 
Wyjątkowość i oryginalność oleju z pestek dyni i potwierdzi jego skład mineralny. Jeśli mówimy o kategoriach ilościowych, makro i mikroelementów w produkcie, że ponad pięćdziesiąt. Czołowe pozycji wśród nich są żelazo, cynk, magnez, selen, wapń i fosfor.
 

Użyteczne właściwości olejów

 
 1. Ze względu na swój skład, może okazać się, bogaty, olej z pestek dyni posiada szeroką paletę właściwości i jest przydatna w leczeniu chorób różnych narządów.
 2. Jeżeli weźmiemy pod uwagę powierzchnię układu pokarmowego, prawie wszystkie z nich podlega korzystnych efektów tego produktu. Po olej z pestek dyni dawna stosowano w procesie normalizacji i usuwania wydzielania procesów zapalnych w żółci, w przewodzie żółciowym.
 3. Niektóre z tych składników w oleju, są w stanie przywrócić struktury wątroby, jak i zapobiegać wybuchowi i to procesy zapalne. Dlatego też, produkt ten jest bardzo skuteczny w leczeniu poważnych chorób, takich jak zapalenie wątroby, dyskinezję żółciową marskość wątroby, zapalenie pęcherzyka żółciowego.
 4. Normalizuje dyni oleju i kwasowość w żołądku. Nadal ma wpływ leczniczy na błony śluzowe żołądka i jelit oraz przeciwzapalne. Te właściwości sprawiają, że możliwe jest użycie oleju w leczeniu wrzodów żołądka, zapalenie żołądka, zapalenie przełyku, zapalenie jelit, wrzodu, wrzód dwunastnicy. Oprócz tych chorób olej cud dyni stosuje się do zwalczania robaków.
 5. To pokazuje wykorzystanie oleju z nasion dyni w leczeniu dróg moczowych, przy odzyskiwaniu sferze seksualnej mężczyzn. Ponieważ zawiera unikalny kompleks substancji która posiada działanie moczopędne i bakteriobójczo oraz działanie przeciwzapalne. Są to składniki o właściwościach przeciwnowotworowych i androgenne. W związku z tym, olej z pestek dyni jest wprowadzenie w kompleksowym leczeniu i profilaktyce chorób nerek, gruczołu krokowego, pęcherza moczowego. Skuteczne wykorzystanie tego oleju i poprawy funkcji seksualnych i spermatogenezy procesu normalizacji.
 6. Składniki znajdują się w oleju z pestek dyni i stabilizacji równowagi hormonalnej organizmu kobiety. Rana-gojenie i własności przeciwzapalne, to można go używać w leczeniu chorób ginekologicznych, takich jak choroba jajnika, choroba piersi, szyjki macicy, pochwy erozji i innych.
 7. Znacząco wpłynąć na jej dyni olej regularnego stosowania oraz na układ sercowo-naczyniowy. Obniżają poziom cholesterolu przyczynia się do wielu substancji. zapobiega też powstawaniu tzw blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych. Inni wzmacniają ściany naczyń, zwiększają ich elastyczność. Takie jak stearynian magnezu i potasu, są doskonałym źródłem do utrzymania normalnej pracy mięśnia sercowego jest. Istnieje dyni olej i substancje, które chronią przed procesami zapalnymi układu krwionośnego. Takie wskaźniki są odpowiednie w leczeniu nadciśnienia tętniczego, udaru mózgu, miażdżycy, zawału serca, niedokrwistość i inne choroby.
 8. Olej z pestek dyni jest dość skutecznie stosowane w leczeniu chorób skóry, jej urazami. Nie odmawiaj takie wspaniałe środki i kosmetyczek.
 

 

niektóre zalecenia

 
 • Jeżeli istnieją wskazania do stosowania dyni olej, a następnie odbiera je w celu leczenia jest różny dla każdej choroby. Czas trwania leczenia jest głównie około miesiąca. Jeśli traktujemy przewód pokarmowy, to jest dwa, a czasami trzech tygodni. Choroby zapobiegania miażdżycy, wątroby i wymaga dłuższego podejście - 6 lub nawet 8 tygodni. Problemy z prostatą mogą być rozwiązane, a 4 tygodnie.
 • Wziąć olej z nasion dyni tylko 1 łyżeczkę. Ale trzy razy w ciągu jednego dnia. Jeśli chodzi o jedzenie, to jest pożądane, aby odbiór lub jedną godzinę przed posiłkiem lub dwie godziny po posiłku.
 • Te ogólne wytyczne będą służyć jako wskazówkę. Ale wszystko jest bardzo indywidualne i każdy pacjent powinien być szczególnym podejściem.
 

Przeciwwskazania

 
Stosując olej z pestek dyni w celu uzdrowienia, mimo wszystko, spróbuj skontaktować się z lekarzem. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do osób chorych na cukrzycę.
 
Dzięki starannemu stosowanie tego produktu powinno być, i w chorobach związanych z pęcherzyka żółciowego, w szczególności calculous zapalenie pęcherzyka żółciowego. O właściwościach żółciopędny, olej może spowodować przemieszczanie się kamieni w żółci, jeśli istnieje. W tym przypadku zalecana dawka w leczeniu powinna zostać zmniejszona, a czas trwania leczenia powinna zostać zwiększona.
 
Nie może być niezbyt przyjemne objawy z przewodu pokarmowego. Czasami wiąże się to mitralnej, które po prostu trzeba wykorzystać kawałek chleba. I może być sok pomarańczowy lub cytrynowy napój.
 
Inną cechą jest to, że olej z dyni może to prowadzić do skraplania krześle. W takiej sytuacji jest również lepiej skonsultować się z lekarzem.
 
Zdarza się coraz idiosyncrasy oleju. Tak, wpisując w diecie, to bogate źródło substancji odżywczych, starają się obserwować reakcję organizmu. W przypadku jakiegokolwiek pogorszenia się nie dzieje, to znaczy, że produkt doskonale nadaje się do Ciebie. Użyj go i być zdrowe!

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   przepis sporządzenia Moonshine

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *