kuchnia

CO mycia tłuszczu powierzchniowego z multivarka

Głównymi właścicielami problemowe multivarok jest umyć urządzenie po użyciu. Mrożone usunięty tłuszcz twardy i pozostawia nieprzyjemny zapach. Ponadto, zanieczyszczenia niekorzystnie wpływają na powłoki wewnętrznej pojemnika do gotowania. Przywrócić jasność, a nawet przedłużyć żywotność asystentem w kuchni, aby pomóc środków ludowej. W domu, można pozbyć się nawet z trudnych plam na powierzchni muszli.

 • Tamara Globa , aby wyrwać się z brakiem pieniędzy, raz na zawsze, sprawiają, że regułę do noszenia w 2018 roku ...

  Czytaj więcej >>

zawartość
 • 1. Środki ostrożności
 • 2. Jak czyścić miskę Multivarki
 • 3. Wyroby ceramiczne
 • 4. teflonu Naczynia
 • 5. Jak wyczyścić grzałkę?
 • 6. Jak prać multivarku zewnątrz?
 • 7. Sztuczki i kruczki
 • Pokaż wszystko

1

środki ostrożności

Po pierwsze, urządzenie musi być odłączony od gniazda. Multivarki części wykonane z różnych materiałów, więc muszą być czyszczone osobno.

Nie jest zalecany dla chemii gospodarczej, a jedzenie jest gotowane wewnątrz urządzenia. Możliwym parowanie chemikaliów mieć negatywny wpływ na osobę. Przy stosowaniu żeli do czyszczenia lub rozpuszczalniki lipidowe muszą nosić rękawice gumowe i dokładnie przemyć części.

2

Jak czyścić miskę Multivarki

Nie czyścić miskę, aż będzie całkowicie cool! Różnica temperatur wpływa na warstwę wewnętrzną i szkodzi miski.

Materiał pojemnika do sporządzenia określa następujące etapy z urządzeniem. Najwięksi producenci multivarok (Redmond, Polaris) produkować modele z ceramiczną lub teflonową miski. Jeśli w instrukcji obsługi urządzenia nie ma wzmianki o mycia w zmywarce, jest zabronione.

zdjęcie 1

Aby oczyścić miskę wolno stosować ekologiczne do mycia naczyń. Takie płyny, maści lub żele zawierają struktury miękkiej środek czyszczący odpowiedni do zmywania dziecinnych, a nawet do warzyw i owoców. Zastosowanie materiałów ściernych, twardych gąbek i szczotek nie są zalecane. Będzie to prowadzić do uszkodzenia powierzchni, które nie mogą zostać przywrócone i zostanie trwale spalonego.

3

ceramika

Ceramiczne zastawy stołowe wymaga starannej obsługi i opieki. Niedopuszczalne miska do przemywania proszku ceramicznego za pomocą, na przykład, soda oczyszczona. Ze względu na oddziaływanie aktywnych cząstek będzie nowa. Jest to uniwersalny przepis, który może być używany do czyszczenia multivarku tłuszczu wewnątrz.

zdjęcie 2

 1. 1. pour kielich 1 litra zimnej wody, umieścić posiekane cytrynowy lub 2 łyżek kwasu cytrynowego.
 2. 2. Następnie włącz „Para” przez 15 minut.
 3. 3. dokładnie przemyć pod bieżącą wodą.
 4. 4. przetrzeć suchą miękką ściereczką.

Zaletą tej metody jest to, że w środku nie będzie zapach. Ponadto, naturalne składniki kompozycji płynu nie powoduje podrażnienia lub alergii.

4

Patelnie teflonowe

Intensywna ekspozycja na metalowe przedmioty mogą uszkodzić wykończenie i kielich w ruinę. W domu, umyć filiżankę teflonową octu pomoże rozwiązanie.

W celu przygotowania roztworu:

 1. 1. Wypełnienie 0,5 litra wody, dodano 100 ml 9% octu i umieścić w ciągu 20 minut w trybie „hartowania” lub „zupy”.
 2. 2. Następnie usunąć tłuszcz z miękkiej gąbki i środka czyszczącego. Dla zamrożonych plam należy użyć silikonu lub drewnianą łopatką.
 3. 3. Na koniec wytrzeć suchą szmatką, w przeciwnym razie woda będzie plama.

W przyszłości trzeba umyć miskę po każdym użyciu Multivarki, niezależnie od stopnia zanieczyszczenia. To lepiej zachowane i będzie trwać dłużej.

5

Jak wyczyścić grzałkę?

Pełna Multivarki lub czyszczenia wewnątrz szybkowaru zakończeniu czyszczenia elementu grzejnego. Jeśli nie można uniknąć zanieczyszczenia, dysk należy przetrzeć wilgotną szmatką zwilżoną ciepłą wodą. Silniejszymi osadów lub spalony żywności należy stosować rozpuszczalników lipidowych spray. Obowiązkowe sucha powierzchnia na 12 godziny po naniesieniu chemikaliów gospodarstwa domowego.

Niektóre gospodynie zalecany do czyszczenia elementu grzejnego za pomocą sody:

 1. 1. Ostrożnie zwilżyć elektrycznego miękkiej gąbki. Jeśli wilgoć dostaje się pod szczegół urządzenia nie powiedzie się.
 2. 2. Wlać niewielką ilość sody na gąbkę i wcierać energicznie.
 3. 3. Po usunięciu cieczy z wilgotną gąbką i osuszono ręcznikiem.

Aby przedłużyć żywotność produktu, konieczne jest, aby przeprowadzić kompletne czyszczenie na bieżąco. Co najmniej 1 raz na miesiąc do codziennego użytku i 1 raz w roku na profilaktykę. Po czyszczeniu na mokro należy suszyć rzeczy w ciągu kilku dni.

6

Jak prać multivarku zewnątrz?

Materiał na wewnętrznej stronie wieczka bardzo łatwo zarysować. Dlatego niemożliwe jest zastosowanie szorstkich i substancji czynnych, dla oczyszczenia. Wystarczająco szczegółowo moczyć przez 15 minut w detergentu wraz z uprzednio usunięto gumką. Spowoduje to usunięcie zapachu i bakterii.

Ponieważ zanieczyszczenia po stronie lustra rączką mikrofibry lub gumy gąbki. Stosować żrących środków chemicznych domowego o wartości jedynie w ostateczności, jeśli nie uda zmywania.

zdjęcie 3

Pomimo faktu, że większość z tych urządzeń trzeba zdjąć pokrywę, modele z nieusuwalnym elementem zbyt. Aby wyczyścić multivarku tłuszczu, trzeba owinąć ciało w plastikowym worku. Gdy ta czapka nie powinny znajdować się wewnątrz opakowania. Należy starannie przemyć, zapobiegając przedostawaniu się wody na mechanizm otwierania.

Obudowa poza oczyszczone gąbką lub tkaniną nasączonego roztworem czyszczącym. A następnie wytrzeć do sucha ręcznikiem. Pozostałe elementy są czyszczone po każdym gotowania. Rura wylotowa pary i separator wody starannie płukane pod kranem, przy użyciu naczyń.

7

pomocnych wskazówek

Usunąć tłuszcz wewnątrz Multivarki natychmiast po ugotowaniu trudne. Kielich jest znacznie łatwiejsze do czyszczenia w razie moczone przez 30 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem środka piorącego.

Aby przywrócić powłoką nieprzywierającą konieczne jest raz w miesiącu nasmarować olejem słonecznikowym puchar. Składniki produktu wnikają mikropęknięć warstwy wewnętrznej i chronić go przed zniszczeniem.

Producenci zalecają używać do różnych rodzajów oddzielnych pojemnikach żywności. A także przenieść do innej miski jedzenia po ugotowaniu.

Przechowywać multivarku lepiej z pokrywką uchylone. Pomoże to uniknąć przykrych zapachów.

Nie tylko zakup środków chemicznych, aby poradzić sobie z zamrożonej tkanki tłuszczowej. Ze względu na bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi jest znacznie zawężony wybór środków. wskazówki ludowe pomogą oczyścić pomocnika kuchennego w domu i bez dodatkowych kosztów.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   CO jeść ser fondue

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *