Wskazówki

Jakie mogą być wykonane z kwiatów bzu

Nalewka z kwiatów bzu na wódkę

Nalewka z kwiatów bzu na wódkę

Witam drodzy czytelnicy. Dziś chcę podzielić receptur liliowy na alkohol (wódka), który używany jest moją babcię. W swoim ogrodzie rosły kilka krzewów bzu krzew fioletowy i biały. Każdego roku przygotowała nalewkę, która jest nadal „tarcie” jest tzw. To odnosi się do bólów głowy, stłuczenia, bóle mięśni, bóle z w stawach i tak dalej. Dolegliwości. Pamiętam moją babcię zawsze obok łóżko było słoik z nalewki bzu. Zapoznajmy się z tym niesamowite roślin bliżej. Po bzu - kochany przez wielu krzew, który jest dość powszechne w większości krajów Europy. Jej kwiaty, dosłownie przyciąga z jego niesamowitymi widokami i specyficznego smaku. A jednak, są one gojenie, używany, ogólnie rzecz biorąc, w różnych receptur oferowanych przez nas medycynie ludowej. odmian bzu w świecie istnieje około 550 gatunków. Jednak dla celów terapeutycznych, co do zasady, ma ono zastosowanie tylko Syringa vulgaris.

Możemy założyć, że my, w związku z tym, szczęścia, ponieważ jest to najbardziej rozpowszechnione w naszej społeczności! Jego niezapomniany smak, krążąc głową jest bardzo często stosowany w przemyśle perfumeryjnym.

Ale bukiet, umieścić w małym pomieszczeniu z estetycznym lub rzekomo terapeutycznych celów (aromaterapia), jest w stanie działać na organizm w sposób negatywny, powodując bóle głowy, zawroty głowy, nudności i tak dalej.

Oznacza to, że nawet najbardziej rośliny lecznicze mogą wykazywać efekt przeciwny, jeśli stosuje się nieprawidłowo. Nalewka z kwiatów bzu na wódkę - jeden z najbardziej popularnych i skutecznych przepisów, które są wykorzystywane przez ludzi. I to o tym, w szczególności - na jego właściwego przygotowania i wykorzystania, a teraz jest to możliwe.

Skład i właściwości bzy

Zakres substancji, które zostały zidentyfikowane w kwiaty tego krzewu, w swoich badaniach laboratoryjnych, niezwykle szeroki.

Są to witaminy, minerały, olejki eteryczne, fenoglikozidy, lotny, Farnesina, sinigryny, żywicy i tak dalej. Lecznicze efekty wspólnej bzu jest łatwo wytłumaczyć swoim unikalnym składzie biochemicznym.

Zwrócić uwagę! medycyna naukowa jest bardzo sceptyczny środków wykonanych z bzu, które są oparte na recepturach medycyny alternatywnej. Dzieje się tak ze względu na wysoką zawartość kolorowego liliowy glikozydu syringin formowania, w zaniku, kwasu cyjanowodorowego, która jest toksyczna substancja. Dlatego decyzja o zastosowaniu przepisu jest wyłącznie dla ciebie, a odpowiedzialność za wynik leczenia - leży do Ciebie.

Mimo to, wiele przepisów, fundusze, z których przygotowywane są ze wspólnymi bzu kolorach zostały wykorzystane przez różne dolegliwości jest bardzo szeroko w przeszłości i nadal to robić dzisiaj.

Mają takie podstawowe właściwości:

Czytaj więcej:   PRZEPISY dzieci w pięknie zdobione

Wyzysk

Jak wiadomo, po czym ciało nie tylko utratę wilgoci lub chłodzony, i wyjść dziesiątki różnych substancji toksycznych. W związku z tym, kwiaty bzu będzie miało pozytywny wpływ.

leki przeciwbólowe

To naprawdę jest prawdziwe: substancje zawarte w kolorze rośliny mogą być szczególnie skuteczne oswoić ból różnej etiologii. Ta właściwość jest powszechnie stosowany w czasach, kiedy nie było farmaceutyczne potężne środki przeciwbólowe.

Nalewka z kwiatów bzu na wódkę

antyseptyczny

Stosując środki bzy wewnątrz lub na zewnątrz, może chronić się przed zakażeniem, ropienie lokalnych cięcia, formowania ropnia, i tak dalej. Antyseptyczny efekt bzu - dość wyraźny.

wykrztuśne

Mokrych i suchych form kaszel, liliowy ma pozytywny wpływ na układ oddechowy, plwociny jednocześnie rozcieńczeniu (jeżeli jest to konieczne) oraz promowanie jego wydalanie.

Przeciwzapalny i przeciwbakteryjny

Właściwości te są szeroko stosowane w leczeniu różnych przeziębienia u dorosłych, praktycznie zapewniając najszybsze odzyskanie i odmłodzenie.

Podczas zbierania i zbiorów surowe liliowy

Zazwyczaj, kwiaty krzew stosowane w tradycyjnych przepisów, które skupione są w większości mineralnych dla człowieka ustrojowymi. Ponieważ medycyna alternatywna jest używany najczęściej liliowy zwyczajny, to jest w zwyczaju korzystać z purpurowe kwiaty.

Gromadzenie i przygotowanie surowców. Ten etap ma decydujące znaczenie, ponieważ jakość jest możliwość wytwarzania użytecznych środków jedynie z surowych materiałów o wysokiej jakości. Lilac kwiaty są zebrane w ich samej rodzącej etapie.

Jak to zrobić: gałązki z pąkami bzu starannie wyciąć nożem lub nożycami ogrodowych, itd. - zostały połączone je w małych gronach (3-5 oddziały) zawieszony w suchym i dobrze wentylowanym miejscu i wolnym od kurzu.

Suszy się je od jednego do dwóch tygodni, w zależności od warunków, które mają wpływ na danym czasie. Okres przydatności do użycia suchego materiału (w szklanym pojemniku pod przykryciem lub w specjalnych workach) - 1,5-2 lat.

Tradycyjnie, purpurowe kwiaty - bardziej przydatne. Jednakże, ponieważ zawierają one dużą glikozyd syringin, czasem uciekają się do korzystania z białych kwiatów.

Nalewka z bzu na wódkę - aplikacja, która leczy

Że alkohol (wódka) wlewu - najpopularniejsze środki liliowy, stosowana jest zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Skutecznie pomaga przeciwdziałać powstawaniu lub pozbyć się wielu różnych dolegliwości. Przed rozpoczęciem korzystania z narzędzia, to musi kupić lub zrobić samemu.

Po drugie - bardziej niż jest to zalecane, ponieważ umożliwia następnie stosowane środki jakościowe. Ale nabył nalewki z rąk, nie możemy zagwarantować, bo nigdy nie wiadomo: kto, w jakich warunkach iw jakiej technologii został gotowanych środków, a także - w którym został zebrany surowców.

Nawiasem mówiąc, o gromadzeniu surowców! Nigdy nie bierz do przygotowania środków domu dla tych kolorów, które rosną w pobliżu autostrady, fabryki i tak dalej. Oznacza to, że surowiec powinien być zbierane wyłącznie w bezpiecznym środowisku obszaru.

Nalewka z kwiatów bzu na wódkę

Jak przygotować nalewkę. Będzie to wymagało Bush kwiaty, oraz (jeśli to możliwe) - to wychodzi. Dalej - przepis, który jest jednym z najbardziej popularnych, a zarazem, wydajność, bezpieczeństwo.

Kwiaty powinny być umieszczone w słoju szkła. Ich waga (tylko bardzo surowa masa) - 95-100 gramów.

Wlać 900 mililitrów surowego alkoholu, wódka, przechowywania zakupionych lub domu zaparzania. Po tym - szczelnie pokryty banki zazwyczaj pokrywa nylon, umieszczając ją w ciemnym i chłodnym miejscu, względnie przez okres około 9-11 dni.

Czytaj więcej:   kapusty z cukinią i wołowiny

Po upływie ważności filtra to nie jest konieczne. Ale, jest ona gotowa do użytku zewnętrznego lub wewnątrz.

Przechowywać należy w tym samym stanie, w jakim został on gotowane. Okres przydatności do użycia: 1 rok.

Że traktuje taki alkoholan

Będzie to przydatne w niektórych przypadkach:

✔  przypadku chorób nerek, w tym: - kamieni nerkowych.

✔  Kiedy kaszlesz i gruźlica płuc.

✔  skutecznie przeciwgorączkowe.

✔  W przypadku malarii.

✔  przypadku dolegliwości związanych z zaburzeniami działania układu krążenia.

✔  Na bóle głowy, migreny.

✔  Na urazów - zwłaszcza urazów.

✔  w schorzeniach centralnego i obwodowego układu nerwowego.

✔  Po grzybicze, wirusowe, choroby bakteryjne (zarówno ostrych jak i przewlekłych rodzaju).

✔  Gdy zapalenie stawów i dna, a także - zapalenie stawów, reumatyczne i nawet osteochondroza.

Nawiasem mówiąc, w przypadku problemów z układu mięśniowo-szkieletowego (w szczególności - ze stawów), nalewka z kwiatów bzu - faktycznie jeden z najlepszych środków ludowych, które mogą konkurować z tradycyjnymi nawet nowoczesnych leków farmaceutycznych sprzedawanych w aptekach.

Zastosowanie nalewki w różnych przypadkach może być różna. Możliwe jest więc, aby osiągnąć najbardziej wyraźny efekt pozytywny. Za najbardziej typowych przypadków (w świetle zmian w powyższy przepis domowego).

Gdy dolegliwości nerek. Zmiana stosunku do głównych składników. Na przykład, jeden litr wódki lub alkoholu powinien 50 g surowego materiału. Wtedy wszystko jest już przygotowane do powyższego przepisu. Zastosuj ten medycynie ludowej jest niezbędne do 18-20 kropli 2-3 razy dziennie bezpośrednio przed posiłkiem. Oczywiście: 2-3 tygodnie.

Układu sercowo-naczyniowego dolegliwości. 500 ml alkoholu na litr podłogi szczelnie natrambovannuyu słoik Bzy. Gotować ten sam przepis. Ubiegać się o bólu w rejonie 1 łyżeczka serca, wody pitnej, lekarstw.

Gdy kaszel różnej etiologii. 40 g fioletowy kolor (kolor biały), lepiej - świeże, wlać „w szkle” litra alkoholu i wlewów 15 dni w ciemnym miejscu przy niskich temperaturach otoczenia. Gotowe środki niezbędne do rozcieńczania ciepła niesłodzone herbaty: 20 ml 200-250 ml herbaty. Pić przed snem. Kurs: do jednego tygodnia.

Migrena i bóle głowy innych etiologii. Klasyczny przepis nalewki, używać - zewnętrzny. Potrzebują czystej gazy lub waty, chcesz po prostu zwilżyć w nalewki, trochę wycisnąć i pocierać czoło, skronie. W użyciu - w miarę potrzeb.

Nalewka z kwiatów bzu na wódkę

Choroby gardła, w tym: - ból gardła. Za pomocą klasycznej receptury napojów alkoholowych do infuzji, przy czym jeden i pół łyżeczki są hodowane w 90 ml ciepłej wody pitnej.

Następnie ten roztwór płukania co 4 godziny, aż do uzyskania pożądanego skutku. Wraz z tym sposobem leczenia w gardle może być stosowany sody do płukania, i który zapewnia doskonałe wyniki w bólu gardła.

Gdy problemy dermatovenereological (nie stosować na błony śluzowe!), A także - na siniaki i drobnych skaleczeń. Stosuje się zewnętrznie. Zabarwienie - wytwarza się przez klasyczną (pierwszego) receptury. Jest to konieczne, aby balsam do dotkniętych obszarów ciała do 6 razy dziennie. Średni kurs - o jeden tydzień.

Czytaj więcej:   WITAMINY owsiane MLECZNYCH

Nalewka z bzu na wódki i alkoholu - używać do połączeń

W leczeniu układu mięśniowo-szkieletowego, a w szczególności, stawów, alkohol - jedna z najlepszych opcji. Doskonale pomaga skurcze nóg w nocy, używane jako „tarcie”.

Gdy osteochondroza, choroba zwyrodnieniowa stawów

Wykorzystuje on pocierania nalewki przygotowane na klasycznej receptury. Aby wzmocnić efekt, można dodać kilka łyżek miodu. Pocierać porcje pacjentom 1-2 razy dziennie. Oczywiście - do 1 miesiąca.

Po zmieleniu nie narażać hipotermii ciała. Lepiej - po prostu zbierać koc. To samo odnosi się do przypadków, poniżej.

Gorączka reumatyczna i dyskomfort, ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa

Szkło bzu (jego koloru), wlać 450 ml wódki. Infuse oznacza 11 dni, po czym, nie wysiłku, może być stosowane przez pocieranie ból plamy, 2 razy dziennie.

Dna i osadzania soli w stawach

Klasyczny przepis na naparów wódki. Weź go w środku, tuż przed większości posiłków, 25 kropli, wyrzucając je do polustakanchike pitnej wody trzy razy dziennie. Oczywiście: 2,5-3 miesięcy.

Nalewka z kwiatów bzu na wódkę dla stawów

Na żylaki

Słoik (0,5 litra), aby wypełnić kwiaty bzu, jest to możliwe - z liści. Wlać wódkę, i nalegać pół miesiąca. - Po tym szczepem. Zwilżyć dotkniętych obszarach ciała 1-2 razy dziennie, bez pocierania.

Zabieg ten jest dość skuteczny. Może być używany jako opcjonalny oprócz farmaceutyków, a także - jako podstawowy.

Nalewka z kwiatów białego bzu - przepis z wódką lub alkoholu

Biały liliowy nie jest używany tak często, ale ma również nadzwyczajne pozytywne efekty. W zasadzie można powiedzieć, że oni - są prawie identyczne do tych obserwowanych w stosowaniu środków ludowej z kwiatów bzu krzak.

I nie tyle ze względu na popularność funduszy białego bzu można wytłumaczyć faktem, że nie jest tak powszechne jak Syringa vulgaris. Szczególnie dobrze, między innymi, białe kwiaty pomóc w ostrogi piętowej.

W celu wytworzenia środków powinno się 100 g świeżego, tylko pobrane, kwiatów i wlać 1 litra alkoholu (wódka, wódka). Domagaj w chłodnym, ciemnym miejscu przez około 12 dni. Po tym - może być używany. Przed każdym użyciem - Wstrząsnąć jar.

Stosuje się 3-4 razy dziennie, dzięki czemu płyny przez 20-30 minut. W tym samym czasie, może być używany wewnątrz wlewu 20 kropli 2 razy dziennie przed posiłkami. Pomoże to wzmocnić pozytywne efekty.

Przeciwwskazania nalewki bzu

Nie powinniśmy zapominać, że nawet najbezpieczniejsze środki ma swoje przeciwwskazania i ostrzeżenia do użytku. To samo odnosi się do bzu.

Weź nalewki bzu wewnątrz tylko po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

  1. Dzieci w wieku 16 lat! Miejscowo można stosować począwszy od 5 lat, po uprzedniej konsultacji z pediatrą.
  1. Idiosynkrazji.
  1. ostrych chorób przewodu pokarmowego.
  1. Kłębuszkowe zapalenie nerek.
  1. Brak miesiączki.
  1. niewydolność nerek (przewlekłe).
  1. Atonicznych zaparcia.

W każdym przypadku, przed rozpoczęciem korzystania z różnych środków, przygotowany na podstawie białej, a jeszcze bardziej - fioletowy, liliowy, to lepiej skonsultować się z lekarzem pediatrą lub (w przypadku dziecka). Bądź zdrowy!

Ã�ýÃ�à° Ã��Ã�þÃ�ÃÂ'Ã�ýÃ�ï¿ ½Ã�ÃÂμ Ã��Ã�ÃÂμÃ��Ã�ÃÂμÃ�ÿÃ�½Ã�� Ã�à· Ã�ÃÂ'Ã�þÃ��Ã�þÃï¿ ½Ã²Ã��Ã�� Ã�ø Ã�úÃ��Ã�à° A ��Ã�þÃ��Ã��

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *