kuchnia

CO TO JEST piekarnik z KONWENCJI


Piec konwekcyjny i inne newfangled sztuczki pozwalają nowoczesne gospodynie nie martw się o jakości wypieku. Ale 20 lat temu, co właśnie zrobił naszych matek i babć, aby uczynić pracę piekarnika dobrze. Cegły podkładów umieszcza się miskę z wodą na dnie pieczenia przegrupowanego od poziomu do poziomu. A wszystko w celu uzyskania produktów, równomiernie upieczony ze wszystkich stron. Dlatego głównym problemem troski kupujących przed zakupem płyty lub kuchenki „Jak Piec Piekarnik” W rzeczywistości, rzadko płyty: 10 razy, a następnie co 15 lat. W związku z tym, jeden zły Kup będą niewygodne właściciel przez wiele lat. Co decyduje o jakości pieca do pieczenia? Część jego konstrukcji, częściowo - dostępność dodatkowych funkcji, w tym konwekcji.

zawartość

 1. Piekarnik elektryczny
 2. piekarnik gazowy
 3. Co to jest konwekcja?
 4. Zalety konwekcji
 5. Najbardziej przydatne programy
 6. Podwójny konwekcja

Piekarnik elektryczny

Jest to ogólnie przyjęta opinia, że ​​piece elektryczne piec najlepszy gaz. To jest naprawdę. Powód jest prosty - różnica w strukturze. W modelach gazowych tylko jedno źródło ciepła - palnik znajduje się w dolnej części komory. A w co najmniej dwóch elektrycznych, ze jeden grzejnik podgrzewa górną a drugi od dołu, zapewniając w ten sposób nawet pieczenia produktu. Jednakże, jeśli taka szafa umieścić tylko dwa ciastka na różnych poziomach, propekutsya one inaczej. Jednym z bardziej fry top, drugi poniżej, w zależności po której stronie jest bliżej tenu.

piekarnik gazowy

Jak już wspomniano wcześniej, w szafce gazowej ma tylko jeden palnik na dole, tak aby osiągnąć równomierne rozprowadzenie ciepła trudnym. Pierwsza próba w celu zmniejszenia strat cieplnych, izolacji i komory do pakowania materiałów odblaskowych. Uszczelnienia szczeliny między komorą a drzwiami, umieszczanie w ciągu ostatnich 2-3 okularów.

Czytaj więcej:   COMBS Lody JAK ZROBIĆ

Jestem pewien, że wielu gospodyni zauważyła, że ​​na krawędziach półek do dziury. Ma to zapewnić, że blacha nie zapobiega przechodzeniu ciepła, i jest on wolny zrobić na górze. Jednakże, pomimo tych wszystkich sztuczek, nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia dobrego wypieku. Można to wytłumaczyć częściowo przez osobliwości gotowania gazy. W trakcie pracy, powstają produkty spalania, które muszą być usunięte. W związku z tym, w zamkniętej komorze w piecu, nie mogą być w zasadzie, a więc ciepło nie można uniknąć.Co to jest konwekcja?

W chwili obecnej producenci starają się zrekompensować niedostatki projektu poprzez dodanie dodatkowych funkcji, najbardziej popularnych i skutecznych z nich - konwekcja w piekarniku.

Pod rozumieć wentylator konwekcyjny wbudowana w tylną ścianę, które są równomiernie rozmieszczone w całej objętości ciepła z pieca. Po uaktywnieniu, powietrze krąży w sposób ciągły w funkcji wyrównania temperatury na wszystkich kątach.

Zalety konwekcji

 1. Rozgrzej piekarnik szybciej.
 2. Ponieważ temperatura otoczenia objętości obudowa jest taka sama, ciasta pieczone przez jednolity. Zmienić arkusz do tyłu krawędzi ciasta są jednakowo przepłukanej poziomy lub zmienione w czasie gotowania, to nie jest to konieczne.
 3. Posiłki przygotowywane są szybsze, mniej spalić.
 4. Istnieje możliwość gotować na kilku poziomach jednocześnie. Być może jest to jedna z głównych zalet konwektora.

Rzeczywiście, ile razy gospodyni czynienia z sytuacją, gdy jest to konieczne do przygotowania zarówno dekoracji i mięso? A kiedy trzeba upiec ciasto z kilku ciast? W tym ostatnim przypadku, gotowanie był opóźniony przez kilka godzin, najpierw jako pierwsza, gdy ciasto piecze się przez - drugi, a potem trzeci i tak dalej. Fakt, że w tym samym czasie, aby gotować kilka ciastka na różnych poziomach, można tylko pomarzyć. W piecu z konwekcji można rozszerzyć testy na kilku arkuszach pieczenia, i to na wszystkich propechetsya równie dobrze.

Czytaj więcej:   naleśniki brokuły i kalafior


Co jeszcze należy wybrać urządzenie z konwekcji? Nie każdy wie, że konwekcja może być używany do suszenia owoców i ziół. Jak zazwyczaj suszone w piecach wcześniej? Określonymi na produktach piekarniczych i zawierają minimalną ilość ciepła, otworzył drzwi. Aby owoce nie są wypalone, miał je regularnie mieszać i monitorować temperaturę. W przypadku zastosowania w piec konwekcyjny wszystko staje się dużo łatwiejsze. Wentylator wieje świeże zioła i jagody równomiernie, w wyniku czego szybko schną i nie palą. Górna i dolna grzejniki tak więc możliwe jest, aby nie zawierać - wraz z konwektora często współistnieje dodatkową okrągłą małej mocy elementu grzejnego, który znajduje się w połączeniu z wentylatorem.

Piece konwekcyjne są często w połączeniu z innymi metodami ogrzewania. Droższy model, tym więcej funkcji ona, tym więcej kombinacji do gotowania różnych potraw może być w nim.

Najbardziej przydatne programy

 • Normalna konwekcja. Jest on używany do podgrzewania płyty na święta, szkolenie (podnoszenie) ciasta przed pieczeniem. Używana do suszenia owoców, warzyw, pokrojone owoce i warzywa. Ponadto, może on być wybrany do wyrobów piekarniczych z minimum soczyste pieczenie odpowiedniej dla żywności dietetycznej. Konwektor przydatna w razie potrzeby odmrozić dużą ilość produktów, które nie mieszczą się w suszarce komorowej, na przykład na Boże Narodzenie indyka tuszy.


 • Konwektor i dolna grzejnik. Ten tryb służy do pizzy, chleba i ciast. Głównym ciepło pochodzi od dołu propekaya ciasta i gorące powietrze topi sera.
 • Konwektor grzejnik dolny i grill. optymalne warunki do przygotowania produktów mrożonych, w tym półproduktów. Ta kombinacja pozwala grzejniki nie tylko upiec produktów, ale również tworzą na powierzchni złoty kolor.
 • Turbo grill. W tym trybie, konwektor, górną grzałką i grilla. Stosowany do gotowania dużych kawałków mięsa, pieczenie skorupy na produktach.
 • Należy wyjaśnić, że wszystkie te tryby z wyjątkiem pierwszego, wymagają gotowania na tylko jeden poziom. W przypadku zainstalowania wielu tac, skuteczność kombinacji kropli w piekarniku.
Czytaj więcej:   rzeczy do dekoracji ciast

Podwójny konwekcja

Istnieją modele, w których zestaw dwóch Konwektor położone jeden nad drugim. Ten projekt znajduje się w mosiądzu szaf Samsung, na przykład, Samsung BTS14D4T. Dwa wentylatory bardziej efektywnie niż jednego rozprowadzać powietrze. W przypadku modeli z ciasta jeden konwektorowe na różnych poziomach można uzyskać inaczej propechonnymi (warstwa środkowa dmuchanie bardziej intensywne, co najmniej niższy), a następnie z dwóch takich problemów nie wynikają. Każdy wentylator wieje swój poziom, więc produkty są wypiekane przez jednocześnie.

Należy wyjaśnić, że piekarnik z konwekcji powinien nabyć, jeśli właściciel będzie regularnie przygotowuje w tej chwili, jak ta funkcja znacznie zwiększa koszt wyposażenia.

( 39 Szacunki średnia: 4,67 na 5)


Ładowanie ...

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *