CO rozpylany pomidory z Phytophthora Traditional Recipes
Wskazówki

CO rozpylany pomidory z Phytophthora Traditional Recipes

Do połowy letniego zarazy ukrycia, a nasze uprawy pomidorów i ładniejsza do radości dla oczu i serca. Ale nie możemy zrelaksować się w każdym przypadku - rzadki kempingowe tę podstępną grzyb bypass „sam” (na temat choroby i jak występuje zakażenie, można przeczytać artykuł Co jest Phytophthora).

Zaraza pomidorów rocznie zabija
Zaraza pomidorów rocznie niszczy

Army zarodniki grzybów rocznie niszcząc ogromną część upraw. Ale wraz z nadejściem przetrwałego zakażenia rośnie, a liczba recept przeciwko nim. Nasi ogrodnicy nie siedzą bezczynnie, a rocznie wskazówek piggy uzupełniane nowymi i nowych metod walki z chorobą! Mam nadzieję, że te dość pewne proste, tanie, ale dobrze prowadzone metodami zapobiegania i leczenia pomogą Ci pokonać zarazę na jego miejscu.

1. czosnek sprayu

Zarodniki są zabijane przez czosnku. Pierwszy rozpylanie powinno być przeprowadzone przed utworzeniem jajników, drugi - w 10 dni po pierwszej. Następnie, jeśli będzie co 12-15 dni, spray krzaki pomidorów ekstraktu czosnku, wynik będzie.

  • Receptura : 10 litrów wody, - 1-1,5 głowic dysz razmelchonnyh i pędów czosnku (masa) + 1,5-2 g nadmanganianu potasu. Czosnek w wodzie nalegać noc. Szczep i dodanie nadmanganianu potasu.

 Zarodniki są zabijane przez czosnkiem
Zarodniki są zabijane przez czosnkiem
 

2. solna

Zabieg ten tworzy film ochronny na liściach, które powstrzyma przenikanie infekcji przez szparki. Ale! Musimy pamiętać, że jest to środek zapobiegawczy, niż leczyć, więc upewnij się, że dokładnie sprawdzić ula i usunąć już uszkodzonych liści.

  • Receptura : 10 litrów wody - 1 filiżanka sodowej soli jadalnych.
Czytaj więcej:   Olej z czarnego kminku z Tunezji

 

3. Natryskiwanie Kefir

Również profilaktyczne. Pierwszy oprysk zaleca się przeprowadzić nie później niż 10-14 dni po przesadzeniu do gruntu. Następnie wskazane jest, aby to zrobić raz w tygodniu.

  • Receptura : 10 litrów wody - 1 litr jogurtu, które w ciągu 2 dni „fermentacji”. Wymieszać.

4. mleka jodu sprayu

Sprawdzone metody. Zwłaszcza, przeciwbakteryjne właściwości jodu każdy zna od dzieciństwa. On i liści pomidora zaprowadzić porządek i przyspieszy dojrzewanie naszych pomidorów.

  • Receptura : 10 litrów wody - 1 litrze mleka odtłuszczonego + 20 kropli jodu

 
Na podstawie mleka kwaśnego i jodu można również przygotować doskonałe narzędzie do rozpylania pomidorów z zarazy. W poniższym filmie można zobaczyć proces tworzenia rozwiązanie medycznej.

5. popiołu rozpylanie

Są one wykonywane 3 razy w sezonie, jak tylko sadzonki zakorzenić, przed kwitnieniem pomidora i natychmiast po nie będzie pierwszym jajnik.  

  • Receptura: 10 litrów wody - popiół polvedra. Mieszanka, pozostawić na 3 dni, okresowe mieszanie. Odstawić. Utrwalona lek doprowadzić do objętości 30 litrów, dodano 30-35 g mydła - ekonomiczne lub cieczy.

 

6. Trutovichnye rozpylanie

Takie rozpylanie może być wystarczająco długi, aby zawierać infekcji późnej zarazy pomidora. Spray jest zalecana co 10 dni w godzinach porannych w cichej i pożądany bezwietrznej pogodzie. Dobry proces w czasie zbioru owoców. Na pierwszych objawów choroby niezwłocznie wykonać dodatkowego przetwarzania.

  • Receptura : do 1 litra wody, 100 g grzybów. Wysuszony mielone grzyby lub Czop nożem. Wlać wrzącej wody (napar) za filtrem chłodzenia.

 Wzmocnienie małe dawki miedzi roślin
Wzmocnienie małe dawki miedzi roślin

7. "Brass" przebijanie

Dobre praktyki, opatentowane przez niemieckich naukowców: owijając korzenie sadzonek przed sadzeniem w przewodzie uziemienia miedzi. Nasi ogrodnicy używać drutu miedzianego w inny sposób: przebić łodygi pomidorów. Microdose stabilizowane miedzi chlorofil stymulowania oddychania roślin i poprawić proces utleniania. Wzmacnia roślinę i czyni go bardziej odporne na infekcje. Ostrzeżenie! Procedura ta jest wykonywana tylko wtedy, gdy łodygi pomidorów będzie silna!

  • Receptura : cienki drut miedziany prażono (szlifuje), cięte na kawałki 3-4 cm w odległości 10 cm od gleby w celu dokonania nakłucia łodygi, włożyć kawałek drutu, przy czym końce wygiąć w dół .. Nie owinąć wokół łodygi!

  
Tu jesteśmy zaznajomieni z różnymi metodami walki przeciwko zarazie ziemniaczanej na pomidorach. To będzie bardzo fajny, miły i pomocny jeśli napełnić skarbiec swoich ustaleniach i tajemnic. A jednak - wszystko powodzenia w walce z podstępnym plaga!

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *